Hírek
-
Zajlanak és folytatódnak a fejlesztések a városban
A székesfehérvári költségvetés első félévi teljesítését mutató adatok, illetve a második félévre vonatkozó számítások szerint ez év végére 31 milliárd forintra nő a város idei költségvetése. A januárban tervezett költségvetéshez képest ugyanis – több nagy összegű pályázat elnyerésével – számos fejlesztési forrás érkezett, ami főként a város jó lobbi-tevékenységének köszönhető. A Polgármesteri Hivatal Beruházási Irodájának tájékoztatása szerint az idei költségvetésben 755 millió forint szerepel szennyvízcsatorna építésre. Ebben az évben összesen 11,5 kilométernyi szennyvízhálózat épült és épül meg, amire 827 ingatlan csatlakozhat. Emellett zajlik a nagyszabású játszótér-felújítási program is: minden körzetben legalább kettő, bekerített, új játékokkal ellátott játszótér szépülhet meg, illetve új játszóterek építésére is sor kerül.
2005.10.02. 05:22:30 -
Összefogást sürget a rendőrség a gyermekbalesetek megelőzése érdekében
A személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetek közül mindenki számára a legmegrázóbbak azok, amelyekben gyermekek sérülnek meg. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, illetve a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság évek óta kiemelt figyelmet fordít a gyermekbalesetek megelőzése, a gyermekek biztonságos közlekedésre nevelése érdekében. Ennek érdekében minden évben a gyermekek korának megfelelően közlekedésre nevelő, a biztonságos közlekedést népszerűsítő előadásokat, a korosztályoknak megfelelő versenyeket szervez a rendőrség az egész megyében. Különösen fontosnak tartják a közlekedést éppen elkezdő, élettani sajátosságuk alapján a jó példából legjobban tanulni képes, a jövő közlekedőit megtestesítő, óvodáskorúak biztonságos közlekedésre nevelését...(az ehhez kapcsolódó szavazást a bal oldali boxok között találja)
2005.10.01. 13:55:40 -
Két meccs, két vereség az Alba Volán mérlege az Interligában
Második mérkőzésén második vereségét szenvedte el az Interligában az Alba Volán-FeVita jégkorong-csapata. A sorozatban tavaly ezüstérmet szerző székesfehérvári gárda ezúttal Ljubjanában, a Slavijatól otthonában lépett jégre, és szoros csatában ugyan, de végül 5-4-es vereséget szenvedett. Az Alba góljain Palkovics (2), Palovcik és Buril osztozott. A Szlavija továbbra is hibátlan tehát - három győzelmével vezeti a tabellát -, ellenben a Volán az Újpesttől hazai pályán elszenvedett vereség után másodszor is kikapott. Jégkorong Interliga, alapszakasz: Slavija Ljubljana (szlovén) - Alba Volán-FeVita 5-4 (3-3, 2-1, 0-0)
2005.10.01. 11:52:52 -
Megjelent a székesfehérvári Zámbó Tamás Group első lemeze
A formáció Self-searching System néven alakult 2000 szeptemberében. A zenekart Zámbó Tamás, Szendőfi Balázs és Molnár Kristóf alapította azzal a határozott céllal, hogy saját zenei világukat megformálják. Stílusirányzatát tekintve a jazz-fusiont közelíti meg leginkább. A group kizárólag saját szerzeményeket játszik, amelyek nagy részét Zámbó Tamás írja és hangszereli. A ma már Zámbó Tamás Group néven működő zenekar első nagylemeze 2005 nyarán jelent meg Self-searching System címmel.
2005.09.30. 19:38:50 -
Elkezdődhet a 8,5 milliárdos szennyvíz-csatorna projekt előkészítése
Székesfehérvár, Pátka, Pákozd, Seregélyes önkormányzata társulást hozott létre a szennyvízcsatorna hálózat bővítésére. A beruházás Székesfehérvár területén 2361 db ingatlan bekötését biztosítja. A projekt előkészítéséhez a Társulás 127,5 millió forint támogatást nyert el a Nemzeti Fejlesztési Hivatal pályázatán. A támogatási szerződést Dr. Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter, Dr. Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter, valamint Kiss Pál, a KvVM fejlesztési igazgatója írja alá az önkormányzati társulás elnökével.
2005.09.30. 15:29:21
Kiszorítják a dohányzókat Európából - tiltani fogják a munkahelyi dohányzást?
Vízmérőleolvasás lesz a Belvárosban és az azt körülvevő lakótelepeken
Székesfehérváron a belvárosi fogyasztóknál október 3-tól - október 6-ig, a „I” ütemnek megfelelően a lakáson belüli mellékvízmérők leolvasását végzi a Fejérvíz Rt. ami a következő városrészeket, illetve utcákat érinti: Október 4.(kedd): Belváros, Dr. Koch L. u., Géza u., Színház u., Várkörút; Október 5 (szerda): József A. u., Királykút ln., Rákóczi F. u.; Október 6. (csütörtök): Csanádi tér, Ligetsor, Mátyás király krt., Mikszáth K. u., Pilinszky tér, Radnóti tér, Salétrom u., Szabadságharcos u., Szedreskerti ln.
Pénteken délután 5 órától lezárják a Belváros egy részét - utcai futást rendeznek
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezik szeptember 30án, pénteken délután a „Mc Donald’s Fut Fehérvár 2005” belvárosi utcai futást. Az óvodástól a felnőtt kategóriáig minden életkorban indulnak futamok. A futáshoz kapcsolódóan 17 óra és 19.15 óra között lezárásra kerül az Országalma - Fő utca - Ady Endre utca - Jókai utca által határolt terület a Belvárosban.
Szombattól olcsóbb lesz a négynapos autópálya-matrica
Október 1-jétől 1460 forintról ismét 1120 forintra csökken a négynapos, személyautókra vonatkozó autópálya-matrica. Az Állami Autópálya Kezelő Rt. (ÁAK) egy tavalyi GKM-rendelet értelmében a turisztikai időszakon kívül kedvezményes áron adja a matricát. Az ÁAK Rt. az idei első félévben 4,74 millió autópálya-matricát adott el csaknem 14 milliárd forint értékben, ami 27, illetve értékben 21 százalékkal több, mint 2004 első hat hónapjában. A növekedés oka alapvetően a gyorsforgalmi úthálózat bővülése és az ezzel párhuzamos forgalomnövekedés volt.
Lopott bankártyával akart pénzhez jutni - családi házból rabolta
Az Európai Unió Leonardo-programja támogatásával az egészségügyi dolgozók egészségéért
A Rouen-i Egyetemi Kórház munkacsoportja az egészségügyi dolgozók körében magas arányban észlelt gerincbetegségek megelőzése érdekében olyan munkafolyamatok, technikák kidolgozását tűzte ki célul, amelyek -a napi gyakorlatban alkalmazva- megkönnyítik az egészségügyi dolgozók tevékenységét. Részben a tapasztalatszerzés, részben a metódusok elterjesztése érdekében nemzetközi együttműködést kezdeményeztek. E programhoz csatlakozott a Fejér Megyei Szent György Kórház is, továbbá lengyel és olasz intézmények. Múlt héten kétnapos tapasztalatcsere színhelye volt Székesfehérvár...
Az underground kultúra is megünnepli a Zene ünnepét
Csongorok és Tündék a nézőtéren - kezdődik az új színházi évad
"De könnyű az iskolatáska!" - fejlesztések a városi oktatásban
Az MTK lesz az FC Fehérvár MK-ellenfele
Az FC Fehérvár az egyik legerősebb ellenfelet kapta a labdarúgó Magyar Kupában. A legjobb 16 együttes táborában az MTK csapatát sodorta a sors a fehérváriak útjába. A negyeddöntőbe jutásért két mérkőzést vívnak az együttesek, az elsőt október 26.-án a Sóstói Stadionban rendezik, míg a visszavágóra november 8.-án vagy 9.-én kerül sor Budapesten.