Hírek


/ 2006.10.09. 16:36:00 |

Minden eddiginél több diák vett részt a Mobilitási hét idei rendezvényein

Október 5-én került sor a Mobilitási hét eredményhirdetésére. A szeptember 16-a és 22-e között megrendezett programsorozatot a kiírók - Székesfehérvár Önkormányzatának szakbizottságai, a Polgármesteri Hivatal több irodája és a szervező Gaja Környezetvédő Egyesület - pontversennyel is értékelték. A Püspök-kertvárosi Óvoda és a Hunyadi Mátyás Közgazdasági Szakközépiskola mellett a fehérvári általános iskolák – a Comenius, a Hétvezér, a Kossuth Lajos, a Munkácsy Mihály, a II. Rákóczi Ferenc, a Széna Téri, a Táncsics Mihály, a Tolnai Utcai, a Tóvárosi, a Vízivárosi és a Vörösmarty  - diákjai vettek részt nagy számban a központi programokon.

/ 2006.10.09. 09:30:46 |

Élethosszkilátások Magyarországon - Székesfehérvár a listavezető

 Székesfehérvárott élnek a leghosszabb ideig az emberek jelenleg Magyarországon: Fejér megye központjában a fiú újszülöttek várható átlagos élettartama (71,77 év) több mint három évvel magasabb, mint az országos átlag (68,64). A lányok esetében a különbség kisebb, ám az eltérés még így is több, mint két esztendő (79,33, illetve 77,03 év) - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal tavaly publikált adataiból. A legrövidebb átlagéletkorral a 100 ezres lélekszámot meghaladó megyeszékhelyek közül (az ennél kisebb városokban már nem készítenek hasonló kalkulációkat) Miskolcon kell számolni (67,92-76,48), de nem sokkal jobb a helyzet Kecskeméten (68,34-76,52) sem.

/ 2006.10.09. 08:11:26 |

Valamennyi székesfehérvári kulturális, oktatási intézmény, szervezet, alapítvány, társaság vezetőjének

 Az előző évekhez hasonlóan 2007-re is szeretnénk városi műsorkalauzt összeállítani Székesfehérvár kiemelkedő rendezvényeiről, hiszen az eddigi gyakorlat szerint azt közvélemény, a kulturális és turisztikai szakma is várja és használja. Az önkormányzat Közművelődési Irodája kéri, hogy (adatlap letölthethető a cikkben) a jelentősebb kultúrális, művészeti, tudományos és sport rendezvények pontos idejét, megnevezését és a felelős szervező nevét és elérhetőségét küldjék el, hogy bekerülhessenek a város jövő évi programfüzetébe.
/ 2006.10.09. 00:07:32 |

Kutatási Központot hozott létre az Albacomp a Debreceni Egyetemmel közösen

 Sikereseknek bizonyultak az Albacomp új stratégiájának tavaszi bejelentése óta tett lépések: a vállalat az év első 9 hónapjában 23%-kal magasabb árbevételét ért el az előző év azonos időszakához képest. Ezen belül igen kedvező a növekedés összetétele: a rendszerintegrációból származó bevételek terén közel 70%-os, a konzultációból származó bevételek terén pedig több mint hétszeres növekedést könyvelhetett el a székesfehérvári vállalat, amely pontosan megfelel a szolgáltatásokból származó bevételek növelésén alapuló új stratégia célkitűzéseinek. A jövőbe mutató lépésként 2006. szeptemberében a vállalat megalapította az Albacomp Kutatási Központot.
/ 2006.10.08. 14:51:13 |

Szombaton harmadik alkalommal tartották meg a Kacor fesztivált

 Harmadik alkalommal rendezték meg a népi kultúrát népszerűsítő Kacor fesztivált szombaton a Rácz utcában. A skanzen területén reggeltől kezdve várták a családokat kézműves programokkal. A nap során lehetett rongybabát, ólomkatonát, krumplipuskát és terménybábokat készíteni. Aki kevésbé volt ügyes az pedig megnézhette a Szabad Színház Comico – Historico Allegorica című darabját vagy pedig népi körjátékokat tanulhatott meg. Ezek mellett pedig egész napos bemutatót tartott az I. András Lovagrend és mindenki kipróbálhatta fegyvereiket. A délután során pedig Hintalan László néprajzkutató tartott előadást a népi játékokról a mesterségek házában.
/ 2006.10.07. 14:51:49 |

Kirabolták - meghalt a 77 éves bácsi az ijedtségtől

 Belehalt az ijedtségbe az a 77 éves férfi, akit péntek délután raboltak ki székesfehérvári otthonában. A támadó az idős embert a fürdőszobába zárta, majd néhány ezer forinttal távozott a helyszínről. A fehérvári rendőrségnek a személyleírás alapján sikerült azonosítani a rablót, majd egy nyomravezető kutya segítségével három óra alatt megtalálták, a lakásához tartozó kazánházban bújt meg a paplanok között. Kiderült, hogy a 42 éves férfit eddig tizenháromszor ítélték el különböző bűncselekmények miatt, rablásért hétszer volt már büntetve.

/ 2006.10.07. 08:01:31 |

Az Aradi vértanukra emlékeztünk a nemzeti gyásznapon

 A nemzeti gyásznapon, az aradi vértanúkra emlékezve, katonai tiszteletadás mellett felvonták, majd félárbocra engedték a Magyar Köztársaság állami lobogóját pénteken reggel a Parlament előtti Kossuth téren. A ceremónián részt vett Sólyom László köztársasági elnök, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Bihari Mihály, az Alkotmánybíróság elnöke, Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke és Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke.
/ 2006.10.06. 14:27:41 |

Három katonai tűzszerész robbant fel Fejér megyében

Egy robbanásban katonai tűzszerészek vesztették életüket a zámolyi homokbányában. A detonációnak három halálos áldozata és egy súlyos sérültje van. A sérült katonát mentőhelikopterrel szállították Budapestre. A Honvédelmi Minisztérium és a Katonai Ügyészség még nem nyilatkozott a baleset körülményeiről.

/ 2006.10.06. 11:21:12 |

A magyar szabadság mártírjaira emlékeztek Fehérváron

 Október 6-án a Nemzeti Gyásznapon került sor megemlékezésre a Halesz parkban, ahol az aradi vértanúkra emlékeztek. A Himnusz hangjai után a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola diákjai ünnepi műsorral idézték fel az 1849-ben kivégzett 13 magyar hős emlékét, akiket a világosi fegyverletétel után Felix Schwarzenberg miniszterelnök utasítására, Ferenc József jóváhagyásával hadbíróság elé állítottak és halálra ítéltek. 1849. október hatodikán a császáriak Aradon kivégezték a magyar honvédsereg 12 tábornokát és egy ezredesét, majd ugyanazon a napon Pesten kioltották az első magyar miniszterelnök, gróf Batthyány Lajos életét is.
/ 2006.10.05. 20:28:07 |

A gépészetét szerelik a buszpályaudvar épületének

 A tervek szerint folynak a munkálatok a buszpályaudvaron és környékén - tájékoztatott Aradi Attila, az Alba Volán Zrt. üzemeltetési igazgatója. Az épület és az útburkolat a terveknek megfelelően elkészül, azonban az utasbeállók felszerelését a társaság nem szeretné, ha a forgalom alatt álló pályaudvaron végeznék, ezért csak akkor költöznének vissza, ha teljesen elkészült a pályaudvar. A munkálatokat nehezíti, hogy a műemlékvédelem ipari műemléknek minősítette a vasbeton várócsarnokot.