Hírek
-
Országos szinten az ellenzék nyerte az önkormányzati választásokat
A négy évvel ezelőttihez képest magasabb, 51,26 százalékos részvételi aránnyal lezajlottak az önkormányzati és kisebbségi választások vasárnap. A Fidesz a megyei közgyűlésekből 17-ben szerzett többséget, Heves megyében egyenlő arányban osztozik az MSZP-vel 40 mandátumon, Somogyban 20 képviselője lehet a Fidesznek, 10-10 az MSZP-nek és a Somogyért Egyesületnek. A 843 megyei képviselői helyből 471-et a Fidesz szerzett meg, a további sorrend: MSZP 298, MDF 19, SZDSZ 11, civil szervezetek 38, a szabolcsi Összefogás 4 mandátumot szerzett. A 23 megyei jogú városban 16 helyen Fideszes polgármesterjelölt szerezte meg a vezetést, hét helyen nyert az MSZP. A cikkben a Fejér megyei közgyűlés összetételét is olvashatja!
2006.10.02. 01:15:43 -
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének összetétele
Székesfehérvár MJV Közgyűlése 32 képviselőből áll. 19 képviselő egyéni választókörzetben szerzett mandátumot, míg 13 képviselő a kompenzációs listáról jutott a testületbe. 11 egyéni választókerületben az MSZP-SZDSZ-FPE jelöltjei győztek, 8 egyéni választókerületben a FIDESZ-KDNP-JOBBIK jelöltjei szereztek mandátumot. A kompenzációs listáról 7 képviselői helyet szerzett a FIDESZ-KDNP-JOBBIK, 4 helyet az MSZP-SZDSZ-FPE, 1-et VÁLASZ és egyet az MDF. Az adatok várható eredmények, hivatalos végeredmény akkor lesz, amikor azt a Választási BIzottság kihirdeti.
2006.10.02. 00:28:34 -
Az egyéni választókerületek eredményei Székesfehérváron
Egyéni választókerületben mandátumot szerzett önkormányzati képviselők Székesfehérváron: Knizse Gyula 1-es vk., Kovács Péter Barnabás 2-es vk., Márton Zoltán 3-as vk., Pénzes Mihály 4-es vk., Cseh István 5-ös vk., Pokrovenszky László 6-os vk., Farkas László 7-es vk., Boldizs Kálmánné 8-as vk., Szigli István 9-es vk., Vargha Tamás János 10-es vk., Rockenbauer Lajos 11-es vk., Orosz István 12-es vk., Papp József 13-as vk., Östör Annamária 14-es vk., Horváth Miklós Csaba 15-ös vk., Dr. Dienesné Fluck Györgyi 16-os vk., Kálmán Mihály 17-es vk., Dr. Radics József 18-as vk., Brájer Éva 19-es vk.
2006.10.01. 22:44:34 -
Warvasovszky Tihamér lett Székesfehérvár polgármestere
A szavazatok 100%-os feldolgozottsága alapján Warvasovszky Tihamért választották polgármesternek a székesfehérváriak. Szoros verseny volt a jelöltek között, hiszen a második helyezett Karsai Béla 21543 szavazatot kapott, ami a voksok 47.2 százaléka, míg Székesfehérvár újraválasztott polgármestere 23071-al győzött, ami a szavazatok 50.55 százaléka. Viniczai Tibor polgármesterjelölt 1025(2.25%) szavazatot szerzett. A város régi-új polgármesterével a hét első felében olvashatnak interjút a honlapon.
2006.10.01. 21:14:27 -
A választásra jogosultak 46.53 százaléka ment el 17:30-ig szavazni
Vasárnap reggel 6 órakor kezdetét vette a 2006-os önkormányzati és kisebbségi választás. Több mint 8 millió választásra jogosult magyar állampolgár egészen este 7 óráig járulhat az urnákhoz és adhatja le szavazatát. Csaknem 105 ezer jelölt közül lehet választani az önkormányzati voksoláson. Az ország 10951 szavazókörébe a választásra jogosultak 46.53% adta le szavazatát 17:30-ig. Székesfehérváron 19 választókerületben 102 jelöltre szavazhat 84123 választópolgár. A városban 91 szavazókör nyitott ki reggel hat órakor. A székesfehérvári választási eredményeket még vasárnap este elolvashatja a fehervar.hu-n!A legfrissebb információk Székesfehérvárról a valasztas.hu-n!
2006.10.01. 09:39:34
Sidibe elintézte az FC Fehérvárt - vereség Debrecenben
A pontszerzés reményében utazott az FC Fehérvár labdarúgó csapata a bajnoki címvédő otthonába, azonban a Debrecen egy percig sem adott esélyt a Vidinek a felülkerekedésre. A Loki magabiztos játékkal tartotta otthon mind a három pontot, melyek megszerzésében óriási szerepe volt a mesterhármast elérő Ibrahim Sidibének. Csertői Aurél alakulata az utolsó nyolc percet emberelőnyben futballozta végig – ekkor 2-1-re vezetett a DVSC -, de az egyenlítés helyett újabb gólt kapott a lefújás előtt, így kétgólos vereséget szenvedett a Cívisvárosban. DVSC – FC Fehérvár 3-1 (1-0)
Liszt gyerekszemmel a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban
Átalakuló munkaerőpiac - szakképzett embereket keresnek a munkáltatók
Tizenhárom baleset és tízzel több ittas vezető volt a héten Fejér megyében
Tucatnál is több személyi sérüléses balesettel és huszonhárom ittas vezetővel zárta Fejér megye szeptember utolsó hetét. Ebben a hónapban az eddigiekhez hasonlóan egy hetet a mozgáskorlátozottak részére fenntartott parkolók ellenőrzésére szántak Fejér megye rendőrei. Összesen 46 vezetővel szemben intézkedtek. Egy halálos, négy súlyos és nyolc könnyű kimenetelű közlekedési baleset történt az elmúlt héten a megye közútjain. Egy 32 éves nő életét vesztette, öten súlyos, míg nyolcan könnyű sérülést szenvedtek.
Polgármestereket és önkormányzati képviselőket választunk vasárnap
Több mint 24 milliárd forint sorsáról döntött a KDRFT
Több mint 24 és fél milliárd forint támogatás odaítéléséről döntött illetve odaítélésére tett javaslatot a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács eddig –hangzott el a ciklus utolsó tanácsülésén pénteken délelőtt Székesfehérváron. 26 pályázati program keretében 1329 pályázat nyert támogatást 2006-ig a Közép-dunántúli régióban. Többek között útfelújításra, szennyvízcsatorna építésre, turisztikai kiadványok készítésére, óvoda és általános iskola felújításra, szálláshelybővítésre, munkahelyteremtésre, képzések szervezésére, innovációs infrastruktúra és menedzsment fejlesztésre pályázhattak önkormányzatok, vállalkozások, közintézmények , civil szervezetek és magánszemélyek.
Kifutották magukat Fehérvár általános iskolásai
Szeptember 29.-én több mint 800 nebuló szabadult ki az iskolapadból és vette az irányt a Sóstói Stadion új atlétikapályája felé. A Fut Fehérvár mezőnye 2006-ban nem a Belvárosban rajtolt el, de a helyszínváltoztatást egy cseppet sem bánták a város általános iskolás diákjai. Warvasovszky Tihamér polgármester pisztolylövésére indultak saját futamukra a korosztályok versenyzői.
Megoldásokat keresnek az energia áremelés kompenzációjára
Székesfehérváron közel 20 ezer család él panellakásban, akiket nagymértékben érint, hogy a világpiaci árak alakulása miatt jelentős energia áremelés várható. Székesfehérvár polgármestere az önkormányzat munkatársait, valamint az érintett szolgáltatókat felkérte, dolgozzanak ki megoldásokat arra vonatkozóan, hogy a székesfehérváriakat a lehető legkevésbé érintse a díjemelés. Az elkészült javaslatokat Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke ismertette. Ezek között szerepel többek között egy újabb 10%-os lakossági fűtés és melegvíz alapdíj csökkentés, a lakásokban működő civil szervezetek és kisvállalkozók számára a lakossági hőelszámolás, valamint az is, hogy a tervezetthez képest korábban, már 2008 őszére elkészülhetnek a lakótömbönkénti vagy akár lépcsőházankénti hőmennyiségmérők kiépítése. (www.fehervartv.hu)
Környezetkímélő, gázüzemű autóbuszokat gyártanak Székesfehérváron
Az Alfa Busz Kft. telephelyén került ma sor a cég által beszerzett gázüzemű buszok átadására. Az ünnepségen részt vett a Volvo cég alelnöke is, aki kijelentette, hogy az Alfa Busszal való együttműködés azt is jelenti, hogy lényegesen több munkahelyet fognak teremteni Székesfehérváron. A cég három és fél éve működik a városban és jelenleg több mint 200 főt foglalkoztat. Tóth István, az Alba Volán vezérigazgatója elmondta, a mintegy 11 autóbuszt - amelyeknél az üzemanyagnál a megtakarított költség közel 20%-os lehet – október közepétől láthatjuk a város utcáin.