-
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Hátrányból is győzelem – a Pécs kapitulált Fehérváron
A Borsodi Liga 23. fordulójában a tabella második helyén álló FC Fehérvár a jelenleg tizedik pozícióban tanyázó, azonban a tavasszal még veretlen Pécsi MFC együttesét látta vendégül, és állította meg jó sorozatátban. Az alacsony színvonalú első félidő végén szerzett vezetést a Vidi, és előnyét a lefújásig őrizte a Csertői Aurél által vezetett alakulat úgy, hogy a 62. perctől emberhátrányban játszott. FC Fehérvár – Pécsi MFC 1-0 (1-0)
2006.04.15. 21:49 |
A Borsodi Liga 23. fordulójában a tabella második helyén álló FC Fehérvár a jelenleg tizedik pozícióban tanyázó, azonban a tavasszal még veretlen Pécsi MFC együttesét látta vendégül, és állította meg jó sorozatátban. Az alacsony színvonalú első félidő végén szerzett vezetést a Vidi, és előnyét a lefújásig őrizte a Csertői Aurél által vezetett alakulat úgy, hogy a 62. perctől emberhátrányban játszott.
A szép idő ellenére csupán 2500 néző volt kíváncsi a döntetlenkirály Pécsi MFC fehérvári vendégjátékára. Az első félidőben alacsony színvonal jellemezte a játékot többnyire FC Fehérvár-helyzetekkel, mígnem a 42. percben Dvéri Zsolt szállította a megváltást, egy 20 méteres, jól eltalált lövéssel, amit Sólyom kapus nem védhetett, 1-0.
A szünetben Györököt Dajic, Bozicot Farkas Balázs váltotta, de a Csertői-csapat nem juttathatta érvényre az átszervezett szerkezetet, ugyanis a felettébb egyoldalúan bíráskodó Vad II. játékvezető a 62. percben második sárga lapjával kiállította Schwarcz Zoltánt – tegyük hozzá, jogosan. Érdekes, az emberhátrány ellenére továbbra is a hazaiak irányítottak, a Pécs képtelen volt veszélyes gólhelyzeteket kialakítani, annak ellenére, hogy olykor bírói segédletet is kaptak a vendégek. Azon már nem is lehetett csodálkozni, hogy Sitku büntetőterületen belüli felöklelése észrevétlenül maradt... Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamozott a vendégegyüttes, de az egyébként végig munka nélkül szemlélődő Daniel Tudor bravúrok sorozatával járult hozzá az újabb fehérvári sikerhez.
FC Fehérvár – Pécsi MFC 1-0 (1-0)
Sóstói Stadion, 2500 néző
Vezette: Vad II.(Erős, Takács)
FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Horváth, Vincze – Schwarcz, Bozic (Farkas a szünetben), Dvéri – Györök (Dajic a szünetben), Nagy D. (Lattenstein, 66.p.), Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC: Sólyom – Dienes, Bajusz, Kulcsár, Schindler – Berdó, Szabados, Győri (Szekeres a szünetben), Pavicevic, Sipos (Kalina a szünetben) – Jevdovic (Sipos J., 78.p.). Vezetőedző: Keszei Ferenc
Gól: Dvéri a 42. percben
Sárga lap: 2-3
Kiállítva: Schwarcz, a 62. percben
A szép idő ellenére csupán 2500 néző volt kíváncsi a döntetlenkirály Pécsi MFC fehérvári vendégjátékára. Az első félidőben alacsony színvonal jellemezte a játékot többnyire FC Fehérvár-helyzetekkel, mígnem a 42. percben Dvéri Zsolt szállította a megváltást, egy 20 méteres, jól eltalált lövéssel, amit Sólyom kapus nem védhetett, 1-0.
A szünetben Györököt Dajic, Bozicot Farkas Balázs váltotta, de a Csertői-csapat nem juttathatta érvényre az átszervezett szerkezetet, ugyanis a felettébb egyoldalúan bíráskodó Vad II. játékvezető a 62. percben második sárga lapjával kiállította Schwarcz Zoltánt – tegyük hozzá, jogosan. Érdekes, az emberhátrány ellenére továbbra is a hazaiak irányítottak, a Pécs képtelen volt veszélyes gólhelyzeteket kialakítani, annak ellenére, hogy olykor bírói segédletet is kaptak a vendégek. Azon már nem is lehetett csodálkozni, hogy Sitku büntetőterületen belüli felöklelése észrevétlenül maradt... Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamozott a vendégegyüttes, de az egyébként végig munka nélkül szemlélődő Daniel Tudor bravúrok sorozatával járult hozzá az újabb fehérvári sikerhez.
FC Fehérvár – Pécsi MFC 1-0 (1-0)
Sóstói Stadion, 2500 néző
Vezette: Vad II.(Erős, Takács)
FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Horváth, Vincze – Schwarcz, Bozic (Farkas a szünetben), Dvéri – Györök (Dajic a szünetben), Nagy D. (Lattenstein, 66.p.), Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC: Sólyom – Dienes, Bajusz, Kulcsár, Schindler – Berdó, Szabados, Győri (Szekeres a szünetben), Pavicevic, Sipos (Kalina a szünetben) – Jevdovic (Sipos J., 78.p.). Vezetőedző: Keszei Ferenc
Gól: Dvéri a 42. percben
Sárga lap: 2-3
Kiállítva: Schwarcz, a 62. percben