-
Új igazgató a Mondeleznél
A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.
2026.01.29. -
Tudatos évtervezés
A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.
2026.01.29. -
Precíziós gazdálkodás szak indul
Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.
2026.01.19. -
Ingyenes födémszigetelés!
Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.
2026.01.09.
A Sanmina magyarországi termelését részben Svédországba viszi
A több magyarországi gyártóbázissal rendelkező Sanmina-SCI amerikai központú elektronikai cég a svéd Ericsson vállalat részére készülő termékeinek gyártását Magyarországról a svédországi Forserumba viszi - közölte az Evertiq svéd internetes hírportál, megjegyezve, hogy a svédországi gyártóhelyen mintegy százzal is nőhet majd - a rendelések függvényében - a dolgozói létszám. A jelentés szerint az áttelepítés oka a logisztikai költségek csökkentése és a hatékonyság növelésének szándéka.
A Sanmina-SCI Magyarország Kft. vezető az elektronikai összeszerelési iparágban. Az anyavállalat tájékoztatója szerint három helyen is folytatnak Magyarországon szerelési tevékenységet.
2007.08.10. 09:52 |
A több magyarországi gyártóbázissal rendelkező Sanmina-SCI amerikai központú elektronikai cég a svéd Ericsson vállalat részére készülő termékeinek gyártását Magyarországról a svédországi Forserumba viszi - közölte az Evertiq svéd internetes hírportál, megjegyezve, hogy a svédországi gyártóhelyen mintegy százzal is nőhet majd - a rendelések függvényében - a dolgozói létszám. A jelentés szerint az áttelepítés oka a logisztikai költségek csökkentése és a hatékonyság növelésének szándéka. A Sanmina-SCI Magyarország Kft. vezető az elektronikai összeszerelési iparágban. Az anyavállalat tájékoztatója szerint három helyen is folytatnak Magyarországon szerelési tevékenységet.