Hajnalig szólt az underground zene az aulában - teltház volt a Méhkasaula Másfél estjén

 A Méhkasaula Kulturális Egyesület vendége volt a hétvégén az ország egyik legismertebb underground együttese a Másfél. Az együttes még a '90-es években alakult és azóta is egyedi stílussá vegyítik össze az elektronikus zenét a hagyományosabb alternatív és rock dallamokkal. A koncertre körülbelül 150 ember váltott belépőt, ami egy kellemes telt házat eredményezett a Szabadművelődés Házában. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.04.18. 14:06 |

 A Méhkasaula Kulturális Egyesület vendége volt a hétvégén az ország egyik legismertebb underground együttese a Másfél. Az együttes még a '90-es években alakult és azóta is egyedi stílussá vegyítik össze az elektronikus zenét a hagyományosabb alternatív és rock dallamokkal. A koncertre körülbelül 150 ember váltott belépőt, ami egy kellemes telt házat eredményezett a Szabadművelődés Házában. A koncerten az együttes a legnépszerűbb dalaiból zenélt és kevesen bírtak ülve maradni a pörgős dallamok hallatán. Az együttes plakátjai és filmjeit is nagy érdeklődés kísérte. (Tekintse meg képgalériánkat!)

 Nyolc órától várták a közönséget a méhkasaulások a Szabadművelődés Házába. A másféle est programjában először filmvetítés szerepelt. A közönségnek az együttes werkfilmjeiből vetíttek egy válogatást. A filmek többek között az együttes elmúlt 15 évét mutatták be. A Másfél a 90-es évek elején alakult, mikor az underground először elért országunkba is. A zenekar az elektronikus party zenét fogalmazza meg egy új köntösbe.

  A napjainkban egyre elterjedtebb tört ütemü dob alapra játszanak dallamjátékot gitárral és szaxofonnal, illetve a mélyebb dallamot egy igen dinamikus basszusgitár menet adja. A hangszerek összességéből pedig egy jól táncolható, az emberekből különös érzéseket előhívó pszichodeliktikus zene érik össze. A koncerten is az emberek egy része csukott szemmel táncolta végig az estét, mely részükről az önkifejezés egyik eszköze is volt.  Érdekes volt azt is látni, hogy ez a négy zenész mérhetetlen profizmussal kezeli a hangszereket. Az underground zenének a másik nagy szépsége, hogy ezt nem lehet könyvből megtanulni, hiszen nincs egy kifejezett skála vagy kvintkör, ami meghatározza a zenét, minden együttes más más forrásokból táplálkozik, sőt sokan a zenei törvényszerűségeket felrúgva saját maguk által kitalált akkordokból és skálákból építik fel a zenét. Igaz sokáig a tört ütem is ellenséges gondolatokat keltett a zenészekben és mára már sok zene alapja ez.

 A koncert vége után még a Méhkas Dj-k válogattak bakeliteket. Így P.S.S. és Crimson zenéjére még rengetegen hajnalig táncoltak az aulában.