-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Az Építők Napján adták át az Építőipari Nívódíjat Székesfehérváron
Építőipari Nívódíjat ítéltek oda öt, 1950 után emelt épületnek Székesfehérváron; az elismeréseket az Építők Napja ünnepén adta át Warvasovszky Tihamér polgármester. A város lakói 45 épületre tettek javaslatot. Az építészekből, az illetékes kamarákból és építészekből álló bírálóbizottság ezek közül választotta ki azt az ötöt, amely elsőként kapta meg a város közgyűlése által tavaly alapított díjat: az oklevelet és a kitüntetést jelző márványtáblát. Az Építőipari Nívódíjat az ARÉV Baráti Kör kezdeményezésére alapította az önkormányzat, s azt minden évben az Építők Napján ítélik oda.
2007.06.04. 07:18 |
Építőipari Nívódíjat ítéltek oda öt, 1950 után emelt épületnek Székesfehérváron; az elismeréseket az Építők Napja ünnepén adta át Warvasovszky Tihamér polgármester. A város lakói 45 épületre tettek javaslatot. Az építészekből, az illetékes kamarákból és építészekből álló bírálóbizottság ezek közül választotta ki azt az ötöt, amely elsőként kapta meg a város közgyűlése által tavaly alapított díjat: az oklevelet és a kitüntetést jelző márványtáblát.Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntőjében kiemelte, hogy Székesfehérváron jó a szakmai-képzés, ami annak tudható be, hogy jól képzett szakemberek dolgoznak az építőiparban.
Nívódíjra tartották érdemesnek a Régió Házát, mivel az 1977-ben emelt, korábban Technika Házának nevezett ingatlan azon épületek közé tartozik, amely időtálló anyaga, arányainak mintaszerűsége, jó minőségű kivitelezése miatt ma is vállalható. Elnyerte az elismerést az Alcoa-Köfém Kft. 600 méter hosszú szélesszalag hengermű csarnoka. Az 1960-68. között emelt és 1973-ban kibővített gyártócsarnok helyszínen készült vasbeton szerkezete igazi mérnöki alkotás, amelynek alapozása, szerkezeti méretei, műszaki megoldásai, építéstechnológiája a bírálóbizottság szerint igen figyelemreméltó.
Nívódíjas lett az 1990-ben épült Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátó Szakképző Iskola épülete, amely a zsűri értékelése szerint jól harmonizál a környezettel, s fa és tégla építőanyagának köszönhetően, tagoltsága ellenére egységes megjelenésű. A Budai úti református templomot azért tartotta méltónak az elismerésre a zsűri, mert az épület jól ötvözi a korszerű és modern templomépítészeti elemeket, s az épület a városkép meghatározó eleme lett.
A székesfehérváriak nívódíjra javasolták a Gugásvölgyi út egyik magánházát is, annak merész építészeti megjelenése, harmonikus vonalvezetése, mintaszerű kivitelezése és gondozott környezete miatt. Az Építőipari Nívódíjat az ARÉV Baráti Kör kezdeményezésére alapította az önkormányzat, s azt minden évben az Építők Napján ítélik oda.