Hírek


/ 2005.09.19. 10:46:11 |

Japán diákok a Kodolányin az "Együttműködés Éve" alkalmából

 Szeptember 20-án, kedden japán küldöttség érkezik a Kodolányi János Főiskolára a Japán és az EU Népei Közötti Együttműködés Éve alkalmából. Az Oktatási Minisztérium javaslata alapján látogatják meg a felsőoktatási intézmények közül a Kodolányi főiskolát. A delegáció protokoll programját az OM szervezi, ezért csupán négy órát tölt Székesfehérváron a küldöttség. A székesfehérvári programban a campus látogatáson túl, szerepel a japán diákok és a kodolányis hallgatók eszmecseréje, beszélgetése is, melynek témája: " Japanese for Hungarians - Hungarians for Japanese" . 

/ 2005.09.19. 06:30:26 |

Tehetséges fiatalok a bőrgyárban - Helyi lokál 3.

 Péntek óta látható a MéhkasAula Kulturális Egyesület legújabb rendezvényét hirdető kézzel festett plakát. Az egyesület egy régebbi hagyományt kíván visszahozni a köztudatba azzal, hogy óriás plakátjaikat nem számítógéppel és nyomdagépekkel hozzák életre, hanem az egyesület művészei festik meg kézzel. Az óriás plakátot Varga Gábor Farkas  festette és az egyesület négy alapító tagja ragasztotta ki a Hiemer-házat körülvevő falra. A plakát a Helyi Lokál 3 tehetségkutató pályázat nyerteseinek munkáiból készült fesztivált hirdeti. A bőrgyárban így szeptember 24-én 19 órától hobbi zenekarok, dj-k mutatják be művészetüket, illetve a falakon megtekinthetőek a képzőművészek munkái. (Tekintse meg képgalériánkat!) 
/ 2005.09.18. 22:04:27 |

Hazai pályán már győzni tudott az ARKSE

 Nehéz csata árán ugyan, de igazolta a papírformát az Alba Regia KSE. A férfi kézilabda NB1/B-ben szereplő együttes a bajnokság második fordulójában a Dabasi KC csapatát látta vendégül, és győzte le két góllal. Madár Imre szakmai igazgató a fehérváriak küzdőszellemét dicsérte, hiszen a szünetben még a vendégek vezettek négy góllal. Az Albából a két kapus - Czérna Tibor és Kovács Róbert -, valamint a 6 találatig jutó Erdei, az 5 gólt szerző Molnár, és a 4-4 gólt jegyző Csermák és Miss nyújtottak kiemelkedőt. Alba Regia KSE - Dabasi KC 27-25 (11-15)

/ 2005.09.18. 21:54:43 |

Jól rajtoltak a MÁV-Előre röplabdás lányai

 Győzelemmel kezdett a női röplabda NB.I-ben a MÁV Előre SC csapata. A legutóbbi két szezon bronzérmese 3-2-re verte hazai pályán a Kalocsát. Az alaposan megfiatalított fehérvári együttes legközelebb szeptember 24.-én 16 órakor a Veszprémi Egyetemi SC vendége lesz, majd hazai pályán az Angyalföldi DRC következik október elsején.

/ 2005.09.18. 19:40:54 |

Rugby - szárnyalnak a fehérvári "Vadkanok"!

 Fölényes győzelmet aratott a rögbi NB.I 4. fordulójában a Fehérvár Rugby Club. A fehérvári gárda 50-5 arányban verte az Elefántok csapatát, így 3 győzelemmel és egy vereséggel a dobogó 3. fokán áll, s csak rosszabb pontaránnyal szorul a Százhalombatta mögé. A tavalyi, gyengébben sikerült szezon, és a nyitófordulóban elszenvedett vereség után szinte megtáltosodott Madarász Viktor játékos-edző együttese.

/ 2005.09.17. 21:36:32 |

FC Fehérvár - Pápa-Lombard FC 2-1

 Az első félidőben aktívabban és szellemesebben futballozó Fehérvár a helyzetei alapján nagyobb különbséggel is megnyerhette volna a meccset, a fordulás után azonban átengedte a kezdeményezést a Pápának, és az eredmény tartására törekedett. Ez a a végére majdnem megbosszulta magát, ám a fehérvári győzelem így is teljesen megérdemeltnek mondható.

/ 2005.09.17. 14:53:33 |

Megadjuk a találkozási lehetőséget a remekművekkel - interjú Strém Kálmán koncertszervezővel

 Strém Kálmán koncertszervező évről évre nagy gondossággal szervezi azt a kamarasorozatot, aminek keretén belül azok az előadók, művészek jönnek Székesfehérvárra, akik a fővárosban is nagy sikerrel lépnek színpadra. Mint mondja a városban van egy olyan komolyzenei koncerteket látogató közönség, aminek érdemes a legjobbat hallani. Strém Kálmánt -aki hatvanas évektől kezdve megannyi színvonalas koncertet szervezett és a mai napig szívén viseli a vidéki kultúrát- tiszteletbeli polgárává választotta Székesfehérvár augusztusban.

/ 2005.09.17. 14:48:31 |

Három magyar környezetvédelmi projektet is támogat az EU

 Az Európai Bizottság a LIFE - környezet program keretében 17 ország 89 innovációs projektjét 71 millió euróval támogatja. Magyarországon egy vízgazdálkodási projekt nyert támogatást. A LIFE - természetvédelem keretében két magyar ötlet is megvalósulhat. A LIFE - természetvédelem programban nyertes magyar projekt a Duna medre mentén, illetve a délnyugati területen elszórva elhelyezkedő, hat, összesen 720 hektárt kitevő területtel foglalkozik, amelyek mindegyikén különböző füves területek találhatók.

/ 2005.09.17. 08:04:39 |

Képviselői napot tartott Óber László és dr. Vas Rezső a Hétvezér Iskolában

 Képviselői napot tartottak pénteken a 12-es és a 13-as számú választókerület képviselői. Dr. Vas Rezső és Óber László délutánra gyermekprogramokat szervezett: volt arcfestés, gyurmázás, lufiosztás és aszfaltrajz-verseny. Késő délután a várospolgármestere is köszöntötte a megjelenteket, majd a Vörösmarty Színház művészei szórakoztatták a közönséget. Óber László elmondta, hogy teljes csatornázással zárja majd a ciklust, dr. Vas Rezső kérdésünkre válaszolva hangsúlyozta, hogy körzetére több mint 100 milliót költött az Önkormányzat. Képek a délutáni programokról itt!
/ 2005.09.16. 15:20:38 |

Röplabda-rajt női és férfi fronton

 A női és férfi röplabda csapatok is megkezdik a bajnoki csatározásokat a hétvégén. A női NB1-ben szereplő MÁV-Előre hazai környezetben nyitja a szezont, a némileg átalakult együttes a Kalocsát látja vendégül szombaton 15 órától a Vörösmarty Általános iskolában.
 A férfi NB1-be feljutó Alba Line éppúgy a bennmaradást tűzte ki célul, mint a MÁV, s Nagy Róberték egységes csapata már vasárnap megpróbálnak alapot teremteni az idei jó szerepléshez. A fehérváriak az Extraligából búcsúzó Debrecen otthonában kezdik a 2005-2006-os idényt.