Hírek
-
Négy baleset is történ a jeges utakon kedden este Székesfehérváron
Rövid idő alatt négy baleset is történt a lefagyott utakon Székesfehérvárott, illetve a város közelében. A kedd esti baleseteket a várost elborító köd, illetve a szürkületkor az utakra fagyott pára okozta. Személyi sérülésről nem érkezett jelentés, a balesetek azonban fennakadást okoznak a 7-es, a 63-as és a 811-es főút forgalmában is. A Budai úton - a 7-es főút belterületi szakaszán - két baleset is történt, a Berényi úton pedig egy villanyoszlopnak rohant egy személyautó. A rendőrség ezúton is felhívja a közlekedők figyelmét a fokozott óvatosságra!
2006.12.20. 08:24:21 -
"Székesfehérvár kincsei, Fehérvár értékei" - gyermekrajzok a naptáron
A Vörösmarty Színházban tartották a gyermekeknek meghirdetett „Székesfehérvár kincsei avagy Fehérvár értékei” program záró ünnepségét. A naptárak ünnepélyes bemutatásán és átadásán Viniczai Tibor alpolgármester is ott volt. Mintegy 300 leadott rajz közül választotta ki a zsűri azt a 13 alkotást, amiből a város önkormányzatának segítségével készítették el a gyermekrajzokat bemutató 2007-es naptárt. Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület és az Álláskeresők Egyesülete tíz évvel ezelőtt hirdette meg először a város általános iskolásainak a pályázatot, minden évben más témakörben. Az idei rajzpályázat során Székesfehérvár kincseinek értékeinek bemutatását várták a szervezők.
2006.12.20. 07:42:11 -
Leégett a társasház tetőszerkezete a Prohászka úton - az önkormányzat biztosít szállást az albérlőknek
Nem költözhetett vissza három fiatal abba a társasházi lakásba, melynek tetőszerkezete lángra kapott kedden délután Székesfehérváron. A székesfehérvári tűzoltóság tájékoztatása szerint a Prohászka Ottokár utcai, kétemeletes és tetőtér-beépítéses társasház körülbelül 60 négyzetméteres padlásán felhalmozott bútorok borultak lángba. A tűz átterjedt a cserépfedésű tetőszerkezetre is. A tűzoltók kiérkezésekor a lakók többsége már elhagyta az épületet, a tetőtérből és a második emeletről még három embert kellett megkérni, hogy hagyja el a házat. A tűzben a padlás felett a tető megsemmisült -kaptuk a hírt a langlovagok.hu-tól
2006.12.19. 22:07:34 -
150 millió a Nemzeti Emlékhelyre - elfogadta a parlament a módosító indítványt
Az Országgyűlés legutóbb december 18-án szavazott azokról a módosító indítványokról, amiket a Magyar Köztársaság 2007. évi költségvetéséről szóló törvényhez nyújtottak be. Székesfehérvárt érintően három országgyűlési képviselő: Dr. Világosi Gábor, Warvasovszky Tihamér és Molnár Albert javasolt törvénymódosítást, amit az Országgyűlés nagy többséggel el is fogadott. A döntés révén a székesfehérvári Nemzeti Emlékhely további fejlesztése valósulhat meg. 150 millió forint használható fel a jóváhagyott módosító indítványnak köszönhetően erre a célra 2007-ben.
2006.12.19. 17:17:59 -
Megszavazták a kiemelt kórházakat - a Szt. György Kórház is kiemelt
Az Országgyűlés elfogadta a kórháztörvényt, igaz nem abban a formában, ahogy azt az egészségügyi miniszter remélte. 39 kiemelt kórház lett, a többi intézménynek pedig versenyeznie kell az ágyszámokért és az osztályokért. Átalakításukról Molnár Lajos és a regionális tanácsok döntenek. A törvény szerint az egészségügyi ellátórendszer négy szinten működik majd: kiemelt kórházak, területi kórházak, járóbeteg-ellátás, háziorvos. A hierarchia csúcsán 39 kiemelt kórház áll, a törvény számukra garantálja az ágyszámokat. Az, hogy valamelyik intézmény nem került be a bebiztosított kórházak közé, nem jelenti azt, hogy megszűnik. A második szinten lévő területi kórházak ugyanis a törvény által előírt ágyszámokra pályázhatnak, vagy krónikus „elfekvő” intézményekké válhatnak.
2006.12.19. 07:51:01
Csökkent az EU tagság támogatottsága Magyarországon
Nemzeti vírusbank lesz Magyarországon
Nemzeti vírusbankot hoznak létre Magyarországon. A vírusbankot azért hozzák létre, hogy az ország felkészülhessen bármilyen nagy járványra. A laboratóriumban a világ legveszélyesebb vírusait őrzik majd, és veszélyeztetés esetén a mintákból oltóanyagot lehet előállítani. Ilyen speciális laboratóriumból a világon csak kettő van: az Amerikai Egyesült Államokban és Londonban.
Ocskay Gábor az Év Játékosa - ismét Fehérváron az elismerés
Óévbúcsú a sakkozóknál
Csizmadia Csaba állampolgári esküt tett
Motoros szimulatorral szemléltetnek a rendőrök a megye általános iskoláiban
Felébredt a szomszédban lakó a betörés zajára - betörés a Cserkész utcában
Egy Cserkész utcai lakó riasztotta hétfőre virradóra a rendőrkapitányság ügyeletét, mert arra ébredt, hogy a szomszédos gondozási intézménynek betörték az egyik ablakát. A felriadt férfi, aki alkalmasint polgárőrködik is, nem csak a betörés zaját jelentette be, de a betörőt is megpróbálta fülöncsípni. A 24 éves elkövető kezén és fején vérző seb volt látható, ami valószínű abból eredt, hogy ablakbetörést követően mászott be az intézménybe. A járőrök mentőt hívtak a sérülések ellátására, majd ezt követően előállították a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra.
168 millió forint értékű informatikai fejlesztést hajt végre Móron az Albacomp
Móron és környékén nettó 168 millió forintért fejleszti a szélessávú internetes hálózatot az Albacomp. A projekt megvalósításának határideje 2008 január 31. Az Albacomp a most aláírt szerződés értelmében a móri társuláshoz tartozó hat településen - Bakonykuti, Balinka, Mór-Felsődobos, Nagyveleg, Pusztavám és Sőréd községekben - építi ki a szélessávú internet eléréshez szükséges infrastruktúrát: egyebek mellett 15 kilométer optikai kábelt fektet le és hálózati eszközöket telepít.
A Stadler bemutatta az első MÁV-nak készült motorvonatot - új összeszerelő üzem épül Székesfehérváron
Bennégett a kalyibában - dohányzás okozhatta a hajléktalan férfi halálát Székesfehérváron
Egy ismeretlen férfi - feltehetően hajléktalan - holttestére bukkantak a tűzoltók hétfőn hajnalban Székesfehérváron, egy fából és műanyagból összetákolt kalyiba oltásánál. A városszéli bozótosban felhúzott tákolmányban a férfi nagy valószínűséggel dohányzott, s ez okozta a tüzet, ami aztán "épületről" a környező bozótosra is átterjedt - mondta el a székesfehérvári tűzoltóság szóvivője. Hétfőn reggel hét óra után Bisztricz Anett azt is elmondta, hogy a tűzoltók a lángokat már eloltották.