Hírek
-
Tilos petárdázni idén Szilveszterkor is - büntetnek a használatért
Ahogyan tavaly, úgy idén is tilos petárdát használni szilveszterkor. A kormány még tavaly módosította a vonatkozó kormányrendeletet úgy, hogy a jövőben tilos petárdát árusítani, birtokolni vagy használni. Magánszemély petárdát nem birtokolhat, a szabályt megszegők pénzbírsággal sújthatók. A petárdák kivételével az egyéb pirotechnikai termékek szilveszteri használata azonban engedélyezett. A kis tűzijátékot csak nagykorú vásárolhatja meg, és szilveszterkor este 18 órától reggel 6-ig használhatók.
2006.12.26. 11:14:38 -
Warvasovszky Tihamér osztotta az ebédet pénteken a Kríziskezelő Központban a hajléktalanoknak
A Kríziskezelő Központban két nappal Szenteste előtt is ünnepi ebéd jutott a hajléktalanoknak. A pénteki menüt Warvasovszky Tihamér polgármester osztotta személyesen a rászorulóknak, akikkel pár mondatot is váltott a városatya és kellemes ünnepeket kívánt nekik. Az ebéd gombástokány volt tésztakörettel és mindenkinek jutott pár szem szaloncukor is. A polgármester ott léte alatt körülbelül hatvan ember ebédelt meg. Karácsony napjaiban is szívesen veszik az adományokat: aki segíteni szeretne, az elsősorban tartós élelmiszerrel tud, a téli bakancs és a meleg takaró mindig jól jön és a „maradék” karácsonyi sütemény sem –bár nem lenne szabad- marad gazdátlanul.
2006.12.23. 20:55:18 -
Fölényes győzelmet aratott az Alba Volán-FeVita az Interligában
A karácsonyi ünnepek előtt ünnepelni készült az Alba Volán-FeVita az Interliga soros fordulójában, amikor is az alapszakasz tabellájának harmadik helyén álló Slavija Ljubljanát látta vendégül. A mérkőzést megelőzően a Volán csapatkapitánya, Kangyal Balázs vehette át Kovalcsik Pétertől és Kovács Csabától a Gulliver Kupát, melyet kiemelkedő sportemberi magatartásáért kapott. Ocskay Gábort az Év Játékosa cím apropójául köszöntötte Floch Balázs, az Alba Volán SC elnöke és Gál Péter Pál, a Sportbizottság elnöke. A Volán a vártnál könnyebben gyűjtötte be a győzelemért járó három pontot. Alba Volán-FeVita - Slavija Ljubljana 6-2 (2-0, 3-0, 1-2)
2006.12.22. 21:13:52 -
Székesfehérvári fejlesztésekről tárgyalt a kormánnyal a polgármester
A város jövőjét érintő fejlesztési tárgyalásokról számolt be mai sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester és Schultz György polgármesteri kabinetigazgató. Szerdán a Fejlesztési Pólusprogramba kiválasztott városok polgármesterivel és az érintett felsőoktatási intézmények vezetőivel tartott megbeszélést Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a kormány több tagjával együtt. A megbeszélésen elhangzott, hogy Székesfehérvár sajátos helyzetben van erős gazdasága és sokszínű felsőoktatási kínálata miatt. Így a Fejlesztési Pólusprogram sem egy egyetemre és nem is egy gazdasági szektorra épül, hanem több felsőoktatási intézmény és számos vállalat hálózatrára, együttműködésére. A találkozón a miniszterelnök bejelentette, hogy a jövő év elején Bajnai Gordonnal együtt ellátogat Székesfehérvárra, ahol a helyszínen tájékozódik a program-előkészítő munkáról.
2006.12.22. 12:26:12 -
Átadták a Tóth István - Tóth Terézia Ösztöndíjakat a Városházán
Pénteken délelőtt adták át a Városháza Nagytanács termében a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat. Székesfehérváron 98 általános, középiskolás és főiskolás-egyetemista részesül támogatásban, ami havonta diákonként 4000 Forint, azonban más-más összegű támogatást kapnak az általános iskolások és az egyetemisták. Tóth István és Tóth Terézia Székesfehérvárról Kanadába költözött és telepedett le, örökségüket letétbe helyezték és annak kamatai szolgálnak évente a székesfehérvári diákok ösztöndíjaként. Azok a tanulók kaphatnak Tóth István-Tóth Terézia ösztöndíjat, akik jól tanulnak és szociális helyzetükből kifolyólag tanulmányaik támogatást igényelnek. Képgaléria az eseményről!
2006.12.22. 10:36:32
Székesfehérvárra látogatott az izaeli nagykövet
Hármasikrek születtek a Fejér Megyei Szent György Kórházban
December 21-én hármas ikrek születtek a Fejér Megyei Szent György Kórházban: a két kisfiú és a kislány császármetszéssel, egészségesen jött világra. Fruzsina 1442 grammal, Dániel 1750 grammal, Bence pedig 1490 grammal született - mondta a szülészet-nőgyógyászati osztály osztályvezető főorvosa, akinek tájékoztatása szerint a picik egyelőre a koraszülött osztályon, inkubátorban vannak.
Január közepén nyit a felújított 1-es számú főposta Székesfehérváron
Városi Nyugdíjas Karácsonyt rendeztek az ARÉV Sportcsarnokban
A Városi Nyugdíjas Karácsony hagyományos ünnepségének ezúttal is az ARÉV Sportcsarnok adott otthont december 20-án. Székesfehérvár Megyei Jogú Város részéről dr.Csapó Csilla alpolgármester köszöntötte a szépkorúakat. Beszédében reményét fejezte ki, hogy a város idős polgárai unokáik és dédunokáik körében töltik majd a karácsonyt, az egyedülállóknak pedig a hagyományos városi ünnepség nyújt alkalmat, hogy kortársaikkal, barátaikkal ünnepeljenek.
Reggel hét óra előtt végeztek a távfűtő-vezeték javításával
Ingyenes a parkolás az ünnepek alatt a Belvárosban
December 21-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat immár harmadik éve szeretné ezzel is megkönnyíteni a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítse. A rendőrök a dugó miatt kedden és szerdán is lezárták többször a Mátyás király körút Alba Plaza felé vezető részét a Strand kereszteződésben, ugyanis a lámpás kereszteződésnél a sor az Alba Plaza tetején állt és a környéken soha nem látott dugók alakultak ki. A Belvárosba gyalogosan érdemes menni!
Azonnali csőcsere - nem lesz távfűtés ma éjszaka a Tóvárosban és a Belvárosban
Elmarad a szerda esti Alba Volán-FeVita - DAB-extra.hu jégkorong mérkőzés
Szerda este 19 órakor a Fehérvári Jégcsarnokban mérte volna össze jelenlegi erejét az Alba Volán-FeVita és a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttese a Borsodi Jégkorong Liga keretében. Hiába a készülődés, a jégkorongra éhes sportbarátoknak még péntekig várniuk kell, hogy hokit lássanak, ugyanis a dunaújvárosi játékosok zöme vírusos megbetegedéssel küszködik, így a csapat képtelen kiállni a Volán ellen. A bajnoki pontok sorsáról a Magyar Jégkorong Szövetség dönt majd, de a sűrű meccsprogram miatt nem valószínű, hogy lehetőség nyílik majd a találkozó pótlására, későbbi megvívására.
Évértékelő beszélgetésen a Széphő Zrt-nél
Reggeli csúcs - tovább folytatódnak a félpályás útlezárások Fejér megyében
Ahogy arról már korábban beszámoltunk január végéig minden kedden és szerdán félpályás útlezárásokkal kell számolniuk a Fejér megyében Székesfehérvár környezetében autózóknak. A lezárások a megye két nagy forgalmú főútját, a 81, illetve a 63-as főutat érintik. A félpályás útlezárások a Székesfehérvár felé vezető irányt érintik, mindkét főút esetében. Valamennyi kedden 07.00-10.00 óra között a 81-es számú főút 3+500-4-es km szelvény közötti szakaszon és valamennyi szerdán 07.00-10.00 óra között a 63-as számú főút M7-es Budapest irányú lehajtójánál kell számítani járművekkel felsorakozó demonstrálókra. A rendőrség fokozott óvatosságra inti a közlekedőket.