Hírek


/ 2006.10.19. 06:58:30 |

"Alkotni mindig nagy öröm.." - interjú dr.Csapó Csilla alpolgármesterrel

 A humán terület alpolgármestere dr. Csapó Csilla, aki fiatal kora ellenére dolgozott már ügyvédként, jogi osztályvezetőként, adótanácsadóként és aljegyzőként, fontos tapasztalatokat szerezve a versenyszféra és a közigazgatás számos területén. „Melyik jogászt ne vonzaná a lehetőség, hogy kipróbálhatja a jogalkotói területet is? Alkotni mindig nagyobb öröm, mint amikor egy kész jogszabályt kell alkalmazni. Nagy megtiszteltetés volt számomra a lehetőség, hogy képviselő-jelöltként indulhatok a választásokon…” – mondja Székesfehérvár új alpolgármestere. Interjúnk dr. Csapó Csillával:
/ 2006.10.19. 01:09:42 |

Kuparajton kupa-búcsú - Kiesett az MK-ból az FC Fehérvár

 Miután az FC Fehérvár 2006 tavaszán története során először megnyerte a labdarúgó Magyar Kupát, a 2006-2007-es kiírásban csak az MK 4. fordulójában csatlakozott a küzdelemsorozathoz. Nem jutottak messze a fehérváriak, ugyanis egy mérkőzés után búcsúzni kényszerült Csertői Aurél csapata, a Vidi az NBII-es Gyirmót ellenében vérzett el. Gyirmót FC – FC Fehérvár 5-4 (2-1)(hu.)

/ 2006.10.19. 00:48:42 |

Kiállítás nyílt az 56-os Forradalom és Szabadságharc székesfehérvári eseményeiről

 A csodát most is ők vigyázzák címmel dokumentumokból nyílt kiállítás szerdán az 1956-os forradalom és szabadságharc helyi eseményeiről Székesfehérváron, a Szent István Király Múzeumban. A tárlaton korabeli újságok, fotók, szórólapok segítségével mutatták be az október 23-tól a november 23-i néma tüntetésig eltelt időszak eseményeit. A fotókat az események idején városi állatorvosként dolgozó Perényi István amatőr fotós bocsátotta a kiállítás rendelkezésére.
/ 2006.10.18. 12:05:16 |

"Mert egy nép azt mondta: Elég volt" - 56-os konferencia a Városházán

 Szerdán délelőtt tudományos tanácskozást tartottak a Városháza Nagytermében „Mert egy nép azt mondta: Elég volt” címmel. A város önkormányzata és a Szent István Király múzeum szervezésében tartott tanácskozáson neves előadók beszéltek az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről. A tanácskozást Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg, aki beszédében 56 mának szóló üzenetét emelte ki. Csurgai Horváth József a Városi Levéltár igazgatója előadásában hangsúlyozta, hogy az 56-os forradalom és szabadságharc mozgalma Székesfehérvárott a diákság követeléseivel, tüntetéseivel vette kezdetét, amihez az október 24-i sortűz következményeként a gyárak, hivatalok dolgozói és alkalmazottai is csatlakoztak.
/ 2006.10.18. 03:35:55 |

Önkormányzati képviselők bemutatkozása - Knizse Gyula 1 sz. választókerület

 Knizse Gyula 1976-ban született Székesfehérváron, középiskolai tanulmányait a Teleki Blanka Gimnáziumban végezte angol nyelvi tagozaton. Felsőfokú angol nyelvizsgával rendelkezik, diplomáját a Dunaújvárosi Főiskola Műszaki Menedzser szakán szerezte, de tanult a Dél Kaliforniai Egyetemen is és a Pécsi Tudományegyetemre járt MBA képzésre. Az önkormányzati választásokon az 1-es körzet jelöltjeként szerzett mandátumot a közgyűlésbe, mint MSZP-s képviselő. Gazdasági szakember, aki az elmúlt években informatikai területen dolgozott, a következő négy évben pedig a Városfejlesztési- és a Kereskedelmi, Vállalkozási és Informatikai Bizottságban dolgozik majd. Az újonnan megalakult képviselőtestület pedig gazdasági és fejlesztési tanácsnoknak választotta.

/ 2006.10.18. 02:35:15 |

Újabb Fradi-verés a Jégcsarnokban

 A Borsodi Jégkorong Liga küzdelemsorozatában kedden este immár másodszor fogadta a címvédő Alba Volán-FeVita a Ferencváros együttesét. Az egykor szebb napokat megélő FTC a múlt héten megsemmisítő vereséget szenvedett a fehérvári jégcsarnokban, és a mostani találkozó elején is úgy tűnt, hogy a Fradi nem tápászkodott fel poraiból. Alba Volán-FeVita - Ferencváros 8-2 (3-2, 3-0, 2-0)

/ 2006.10.18. 01:00:04 |

Városi sportprogramok az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulóján

 Kegyeleti utcai futáspróbát, országos tollaslabda versenyt, nemzetközi úszóversenyt és kispályás foci kupát is rendeznek Székesfehérváron az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulójára emlékezve. A megemlékező rendezvényekhez kapcsolódó sportprogramok sorozata október 19-én csütörtökön kezdődik és október 23-ig tart. A rendezvények helyszínéről, a kezdés időpontjáról és a nevezéssel kapcsolatos tudnivalókról is olvashat cikkünkben. 
/ 2006.10.17. 16:07:06 |

A város nyugalma és békés fejlődése a cél - polgármesteri közlemény

 "Immár harmadik ciklusban veszek részt a fehérváriak bizalmából a város polgármestereként Székesfehérvár vezetésében. Eddigi munkámat a békés kompromisszumkeresés jellemezte, természetesen ezentúl is mindent meg fogok tenni azért, hogy a város nyugalmát és békés fejlődését semmi ne zavarja meg. Elhatárolódom minden olyan megfogalmazástól, ami bárki lejáratását célozza, ami bárkit igazságtalan vádakkal illet és gyűlöletet kelt....Visszautasítom azt a felvetést is, hogy ígéreteimet nem tartom be! A hozzám beérkező leveleket mindig megválaszolom és a lehetőségekhez mérten a kért segítséget minden esetben megadom. Ezért kaptam megbízást a fehérváriaktól a város további segítésére és arra, hogy az elkövetkező időszakra megfogalmazott ígéreteket közösen megvalósult fejlesztésekre válthassuk!"

/ 2006.10.17. 08:41:40 |

A környezeti hatásvizsgálatok szabályosságát sürgeti az EU Magyarországon

 Az Európai Bizottság jogsértési eljárást indít Lettország, Litvánia, Magyarország és Szlovénia ellen a projektek környezeti hatásvizsgálatáról szóló uniós jogszabály megsértése miatt. Az irányelv célja annak biztosítása, hogy a sokrétű infrastrukturális, ipari és egyéb projektek esetében a munkák megkezdése előtt megfelelő módon megvizsgálják az adott projekt környezeti hatását. A bizottság hézagokat és hiányosságokat talált a négy tagállam jogi szabályozásában, ezért az irányelv minden előírásának betartása érdekében első írásbeli figyelmeztetést küld a tagállamoknak.

/ 2006.10.17. 06:21:30 |

Támogatja a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség is - Norvégiába tart a Hiemer-ház felújításának második ütemére beadott pályázat

 A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség hétfőn hirdette ki, hogy az ún. Norvég Alapba benyújtott 300 magyar pályázat közül mely tizenkettőt javasolja támogatásra. A nyertes projektek között igen előkelő helyen szerepel a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata által benyújtott „Barokk örökség, virágzó közösség – a Hiemer-ház II. ütemének felújítása” című pályázat.