Hírek


/ 2006.10.11. 07:32:59 |

Könnyítik a munkavállalást EU-n kívüli orvosoknak, kutatóknak Hollandiában

 A holland kormány döntése értelmében november 1 után könnyebben vállalhatnak munkát Hollandiában az unió határain kívülről érkező orvosok és kutatók. Az új rendszerben a külföldi orvosok és kutatók öt évig dolgozhatnak Hollandiában. Bérezésük a helyi szabályoknak felel meg: minden 30 évesnél idősebb munkavállalónak legalább évi 45 500 eurós fizetést kell biztosítani. A jövőben nem lesz szükség arra, hogy a külföldit foglalkoztató cégek előzetes engedélyt szerezzenek be, ha EU-n kívüli országból származó orvost vagy kutatót alkalmaznának.

/ 2006.10.11. 07:27:47 |

Újabb három évig görög elnöke lesz az Európai Bíróságnak

 Ismét a görög Vasziliosz Szkuriszt választották az Európai Közösségek Bíróságának elnökévé hétfőn Luxembourgban - közölte az uniós bíróság sajtóosztálya. Megbízatása 2009. október 6-ig szól. Szkurisz 2003 októbere óta az intézmény elnöke. A bíróság szabályzata szerint a bírák - köztük a magyar Juhász Endre - maguk közül választják az elnököt hároméves időtartamra. Szkurisz görög és német egyetemeken tanult és tanított. 1999. június 8-tól bíráskodik az Európai Bíróságon.

/ 2006.10.11. 07:18:09 |

Ezüstök és bronzok Marton Imre nyomában

 Az 1990-ben elhunyt Marton Imre a székesfehérvári Weiss és Trul Bőrgyár asztalitenisz csapatában forgatta az ütőt, majd edzőként a Postás, a VT Vasas, a Spartacus és a MESZÖV együtteseiben vezette versenyzői felkészülését. 1954-től töltötte be a Fejér Megyei Asztalitensz Szövetség elnöki tisztségét, munkásságát számos elismerés, kitüntetés díjazta, majd 1993 óta asztalitenisz-versenyt rendeznek tiszteletére.

/ 2006.10.11. 02:09:33 |

Gólzápor a jégcsarnokban - Súlyos Fradi-verés a BJL-ben

 A Borsodi Jégkorong Liga soros fordulójában a Ferencváros együttesét látta vendégül a címvédő Alba Volán-FeVita. A fehérváriak egy szemernyi esélyt sem adtak a fiatalokra alapozó zöld-fehéreknek, akik nagyon régen piszkálhattak enyyiszer a gólvonal mögé egy meccsen. Az Alba Volán-FeVita gólarányjavító három pontot gyűjtött, a Fradi pedig története egyik legsúlyosobb vereségével lett „gazdagabb”. A bajnoki szinte edzőmérkőzéssé változott, mindezt a végeredmény bizonyítja: tizenkét góllal volt jobb a Volán... Alba Volán-FeVita – FTC 13-1 (5-0, 3-0, 5-1)
/ 2006.10.10. 23:25:06 |

Érmes rajt a sakkozóknál a Zrínyi Kupa országos versenyen

 Szeptemberben nem csupán a tanórák sora kezdődött meg az iskolai intézményekben, de a diákolimpiai sportküzdelmek is elfoglaltsággal szolgálnak a nebulók számára. A Németh László Általános Iskola sakk-szakkörösei is lázas munkába fogtak, hogy idén is eredményesen szerepeljenek a megmérettetéseken. A Németh László sakkpalántái remekül rajtoltak a 2006-2007-es tanévben, egy arany-, két ezüst-, és két bronzéremmel zártak az idei első országos versenyt.
/ 2006.10.10. 20:38:41 |

A műhold meghibásodása miatt nem lehetett lottózni hétfőn

 Hétfő délután délután 3 óráig nem lehetett fogadni és nyereményt felvenni 1400 lottózóban országszerte egy meghibásodott műhold miatt - közölte a Szerencsejáték Zrt. szóvivője hétfőn. A kommunikációt biztosító Eutelsat W3A műhold hétfőn reggel 6 órától nem továbbít jeleket, így a 4700 lottózó terminálból 1400 használhatatlanná vált. Nem lehet fogadni és a nyereményeket sem tudják kifizetni - mondta Somorai László.
/ 2006.10.10. 20:22:36 |

Visegrádon találkoztak a V4-ek kormányfői

 A visegrádi együttműködésben részt vevő négy ország miniszterelnökének keddi csúcstalálkozóján sok szó esett arról a társadalmi kiábrándulásról, amely a régióban tapasztalható. Gyurcsány Ferenc magyar, Mirek Topolánek cseh, Jaroslaw Kaczynski lengyel és RobertFico szlovák miniszterelnök a V4 megalakulásának tizenötödik évfordulóján találkozott a visegrádi Mátyás Király Múzeumban. Különös helyzetben, hiszen Topolánek szerdán nyújtja be lemondását Václav Klaus cseh köztársasági elnöknek, a lengyel kormánynak bizalmi szavazással kell számolnia, a magyar miniszterelnök ellen pedig naponta tüntetnek a Parlament előtt.

/ 2006.10.10. 20:12:44 |

Székesfehérváron lesz a magyar Összhaderőnemi Parancsnokság

 Összhaderőnemi parancsnokság alakul a Magyar Honvédségnél januártól – jelentette be a szakminiszter a honvédelmi bizottság ülését követően. Szekeres Imre elmondta: a parancsnokság Székesfehérvárra települ, feladatait részben Veszprémben látja el, amelyek a légtérellenőrzéssel kapcsolatosak. Másfél év alatt mintegy 2700 fős létszámbővítést hajtanak végre a csapatoknál. Ehhez jön az az 1.700 fő, amely a vezérkari főnök közvetlen irányítása alatt egy támogató dandár formájában működik majd.
/ 2006.10.10. 11:51:18 |

Újabb pályázati sikerek Székesfehérváron

 Újabb nyertes pályázatokról számolt be a Hiemer házban megtartott sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester és Schultz György kabinetigazgató. A három elnyert és az egy még el nem bírált – de a támogatásra kitűnő eséllyel pályázó – projekt összértéke meghaladja a kétmilliárd forintot. Székesfehérvár a foglalkoztatás és a környezetvédelem területén nyert el nemrég két európai uniós pályázatot, emellett jelentős központi támogatást kapott a TISZK-projekt önerejének előteremtéséhez is. Kiválóak az esélyek a támogatás elnyeréséhez a Hiemer ház II. ütemének felújításához, miután a hazai bíráló bizottság az egyik legjobbnak ítélte a beadott pályázatok között.

/ 2006.10.10. 10:27:30 |

Verekedett egy gépjármű oktató nő a Hosszúsétatéren

 Hétfőn délután érkezett bejelentés a rendőrségre, miszerint Székesfehérváron a Hosszúsétatér – Horváth István utca kereszteződésében anyagi káros közlekedési baleset történt. A bejelentő által vezetett Suzuki WagonR és egy közlekedési oktató által vezetetett Seat Cordoba ütközött össze és a baleset részesei szóváltásba keveredtek egymással. Mindez odáig fajult, hogy az oktató nő arcon ütötte a bejelentőt, aki ennek során nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérülést szenvedett.