Hírek


/ 2006.10.16. 08:29:50 |

A tűzoltók vették le az elszenesedett tésztát a gázról

 A Bátky Zsigmond utcában az egyik tízemeletes panelház tizedik emeleti lakója értesítette a Székesfehérvári Tűzoltóságot, hogy az alatta lévő, kilencedik emeleti lakásból füst szivárog. A tulajdonosok nem voltak otthon, ám a konyha bukóablaka nyitva volt. A tűzoltók az emelőkosaras gépjárművel megközelítették az ablakot, leemelték a tokjáról, majd bemásztak a lakásba, és levették az égő tűzhelyről a fazékban elszenesedett tésztát...
/ 2006.10.16. 08:18:45 |

"Francia nyár, francia szerelem" - irodalmi délután a Fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban

 A Károlyi József Alapítvány és a Litea Könyvesbolt október 28.-án, szombaton 16 órakor francia-magyar irodalmi délutánt szervez a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban. Vendég: Sediánszky János, a Magyar Rádió egyik népszerű kulturális műsorának, a Múzsák Kertjének főszerkesztője, aki bemutatja "Francia nyár, francia szerelem" című könyvét. Korábbi könyveihez hasonlóan ez a könyv is az európai kultúrhistória "főutcáján és mellékutcáin" tett barangolásainak útinaplója, főhajtás ezúttal a különösen szeretett francia művészet és irodalom előtt.
/ 2006.10.15. 21:39:29 |

Győzelemmel kezdte a bajnokságot az Albacomp

 A hétvégén elrajtolt az NB1-es férfi kosárlabda bajnokság 2006-2007-es idénye. Az elmúlt szezonban ezüstérmet szerző Albacomp a Dombóvár együttesét fogadta a nyitányon, és a tavalyi évtől eltérően most nem okozott csalódást a fehérvári alakulat. Fodor Péter csapata – az idény elejének megfelelően többször hibázott a mérkőzés folyamán, de a kék-fehérek végig vezettek a négy negyed során. Albacomp - Dombóvári KC 95-81 (23-18, 26-17, 23-20, 23-26)
/ 2006.10.15. 21:23:11 |

Továbbjutott a KEK-ben a Cornexi

 A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata a 2006-2007-es idényben a KEK-ben szerepel a nemzetközi porondon, és a legjobb 32 csapat között az izlandi Haukar Hafnarfjördur ellen lépett pályára, kétszer is. A fehérváriak feladták pályaválasztói jogukat, így pénteken és vasárnap is az északi szigetországban meccseltek. Az első összecsapáson 31-26-ra nyert Szabó Edina csapata, majd a vasárnapi visszavágón döntetlenre végeztek a felek. Haukar Hafnarfjördur – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 22-22 (11-9)

/ 2006.10.15. 20:40:10 |

Sima Volán-győzelem a Miskolc ellen

 A Borsodi Jégkorong Liga hétvégi fordulóiban a Miskolci Jegesmedvék alakulata Székesfehérváron portyázott. A szombati, Fehérvári Titánok ellen aratott 6-1-es győzelmet követően vasárnap az Alba Volán-FeVita vendégeként korcsolyáztak jégre a borsodiak, nem sok sikerrel. Az Volán magabiztos játékkal érvényesítette a papírformát, és hétgólos győzelmet aratott a Miskolc felett. Alba Volán-FeVita - Miskolci JJE 8-1 (2-0, 4-1, 2-0)

/ 2006.10.13. 22:44:09 |

Zágrábban nyert az Alba Volán-FeVita

 A jégkorong Interliga soros fordulójában az Alba Volán-FeVita a horvát főváros felé vette az irányt, ahol a Medvescsak Zagreb otthonában korcsolyázott jégre. A fehérváriak fáradt kezdésének eredményeként a hazaiak egygólos előnyre tettek szert az első harmadban, majd a középső játékrész végén már 2-2 volt az állás. A záróharmadban a zágrábiak szereztek vezetést, majd Palkovics Krisztián két góljával fordított a Volán, és elhozta a három pontot Horvátországból. Medvescsak Zagreb – Alba Volán-FeVita 3-4 (1-0, 1-2, 1-2)

/ 2006.10.13. 22:34:19 |

Magabiztos győzelmet aratott az FC Fehérvár - Pályára lépett Julinho

 A labdarúgó Borsodi Liga, vagyis az NB1 9. fordulójának nyitómérkőzésén az idén hullámzó teljesítményt nyújtó FC Fehérvár a tabella élmezőnyében vitézkedő Tatabányát látta vendégül. A piros-kékek az első félidőben büntetőből szereztek vezetést, majd a második játékrészben bebiztosították győzelmüket, magabiztos játékkal, megérdemelten gyűjtötték be a három bajnoki pontot. FC Fehérvár – Tatabánya 2-0 (1-0)

/ 2006.10.13. 13:52:37 |

Megalakultak a bizottságok, megválasztották a tanácsnokokat is - polgármesteri sajtótájékoztató

 Az alakuló közgyűlés zárt ülésén határoztak a bizottságok felállításáról és megválasztották a tanácsnokokat is. Európai integrációs és kommunikációs tanácsnok lett Csurgai-Horváth József, Művészet és műemlékvédelemi tanácsnok Kovács Péter Barnabás, Oktatási és szakképzési tanácsnok Fürész István, Gazdasági és fejlesztési tanácsnok Knizse Gyula, Városüzemeltetési és sportpolitikai tanácsnok pedig Horváth Miklós Csaba. 13 bizottság működik majd, melyek képviselő tagjait, elnökeit és alelnökeit megválasztotta a testület, a külső szakértőket pedig később delegálják a bizottságokba. Hat bizottsági elnöki posztot töltenek be jobboldali politikusok és ugyancsak hatot kapott a baloldal egy elnöki posztot pedig a Válasz Egyesület tudhat magáénak.

/ 2006.10.13. 12:12:29 |

Megalakult Székesfehérvár Megyei Jogú Város új közgyűlése

 Alakuló közgyűlését tartotta ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A képviselőtestület és Warvasovszky Tihamér polgármester eskütételét követően egyenként és titkos szavazás keretében a képviselők megválasztották Székesfehérvár új alpolgármestereit dr. Csapó Csilla, Pénzes Mihály és Viniczai Tibor személyében. Valamennyi alpolgármester jelölt 17 érvényes és 16 érvénytelen szavazatot kapott. A tanácsnokokról, bizottsági elnökökről és a bizottságok összetételéről zárt ülésen döntenek a képviselők. ()

/ 2006.10.12. 16:12:12 |

Egyforintos szinházbérleteket kapott a Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesülete

 A Vörösmarty Színház kávézójában tartottak csütörtökön sajtótájékoztatót arról, hogy a Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesülete 449 bérletet kap egy forintért, amivel négy előadást nézhetnek meg. A tájékoztatón Szurdi Miklós igazgató mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is részt vett. A Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesületének elnöke Elekes Péterné köszönetét fejezte ki az egyforintos bérletekért, majd elmondta, hogy október 28-án a Figaró Házassága c darabot nézik meg először.