Hírek


/ 2006.12.19. 07:42:13 |

Csökkent az EU tagság támogatottsága Magyarországon

 Magyarországon tavasz óta tíz százalékkal, 39 százalékra csökkent az uniós tagság támogatottsága. A Brüsszelben közzétett közvélemény-kutatásból kiderül az is, hogy uniós átlagban a lakosság 53 százaléka gondolja jó dolognak a tagságot, 16 százaléka viszont kifejezetten ellenzi azt. A csatlakozásra várók közül Bulgáriában, Romániában és Törökországban 55 százaléknál magasabb az uniós tagság helyeslése, Horvátországban azonban mindössze 32 százalék.
/ 2006.12.19. 07:40:01 |

Nemzeti vírusbank lesz Magyarországon

 Nemzeti vírusbankot hoznak létre Magyarországon. A vírusbankot azért hozzák létre, hogy az ország felkészülhessen bármilyen nagy járványra. A laboratóriumban a világ legveszélyesebb vírusait őrzik majd, és veszélyeztetés esetén a mintákból oltóanyagot lehet előállítani. Ilyen speciális laboratóriumból a világon csak kettő van: az Amerikai Egyesült Államokban és Londonban.

/ 2006.12.19. 02:12:22 |

Ocskay Gábor az Év Játékosa - ismét Fehérváron az elismerés

  Ocskay Gábornak már nagy gyakorlata lehet a különféle elismerések fogadásában, hiszen az Alba Volán-FeVita kiváló jégkorongozója büszkélkedhet néhány bajnoki címmel, Magyar-Kupa-győzelemmel, VB-éremmel, és személyes teljesítményét méltató díjjal. A 31 éves hokist 2006-ban a sportág legjobb játékosává választották Magyarországon. A népszerű Csicsó természetesen nagyon örült a kitüntetésnek, annak ellenére, hogy eme díjból is volt már neki három. Az Év Játékosa igazi csapatember, Ocskay Gábor mindig az együtteséért, és a magyar jégkorongsport fejlődéséért harcol.
/ 2006.12.18. 22:06:03 |

Óévbúcsú a sakkozóknál

  2006 utolsó sakkversenyét a Németh László Általános Iskola a Városi Sportirodával közösen hirdette meg. Az óévbúcsúztató megmérettetésnek immár hatodik alkalommal adhatott otthont a kígyós suli, ahol szombaton rekordszámú nevező ült a táblák mellé. A viadal kimondottan az óvodásoknak illetve az alsó-tagozatos iskolásoknak nyújtott versenyzési lehetőséget, mellyel összesen 42 sakkpalánta élt. Pénzes Mihály alpolgármester megnyitója után az azonos korcsoportba tartozó fiúk és lányok megkezdték partijaikat, s meg sem álltak a versenykiírás szerinti fordulószámig. A hat és hétévesek három fordulót teljesítettek, a nyolcévesek négy kört sakkoztak, míg a kilenc és tízéves sakkozók öt fordulón állt terelgették figuráikat a hatvannégy-mezős táblán.
/ 2006.12.18. 21:54:26 |

Csizmadia Csaba állampolgári esküt tett

 Csizmadia Csaba 1985. május 30.-án született a romániai Marosvásárhelyen, majd 2000-ben Kecskemétre szólította pályafutása, ahonnan 2004-ben költözött át Székesfehérvárra. Az FC Fehérvár védelméből kihagyhatatlan hátvéd egyik álma vált valóra 2006. december 18.-án: ünnepélyesen besétálhatott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának anyakönyvi hivatalába, ahol esküt tett, Csizi immár magyar állampolgár.
/ 2006.12.18. 20:46:34 |

Motoros szimulatorral szemléltetnek a rendőrök a megye általános iskoláiban

 Hétfőn délután Székesfehérváron a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság tantermében került sor annak a motoros szimulátornak a bemutatására, aminek beszerzéséhez  az Allianz Hungária Biztosító Zrt. anyagi támogatásával a Fejér Megyei Önkormányzat nyújtott segítséget. A szemléltető eszközt a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság a megyei általános iskolák tanórán belüli és kívüli oktatásain kívánja a jövőben felhasználni.
/ 2006.12.18. 20:32:07 |

Felébredt a szomszédban lakó a betörés zajára - betörés a Cserkész utcában

 Egy Cserkész utcai lakó riasztotta hétfőre virradóra a rendőrkapitányság ügyeletét, mert arra ébredt, hogy a szomszédos gondozási intézménynek betörték az egyik ablakát. A felriadt férfi, aki alkalmasint polgárőrködik is, nem csak a betörés zaját jelentette be, de a betörőt is megpróbálta fülöncsípni. A 24 éves elkövető kezén és fején vérző seb volt látható, ami valószínű abból eredt, hogy ablakbetörést követően mászott be az intézménybe. A járőrök mentőt hívtak a sérülések ellátására, majd ezt követően előállították a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra.

/ 2006.12.18. 13:33:52 |

168 millió forint értékű informatikai fejlesztést hajt végre Móron az Albacomp

Móron és környékén nettó 168 millió forintért fejleszti a szélessávú internetes hálózatot az Albacomp. A projekt megvalósításának határideje 2008 január 31. Az Albacomp a most aláírt szerződés értelmében a móri társuláshoz tartozó hat településen - Bakonykuti, Balinka, Mór-Felsődobos, Nagyveleg, Pusztavám és Sőréd községekben - építi ki a szélessávú internet eléréshez szükséges infrastruktúrát: egyebek mellett 15 kilométer optikai kábelt fektet le és hálózati eszközöket telepít.

/ 2006.12.18. 12:04:53 |

A Stadler bemutatta az első MÁV-nak készült motorvonatot - új összeszerelő üzem épül Székesfehérváron

A típusbizonyítvány megszerzését követően az első két motorvonat 2007 március végén áll forgalomba. Az első elővárosi villamos motorvonat Székesfehérvár nevét fogja viselni. A Stadler a tervek szerint új Magyarországi összeszerelő üzemét is Székesfehérváron építi fel. Peter Jenelten, a Stadler vezérigazgató-helyettese elmondta, a cég helyi üzemei összesen mintegy 400 fő részére adhatnak munkát. A beruházással kapcsolatban Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere elmondta, egy éve kezdődtek a tárgyalások a Stadlerrel és korrekt üzleti partnert ismertek meg a cégben. A székesfehérvári üzem a jelenlegi tervek szerint zöldmezős beruházás keretében épül majd meg a Sóstó ipari Parkban. Stadler FLIRT a Székesfehérvári Vasútállomáson - KÉPGALÉRIA
/ 2006.12.18. 08:14:10 |

Bennégett a kalyibában - dohányzás okozhatta a hajléktalan férfi halálát Székesfehérváron

Egy ismeretlen férfi - feltehetően hajléktalan - holttestére bukkantak a tűzoltók hétfőn hajnalban Székesfehérváron, egy fából és műanyagból összetákolt kalyiba oltásánál. A városszéli bozótosban felhúzott tákolmányban a férfi nagy valószínűséggel dohányzott, s ez okozta a tüzet, ami aztán "épületről" a környező bozótosra is átterjedt - mondta el a székesfehérvári tűzoltóság szóvivője. Hétfőn reggel hét óra után Bisztricz Anett azt is elmondta, hogy a tűzoltók a lángokat már eloltották.