Hírek


/ 2006.12.21. 21:27:18 |

Székesfehérvárra látogatott az izaeli nagykövet

A Székesfehérvári Zsidó Hitközség meghívására Székesfehérvárra látogatott David Amon Izrael magyarországi nagykövete. A program részeként a Városházára is ellátogatott, ahol Viniczai Tibor alpolgármester fogadta. A nagykövet hangsúlyt kíván helyezni arra, hogy a főváros idegenforgalma mellett a történelmi magyar városok ismertségét növelje. Tervei között szerepel továbbá, hogy tájékozódjon a helyi befektető cégekről, majd 2007 márciusában tárgyalásokat kezdeményezzen a székesfehérvári gazdasági élet szereplőivel.
/ 2006.12.21. 18:42:04 |

Hármasikrek születtek a Fejér Megyei Szent György Kórházban

December 21-én hármas ikrek születtek a Fejér Megyei Szent György Kórházban: a két kisfiú és a kislány császármetszéssel, egészségesen jött világra. Fruzsina 1442 grammal, Dániel 1750 grammal, Bence pedig 1490 grammal született - mondta a szülészet-nőgyógyászati osztály osztályvezető főorvosa, akinek tájékoztatása szerint a picik egyelőre a koraszülött osztályon, inkubátorban vannak.

/ 2006.12.21. 18:33:50 |

Január közepén nyit a felújított 1-es számú főposta Székesfehérváron

A Kossuth utcai 1-es számú főposta épületében jelenleg a technikai szereléseket végzik, s megkezdték a biztonsági rendszerek szerelését is. 360 millió forintba kerülő rekonstrukciója keretében helyreállították az épületet ékesítő domborműveket, kicserélték a nyílászárókat, belülről pedig a kor színvonalának megfelelő "bankszerű" ügyfélfogadót alakítottak ki és korszerű technikát alkalmaztak. Képgaléria a Kossuth utcai 1-es sz. postáról!
/ 2006.12.21. 18:06:48 |

Városi Nyugdíjas Karácsonyt rendeztek az ARÉV Sportcsarnokban


 A Városi Nyugdíjas Karácsony hagyományos ünnepségének ezúttal is az ARÉV Sportcsarnok adott otthont december 20-án.   Székesfehérvár Megyei Jogú Város részéről dr.Csapó Csilla alpolgármester köszöntötte a szépkorúakat. Beszédében reményét fejezte ki, hogy a város idős polgárai unokáik és dédunokáik körében töltik majd a karácsonyt, az egyedülállóknak pedig a  hagyományos városi ünnepség nyújt alkalmat, hogy kortársaikkal, barátaikkal ünnepeljenek.
/ 2006.12.20. 22:36:39 |

Reggel hét óra előtt végeztek a távfűtő-vezeték javításával

Egész éjszaka dolgoztak a Szent István téren a Széphő Zrt. szakemberei, hogy megjavítsák a kilyukadt 500 mm átmérőjű távfűtő fővezetéket. Mint korábban beszámoltunk róla szerdán este hét órakor állították meg a Tóvárosi lakónegyedben és a Belvárosban a távfűtést, ugyanis a fővezeték meghibásodott. Pájer Sándor a Széphő Zrt. távfűtési vezérigazgató helyettesének tájékoztatása szerint a vezeték megjavítása nem várhatott, így a lehető leggyorsabban az éjszakai órákban kicserélik a lyukas darabot. A csőben egyébként 90-100 C fokos víz találhattó és mintegy 10 bar a nyomás uralkodik a belsejében. Képgaléria az éjszakai csőcseréről!
/ 2006.12.20. 17:04:25 |

Ingyenes a parkolás az ünnepek alatt a Belvárosban

 December 21-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat immár harmadik éve szeretné ezzel is megkönnyíteni a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítse. A rendőrök a dugó miatt kedden és szerdán is lezárták többször a Mátyás király körút Alba Plaza felé vezető részét a Strand kereszteződésben, ugyanis a lámpás kereszteződésnél a sor az Alba Plaza tetején állt és a környéken soha nem látott dugók alakultak ki. A Belvárosba gyalogosan érdemes menni!

/ 2006.12.20. 13:07:31 |

Azonnali csőcsere - nem lesz távfűtés ma éjszaka a Tóvárosban és a Belvárosban

 Este hét órakor állítják meg a Tóvárosi lakónegyedben és a Belvárosban a távfűtést, ugyanis a fővezeték meghibásodott. A Széphő Zrt. szakemberei ekkor kezdik meg a hibás vezeték cseréjét és reggel 7 órára végeznek a munkával. A vezeték megjavítása után azonnal visszakapcsolják a fűtést a mintegy 2000 lakásban -tájékoztatott Pájer Sándor távfűtési vezérigazgató helyettes. A Szent István téren található az-az 50 centiméter átmérőjű távfűtési fővezeték, aminek meghibásodása miatt ma estétől holnap reggelig mintegy 2000 lakásban nem lesz fűtés Székesfehérváron. A vezeték megjavítása nem várhat, így a lehető leggyorsabban az éjszakai órákban kicserélik a lyukas darabot. A csőben 90-100 C fokos víz található, a vezetékben pedig 10bar a nyomás.
/ 2006.12.20. 12:00:01 |

Elmarad a szerda esti Alba Volán-FeVita - DAB-extra.hu jégkorong mérkőzés

 Szerda este 19 órakor a Fehérvári Jégcsarnokban mérte volna össze jelenlegi erejét az Alba Volán-FeVita és a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttese a Borsodi Jégkorong Liga keretében. Hiába a készülődés, a jégkorongra éhes sportbarátoknak még péntekig várniuk kell, hogy hokit lássanak, ugyanis a dunaújvárosi játékosok zöme vírusos megbetegedéssel küszködik, így a csapat képtelen kiállni a Volán ellen. A bajnoki pontok sorsáról a Magyar Jégkorong Szövetség dönt majd, de a sűrű meccsprogram miatt nem valószínű, hogy lehetőség nyílik majd a találkozó pótlására, későbbi megvívására.

/ 2006.12.20. 09:16:49 |

Évértékelő beszélgetésen a Széphő Zrt-nél

 Évértékelő beszélgetésre hívta a Széphő Zrt. vezérigazgatója a székesfehérvári írott és elektronikus sajtó képviselőit. Ferencz Zoltán hangsúlyozta, hogy a 2006-os esztendő mindenféleképpen pozitívan alakult a Széphő életében. A vezérigazgató kiemelten fontosnak tartja az ügyfélbarát feladatvégzést, ezért a Széphőnél bevezette a 8 napon belüli ügyintézést, de új szolgáltatásokkal is bővült a társaság, mint például a graffiti-kommandó, vagy a gyorsbeavatkozó egység. A beszélgetésen szó volt a távhődíjakról is, amit várhatóan a januári rendkívüli közgyűlés határoz majd meg.
/ 2006.12.20. 09:11:57 |

Reggeli csúcs - tovább folytatódnak a félpályás útlezárások Fejér megyében

 Ahogy arról már korábban beszámoltunk január végéig minden kedden és szerdán félpályás útlezárásokkal kell számolniuk a Fejér megyében Székesfehérvár környezetében autózóknak. A lezárások a megye két nagy forgalmú főútját, a 81, illetve a 63-as főutat érintik. A félpályás útlezárások a Székesfehérvár felé vezető irányt érintik, mindkét főút esetében. Valamennyi kedden 07.00-10.00 óra között a 81-es számú főút 3+500-4-es km szelvény közötti szakaszon és valamennyi szerdán 07.00-10.00 óra között a 63-as számú főút M7-es Budapest irányú lehajtójánál kell számítani járművekkel felsorakozó demonstrálókra. A rendőrség fokozott óvatosságra inti a közlekedőket.