Hírek
-
Vasárnap reggel elindult a hivatalos fűtési szezon Székesfehérváron is
Vasárnap reggel hivatalosan is elindult a fűtési szezon Székesfehérváron. Az évszakhoz képest meleg időjárás miatt azonban több társasház nem igényelte még a fűtést. Ezt egyébként a közös képviselők írásos nyilatkozatával lehet/lehetett kérni a Széphő Rt-től. Székesfehérváron 20478 lakásban van távfűtés, azonban mintegy 40 társasházban pénteken még nem volt feltöltve vízzel a rendszer. Ez annak köszönhető, hogy több lakásban még cserélik a fűtőtesteket, amit a közös képviselő engedélyével végezhetnek csak a házban -tájékoztatott Pájer Sándor a Széphő Zrt. távfűtési vezérigazgató helyettese.
2006.10.16. 17:23:44 -
November 3-ig technikai okok miatt zárva lesz a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény
A Székesfehérvári Városi Képtár - Deák Gyűjtemény 2006. október 16-tól november 3-ig technikai okokból zárva tart. November 3-án péntek 17 órakor pedig Hegedűs 2 László képzőművész fotókiállítását Baki Péter a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója nyitja meg. A kiállítás a Fotóhónap keretében, a Magyar Fotóművészek Szövetsége megalakulásának 50. évfordulója és a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény létrejöttének 20. évfordulójából kerül megrendezésre.
2006.10.16. 13:28:31 -
Lopott kábelről égették le a műanyagot
Lopás bűntett és környezetkárosítás bűntett megalapozott gyanúja miatt indult eljárás Székesfehérváron négy férfivel szemben. Mint az eljárás során kiderült a milliós értéket képviselő rézkábelt – amiről a szigetelést égették – egy nagyáruházból lopták. Az égetésre figyeltek föl a környéken lakók és e miatt kértek intézkedést. Összesen egymillió forint értéket képviselt az általuk ellopott földkábel. A lopási kár mellett további félmillió forint rongálási kárt okoztak.
2006.10.16. 12:23:26 -
Mindentudás Főiskolája a Szabadművelődés Házában
Kérdőjelek a tudománytörténetben címmel folytatódik a Mindentudás Főiskolája a Szabadművelődés Házában. Október 19-én csütörtökön 18 órakor Kolumbusz az ógörögök nyomdokain címmel tart Lukács Béla fizikus, az MTA Geonómiai Tudományos Bizottság tagja előadást. A Mindentudás Főiskolája negyedik szemeszterének előadója egymástól távolinak tűnő kérdések között keres és talál kapcsolatot. A Mindentudás Főiskoláját azért szervezte meg a Szabadművelődés Háza, mert az internetről letölthető, vagy könyvben megjelent írott változatok, a sajtóban megjelent riportok, a tévés és rádiós közvetítések sem pótolják az élőszó varázsát, a személyes kontaktust az előadóval.
2006.10.16. 10:40:28 -
Sikeres bemutatkozás - jól szerepelt az Albatoll az OB1-ben
Először játszott az Albatoll.hu csapata a felnőtt legmagasabb osztályban. A verseny a Fehérváriaknak a papírformát hozta, azonban a várható vereségek ellenére jó mérkőzésekkel és néha győzelmekkel is sikerült nehézzé tenni az ellenfelek dolgát. Női párosban Bánhegyi Zita – Hegyi Virág magabiztosan győzte le a Laczkó Emese - Deák Nóra párost. Férfi párosban a Dubicz Máté - Szatzker Márton kettős hatalmas küzdelemben 23:21 re győzött a harmadik játszmában a Révész Gergely - Megyesi János duó ellen.
2006.10.16. 10:15:46
A tűzoltók vették le az elszenesedett tésztát a gázról
"Francia nyár, francia szerelem" - irodalmi délután a Fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban
Győzelemmel kezdte a bajnokságot az Albacomp
Továbbjutott a KEK-ben a Cornexi
A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata a 2006-2007-es idényben a KEK-ben szerepel a nemzetközi porondon, és a legjobb 32 csapat között az izlandi Haukar Hafnarfjördur ellen lépett pályára, kétszer is. A fehérváriak feladták pályaválasztói jogukat, így pénteken és vasárnap is az északi szigetországban meccseltek. Az első összecsapáson 31-26-ra nyert Szabó Edina csapata, majd a vasárnapi visszavágón döntetlenre végeztek a felek. Haukar Hafnarfjördur – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 22-22 (11-9)
Sima Volán-győzelem a Miskolc ellen
A Borsodi Jégkorong Liga hétvégi fordulóiban a Miskolci Jegesmedvék alakulata Székesfehérváron portyázott. A szombati, Fehérvári Titánok ellen aratott 6-1-es győzelmet követően vasárnap az Alba Volán-FeVita vendégeként korcsolyáztak jégre a borsodiak, nem sok sikerrel. Az Volán magabiztos játékkal érvényesítette a papírformát, és hétgólos győzelmet aratott a Miskolc felett. Alba Volán-FeVita - Miskolci JJE 8-1 (2-0, 4-1, 2-0)
Zágrábban nyert az Alba Volán-FeVita
A jégkorong Interliga soros fordulójában az Alba Volán-FeVita a horvát főváros felé vette az irányt, ahol a Medvescsak Zagreb otthonában korcsolyázott jégre. A fehérváriak fáradt kezdésének eredményeként a hazaiak egygólos előnyre tettek szert az első harmadban, majd a középső játékrész végén már 2-2 volt az állás. A záróharmadban a zágrábiak szereztek vezetést, majd Palkovics Krisztián két góljával fordított a Volán, és elhozta a három pontot Horvátországból. Medvescsak Zagreb – Alba Volán-FeVita 3-4 (1-0, 1-2, 1-2)
Magabiztos győzelmet aratott az FC Fehérvár - Pályára lépett Julinho
A labdarúgó Borsodi Liga, vagyis az NB1 9. fordulójának nyitómérkőzésén az idén hullámzó teljesítményt nyújtó FC Fehérvár a tabella élmezőnyében vitézkedő Tatabányát látta vendégül. A piros-kékek az első félidőben büntetőből szereztek vezetést, majd a második játékrészben bebiztosították győzelmüket, magabiztos játékkal, megérdemelten gyűjtötték be a három bajnoki pontot. FC Fehérvár – Tatabánya 2-0 (1-0)
Megalakultak a bizottságok, megválasztották a tanácsnokokat is - polgármesteri sajtótájékoztató
Az alakuló közgyűlés zárt ülésén határoztak a bizottságok felállításáról és megválasztották a tanácsnokokat is. Európai integrációs és kommunikációs tanácsnok lett Csurgai-Horváth József, Művészet és műemlékvédelemi tanácsnok Kovács Péter Barnabás, Oktatási és szakképzési tanácsnok Fürész István, Gazdasági és fejlesztési tanácsnok Knizse Gyula, Városüzemeltetési és sportpolitikai tanácsnok pedig Horváth Miklós Csaba. 13 bizottság működik majd, melyek képviselő tagjait, elnökeit és alelnökeit megválasztotta a testület, a külső szakértőket pedig később delegálják a bizottságokba. Hat bizottsági elnöki posztot töltenek be jobboldali politikusok és ugyancsak hatot kapott a baloldal egy elnöki posztot pedig a Válasz Egyesület tudhat magáénak.
Megalakult Székesfehérvár Megyei Jogú Város új közgyűlése
Alakuló közgyűlését tartotta ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A képviselőtestület és Warvasovszky Tihamér polgármester eskütételét követően egyenként és titkos szavazás keretében a képviselők megválasztották Székesfehérvár új alpolgármestereit dr. Csapó Csilla, Pénzes Mihály és Viniczai Tibor személyében. Valamennyi alpolgármester jelölt 17 érvényes és 16 érvénytelen szavazatot kapott. A tanácsnokokról, bizottsági elnökökről és a bizottságok összetételéről zárt ülésen döntenek a képviselők. ()
Egyforintos szinházbérleteket kapott a Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesülete
A Vörösmarty Színház kávézójában tartottak csütörtökön sajtótájékoztatót arról, hogy a Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesülete 449 bérletet kap egy forintért, amivel négy előadást nézhetnek meg. A tájékoztatón Szurdi Miklós igazgató mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is részt vett. A Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesületének elnöke Elekes Péterné köszönetét fejezte ki az egyforintos bérletekért, majd elmondta, hogy október 28-án a Figaró Házassága c darabot nézik meg először.