Ma közzéteszik a guargumi-vizsgálatok első eredményeit

A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban a guargumi-vizsgálatok első eredményeit ma teszik közzé. Süth Miklós országos főállatorvos pénteken délelőtt ismerteti azoknak az élelmiszerbiztonsági vizsgálatoknak az eredményeit, amelyek bizonyítják vagy cáfolják, hogy Magyarországra is került azokból a guargumi szállítmányokból, amelyek Indiából származnak és dioxinnal szennyeződtek. A vizsgálatok eredményétől függően kell majd a boltok polcairól levenni azokat az élelmiszereket, amelyek esetleg dioxinnal szennyezett guargumi felhasználásával készültek.
2007.08.10. 09:55 |
A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban a guargumi-vizsgálatok első eredményeit ma teszik közzé. Süth Miklós országos főállatorvos pénteken délelőtt ismerteti azoknak az élelmiszerbiztonsági vizsgálatoknak az eredményeit, amelyek bizonyítják vagy cáfolják, hogy Magyarországra is került azokból a guargumi  szállítmányokból, amelyek Indiából származnak és dioxinnal szennyeződtek. A vizsgálatok eredményétől függően kell majd a boltok polcairól levenni azokat az élelmiszereket, amelyek esetleg dioxinnal szennyezett guargumi felhasználásával készültek.

A Friesland Hungária Zrt. már visszahívta az üzletekből a sárgabarackos ízesítésű Túróvarázs és a sárgabarackos ízesítésű Krémes duó elnevezésű krémtúróit, mivel alapos gyanú merült fel, hogy a termékben lévő és Csehországból származó sárgabarack lekvárban dioxinnal szennyezett guargumi is van.

Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.