Bűnmegelőzési Szabadegyetem a rendőrség, a város és a KJF szervezésében Székesfehérváron

 A BM Rendészeti és Bűnmegelőzési Intézet, a Kodolányi János Főiskola, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, a Fejér Megyei Önkormányzat, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat szervezésében ismételten  „Bűnmegelőzési Szabadegyetem” előadássorozat indul „A közterület biztonságáért” témakörben. A szabadegyetem célja, hogy az érdeklődők újfajta megközelítésben ismerkedjenek meg a bűnmegelőzés különféle területeivel. Szó lesza  tipikus városi bűnözés formáiról, a térfigyelő kamerákról és a lakosság biztonságérzetét befolyásoló jelenségekről is.Töltse le a jelentkezési lapot!
2006.04.18. 06:42 |

 A BM Rendészeti és Bűnmegelőzési Intézet, a Kodolányi János Főiskola, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, a Fejér Megyei Önkormányzat, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat szervezésében ismételten  „Bűnmegelőzési Szabadegyetem” előadássorozat indul „A közterület biztonságáért” témakörben. (Töltse le a jelentkezési lapot!)
 
 A szabadegyetem célja, hogy az érdeklődők újfajta megközelítésben ismerkedjenek meg a bűnmegelőzés különféle területeivel. Fontos, hogy a hallgatóság kellő információval rendelkezzen a bűnelkövetővé, illetve az áldozattá válás folyamatáról, körülményeiről és legyenek tisztában az elkerülés lehetőségeivel.

 A képzés nyitott, minden bűnmegelőzés iránt érdeklődőt várunk, legyenek akár magánszemélyek, egyetemi, főiskolai diákok, pedagógusok, önkormányzatok munkatársai, polgárőrség tagjai, rendészeti szakemberek, biztonsági vállalkozások, kisebbségi szervezetek vagy a média képviselői.

 Az előadások mindkét napon 9 órakor kezdődnek és 13 óráig tartanak. Az előadás-sorozat helyszíne a Kodolányi János Főiskola Felnőttképzési Központja a Kossuth u. 14-ben.

Az előadások témái és időpontjai:

 2006. április 29.
-A városi bűnözés tipikus formái, új bűnözési trendek. 
 
-A terület-felügyelet alternatívái.

-A térfigyelő kamerák alkalmazásának főbb tapasztalatai. 

 2006. május 13. 
-A lakosság biztonságérzetét befolyásoló jelenségek.
 
-A környezetbiztonság és bűnmegelőzés kapcsolata. 
  
 Jelentkezés: A szabadegyetemre történő jelentkezés a mellékelt regisztrációs lap kitöltésével történik. A jelentkezőktől 1000.-Ft-os regisztrációs díjat kérnek a szervezők, mely összeg tartalmazza a részvételi díjat, az előadások vázlatát és a tanúsítvány díját. A befizetés a 10102952-08361119-00000001 számú bankszámlaszámra – „bűnmegelőzés” megjelöléssel – átutalással, vagy csekkes befizetéssel történhet. A csekk a jelentkezési lappal együtt kerül megküldésre, vagy a lenti címeken igényelhető.

 A jelentkezéseket 2006. április 25-ig kell megküldeni a Kodolányi János Főiskola Felnőttképzési Központ, Székesfehérvár Kossuth u. 14. címére. A regisztrációs lap letölthető a Kodolányi János Főiskola honlapjáról.

Érdeklődni: Tel: 501-118

 A Szabadegyetem mind a négy előadásán jelenlévő hallgatóknak az utolsó előadást követően ünnepélyes keretek között tanúsítványt adnak, ami az előadásokon való részvételt igazolja.

 

Közélet

  1. Ünnepi Közgyűlés

    Városunk történelmében különleges helyet foglal el augusztus 20-a, hiszen 1938-ban, a Szent István-emlékév során éppen a koronázóvárosban vált nemzeti ünneppé államalapító királyunk napja. A hagyományokhoz hűen idén is ünnepi közgyűlésen emlékezett a város: a képviselők a Szent István téren, a szent király lovasszobránál tartották ülésüket, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át a város kitüntetéseit.

    2026.08.20.
  2. Elhunyt Szabó Mátyás

    Életének 86. évében elhunyt Szabó Mátyás, a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság egykori igazgatója, a Székesfehérvári Építők egykori kosárlabdázója. Szabó Mátyás teljes szakmai életútját a Vízügyi Igazgatóság kötelékében töltötte, húsz évig pedig irányította. Maradandó értéket teremtett a vízügyi szolgálat és a közösség javára.

    2026.08.20.
  3. Ünnepi díszközgyűlés

    Városunk történelmében különleges helyet foglal el augusztus 20-a, hiszen 1938-ban, a Szent István-emlékév során éppen a koronázóvárosban vált nemzeti ünneppé államalapító királyunk napja. A hagyományokhoz hűen idén is ünnepi közgyűlésen emlékezett a város.

    2026.08.21.
  4. Iskolakezdési támogatás érkezik

    Idén 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást kapnak a jogosult, rászoruló családok. Az összeget két részletben folyósítják, az első 50 ezer forintnak legkésőbb augusztus 24-ig meg kell érkeznie.

    2026.08.21.