-
Étkezési kártya az iskolákban
A régi, papírlapú rendszer helyett gyorsabb, egyszerűbb rendszerben: egy RFID-kártya „lecsippantása” után kapják meg szeptembertől az ebédjüket azoknak a székesfehérvári iskoláknak a diákjai, ahol a közétkeztetést a Székesfehérvári Intézményi Központ biztosítja. Az étkezési kártya működéséről szerdán sajtótájékoztatón számolt be Mészáros Attila alpolgármester, Vörös Csaba, a SZIK főigazgatója és Földi Zoltán, a Felsővárosi Általános Iskola igazgatója.
2026.08.26. -
Szakmai tanévnyitó
Tizedik alkalommal adott otthont a Városháza Díszterme a Fejér Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferenciának. Az eseményen Sipos Imre, az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium köznevelésért felelős helyettes államtitkár és dr. Puszter Bernadett, az Oktatási Hivatal elnökhelyettese tájékoztatta a közoktatási intézmények vezetőit az új tanévre vonatkozó szakmai feladatokról, változásokról.
2026.08.25. -
Tanévnyitó konferencia
Megtartották a X. Fejér Vármegyei Tanévnyitó Konferenciát Székesfehérváron. Az eseménynek szokott módon a Városháza adott otthont.
2026.08.26. -
Új rendszer a közétkeztetésben
Új kártyás rendszert vezetnek be szeptembertől a fehérvári oktatási intézményekben a közétkeztetésben. A diákétkeztetés korszerűsítésének következő állomása az intézkedés, melyet a tervek szerint tovább is fejlesztenek majd a jövőben.
2026.08.26.
Jelentős megtakarítás a közbeszerzéseknél - 1 milliárd forint fejlesztésekre
Székesfehérvár Önkormányzatának célja, hogy a februárban megalkotott központosított közbeszerzési rendelet szellemében koncentráltabban és költségkímélőbb módon lehessen elvégezni a munkákat. „A rendelkezésre álló fejlesztési pénzből így még több dolgot tudunk megvalósítani, valamint fontos az is, hogy koncentráltan, hatékonyabban tudjuk végrehajtani a fejlesztéseket”- emelte ki Warvasovszky Tihamér polgármester. A közgyűlés tervezési feladatokról és kivitelezési munkákról döntött: közel 1 milliárd forint értékben 300 feladat valósul meg Székesfehérváron.
2007.05.31. 12:57 |
Székesfehérvár Önkormányzatának célja, hogy a februárban megalkotott központosított közbeszerzési rendelet szellemében koncentráltabban és költségkímélőbb módon lehessen elvégezni a munkákat. „A rendelkezésre álló fejlesztési pénzből így még több dolgot tudunk megvalósítani, valamint fontos az is, hogy koncentráltan, hatékonyabban tudjuk végrehajtani a fejlesztéseket”- emelte ki Warvasovszky Tihamér polgármester. A közgyűlés tervezési feladatokról és kivitelezési munkákról döntött: közel 1 milliárd forint értékben 300 feladat valósul meg Székesfehérváron.Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy közel 1 milliárd forintos beruházásban harmincnégy játszótér felújítása indul el, valamint az egyéni képviselői körzetekben utak, járdák, parkolók építésére kerül sor. Warvasovszky Tihamér polgármester beszámolt útfelújításokról, gyalogos átkelőhelyek kialakításáról, vízelvezetési munkálatok megkezdéséről, valamint a XVI. századi városmakett terveinek indításáról is.
Március elejétől az intézmények beszerzéseit központosítva végzi az önkormányzat. „Azelőtt minden egység önállóan végezte el a közbeszerzését, sok esetben szerencsésebb lett volna összehangolni a munkát. A rendelet megalkotásával koncentráltabban és költségkímélő módon lehet ezeket a munkákat elvégezni és jelentős mértékű megtakarításra lesz lehetőségünk” – hangsúlyozta Szigli István.
Kritikákra válaszolva - mely szerint a koncentrált közbeszerzéssel több kisvállalkozót nehéz helyzetbe hoznak – a Városfejlesztési Bizottság elnöke elmondta, hogy gyakorlat nem ezt bizonyítja: a kis és középvállalkozók közül sokan jelentkeznek a munkákra, különböző nagyobb munkáknál pedig alvállalkozóként vannak jelen.
Szigli István elmondta, fontos, hogy az elkészült tervek alapján bármelyik pillanatban lehessen a munkálatokat indítani, mivel a jelenlegi pályázati rendszerek sajátossága, hogy meglévő tervekkel és elfogadott építési engedéllyel lehet pályázni.