Hírek


/ 2005.09.27. 20:37:48 |

Cornexi vereség a Szuperliga első mérkőzésén

 Első mérkőzését elvesztette a hazai környezetben játszó, EHF Kupa-győztes Cornexi-Alcoa-HSB Holding nőikézilabda-csapata a Szuperligában: a székesfehérvári együttes a német HC Leipzigtől kapott ki öt góllal: Cornexi-Alcoa-HSB Holding - HC Leipzig (német) 24-29 (13-17). A hat résztvevő csapat két hármas csoportban küzd egymással, a Cornexi triójának a Hypo Niederösterreich a harmadik tagja, a magyar gárda jövő szombaton fogadja az osztrákokat.

/ 2005.09.27. 19:33:27 |

Alacsony padlós busz is közlekedik Székesfehérváron - fel lehet tolni a babakocsit

 Egy olyan alacsony padlós autóbuszt adtak át kedden délután az Alba Volánnál, amire könnyedén fel lehet szállni baba- és tolókocsival is. Székesfehérvár önkormányzata ebben az évben 180 millió forinttal támogatja a városi tömegközlekedés fejlesztését -hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér polgármester. A jármű ahogy beáll a megállóba képes leengedni magát 28 cm-es magasságig, majd egy motoros rámpa kicsúszik az ajtó alatt, amin keresztül fel lehet gurulni az utastérbe. A tervek szerint a buszmegállók padkájának a magasságát emelnék meg 2 méter széles részen, így pedig könnyedén be lehetne gurulni a járművekbe.(képek a buszátadásról itt)
/ 2005.09.27. 14:46:27 |

Szabályzástól mentes marad az internet Európában

 Az Európai Bizottság információs társadalomért és médiáért felelős biztosa tegnap kijelentette, hogy nem tervezi a világhálót külön szabályzás alá venni. "Nem áll szándékomban szabályozni az internetet" - mondta Viviane Reding Liverpoolban. Ugyanakkor, tette hozzá, igyekszik védelmezni a közös európai értékeket, függetlenül attól, hogy a tartalom az interneten található, vagy sem.  

/ 2005.09.27. 10:59:19 |

Hat hétig viseli a gipszet a megsebesített törzsőrmester

 Kórházi ágyánál köszöntötte hétfőn délután Papp Károly rendőrfőkapitány és Dr. Simon László rendőrkapitány azt a tiszthelyettest, akire egy vasárnapi esti intézkedésnél támadtak rá Székesfehérváron. A törzsőrmester szolgálaton kívül lett szemtanúja egy garázdaságnak, ami miatt szolgálatba helyezte magát. Előbb a támadóval kellett elbánni, majd a korábban segítségére sietett három fiataltól kellett megvédenie az akkor már földre vitt támadót….
/ 2005.09.26. 20:47:58 |

Az információs társadalom legnagyobb kihívása a biztonság

 Az információs társadalom legfontosabb kihívása jelenleg az informatikai biztonság megteremtése, ettől függ, hogy néhány év múlva a jelenlegi 3-4 millióhoz képest hányan használják majd az internetet, a világhálón elérhető szolgáltatásokat. Erről Kovács Kálmán szakminiszter beszélt az informatikai biztonság napja alkalmából rendezett konferencián -írja a kormányzati portál, a www.magyarorszag.hu.

/ 2005.09.26. 20:45:06 |

Bragyova Andrást és Kovács Pétert alkotmánybíróvá választotta az Országgyűlés

 A megbízatás kilenc évre szól és az alkotmánybírák egyszer újraválaszthatók. Alkotmánybíróvá választotta Bragyova András alkotmányjogászt és Kovács Péter nemzetközi jogászt hétfőn az Országgyűlés. A titkos szavazáson Bragyova András személyére 355 igen és 9 nem szavazatot, Kovács Péterre pedig 359 igen és 7 nem szavazatot adtak le a képviselők. Az eredmény bejelentését követően a megválasztott alkotmánybírák letették az esküt.

/ 2005.09.26. 18:46:17 |

Az Interligában is csúszik a pakk

 A vasárnapi sikeres bajnoki rajt után két nappal az Interligában is jégre korcsolyázik az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata. A fehérvári hokisok az idén a közép-európai liga döntőjét tűzték ki célul, melyhez három szlovén, egy horvát és két magyar csapaton kell túljutniuk. A Volán az újonc UTE ellen kezdi a kemény meccssorozatot. Az Újpest a nyáron megerősödött, a lilák leigazolták Ladányit és Horváth Andrást, tehát az izgalmas és ádáz küzdelem borítékolható kedd estére. A Fehérvári Ördögök közül Holéczy, Fodor és az Érsekújvár ellen térdsérülést szenvedő Kovács Csaba nem szerepelhet az Interliga nyitányán. Kedd, 18.00: Alba Volán-FeVita - UTE

/ 2005.09.26. 15:45:50 |

Lesújtó a közlekedési akció mérlege Fejér megyében

 A múlt héthez viszonyítva lesújtóak a szeptember 19-e és szeptember 25-e közötti közlekedési akció adatai.   Fejér megyében néggyel több volt a pozitív szonda, 7-tel több vezetői engedélyt és 9-cel több hatósági engedélyt vettek el. A fokozott ellenőrzések során a rendőrök munkáját ezen a héten is segítették a polgárőrök és a közlekedési ellenőrök is. Ittasságot 715 esetben ellenőriztek, amiből 26 pozitívnak bizonyult.

/ 2005.09.26. 14:55:07 |

Krimi Fehérváron - súlyosan megsebesítette a rendőrt az őrjöngő garázda

 Súlyos sérüléseket szenvedett az a szolgálaton kívüli rendőr, aki megpróbált megfékezni egy tömegverekedést Székesfehérvárott - értesült a HavariaPress. Vasárnap este a megyeszékhelyi kapitányság egyik szabadidejét töltő körzeti megbízottja arra lett figyelmes, hogy a buszpályaudvaron vitába keveredett két háromfős társaság. Az egyik csoport hangadója nekitámadt a másik, fiatalokból álló triónak, ütötte és rugdalta őket, noha ők ekkor már menekülni próbáltak. Ekkor szólította fel a rendőr az ittasnak tűnő férfit a cselekménye befejezésére, de az támadólag lépett fel vele szemben is.

/ 2005.09.26. 11:12:42 |

"Istenért az embereknek és az emberekért az Istennek”

 Pro Civitate díjat vehetett át az augusztusi ünnepi közgyűlésen Kiss János nagypraepost atya, akit eddig mindenhol szerettek, ahol csak megfordult papi hivatása során. Székesfehérvár mellett a Fejér megyei Tabajdon – ahol díszpolgár lett - és Móron is hosszú időre lelki támaszt nyújtott az embereknek.  Kiss János atya fő feladatának tekinti a gyóntatást, sokan keresik fel, így általában 9-10 órás napi kötelezettséget teljesít ma is annak ellenére, hogy eddigi élete során sokat betegeskedett.