Hírek
-
Kilencen ülnek majd a vádlottak padján Videoton ügyben
Az ügyészség összesen kilenc személy ellen nyújtott be vádiratot a Videoton Labdarúgó Kft.-ben elkövetett visszaélések miatt. Dr. Boda Orsolya, a Fejér Megyei Városi Bíróság sajtószóvivője megerősítette, hogy adócsalás és más bűncselekmények miatt indítanak eljárást az 1998 és 2005 közötti időszakra vonatkozóan. Az első tárgyalásra az ügyben a tanúmeghallgatások után, várhatóan februárban kerül sor. A vádiratot mind a kilenc személy megkapta, közülük egy kért bizonyítási indítványt, így további tanúmeghallgatások vannak folyamatban.
2007.01.04. 12:00:43 -
Rombolás - negyvennégy iskolaablakot törtek be a városban
Összesen negyvennégy iskolai ablakot törtek be ismeretlenek kedden Székesfehérváron. A Várkörúton a Hunyadiban egyet, majd a Budai úton a Szent Imre Általános Iskolában kilenc ablakot törtek be ismeretlenek. Ugyanebben az intézményben este további harminckét ablakot törtek be az ismeretlen vandálok. A Vasvári Pál Általános Iskola két ablakát szintén betörve találták késő este. A rendőrség vizsgálja az esetek körülményeit, egyelőre nem kizárt, hogy az iskolai ablakbetöréseket minden intézményben ugyanaz a csapat követte el.
2007.01.04. 11:48:49 -
Feljegyzések egy XXI. századi elmebajról - megjelent Bialkó László Gergő blogkönyve
Megjelent Bialkó László Gergő újságíró "blogkönyve" Feljegyzések egy XXI. századi elmebajról címmel. A könyv a szerző blogjának, vagyis internetes naplójának kivonatából készült. Három hónap feljegyzései találhatók a kötetben. Október, november, december közéleti, politikai eseményeiről ugyanúgy beszámol a szerző, mint a XXI. század egyik legnagyobb elmebajáról: az internetfüggőségről, azon belül is a blogírásról. "Ez blog. Egy netnapló, amely arról szól, mint a többi. Néhol humoros, olykor botrányos, van, hogy érthetetlen, indulatos, szétszórt, csapongó, és van, hogy szenvedélyes, okoskodó, tartalmas. Mint az emberi természet, mint maga a szerző." Ezekkel a szavakkal ajánlja kötetét a nagyérdeműnek az újságíró. A könyv PDF formátumban letölthető innen!
2007.01.03. 21:45:33 -
Kétmillió Forint az eltűnt mezőszilasi házaspár nyomravezetőjének
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság büntetőeljárást folytat a mezőszilasi Prikkel házaspár december 29-i eltűnésével kapcsolatban. A házaspár mielőbbi felkutatása és valamennyi elkövető mielőbbi elfogása érdekében Fejér megye rendőrfőkapitánya kétmillió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki. A díjkitűzés összege annak fizethető ki, aki az elkövető személyével kapcsolatban olyan pontos adatokkal rendelkezik, melyek segítségével az elkövető azonosítható, bűnösségére a gyanú megalapozottá válik, és ismereteit az eljárás során tanúként ismerteti. Bejelentés tehető még a „Telefontanú” 06-80-555-111 zöld számán, vagy a 107, 112 központi segélyhívó telefonszámok bármelyikén.
2007.01.03. 21:41:42 -
"Én a fiatalokban hiszek" - Várhidi Péter fiatal, de ütőképes válogatottat kíván építeni
Várhidi Péter 2001 áprilisától több, mint másfél éven keresztül volt a Videoton FCF vezetőedzője. A 48 éves szakember egy ötödik helyet szerzett a fehérvári csapattal, és a Magyar Kupa döntőjében is dirigálta a piros-kék alakulatot, majd a következő szezon felénél – húsz hónap után - menesztették. Várhidi Péter az U19-es válogatott éléről a felnőtt nemzeti együttes kispadjára került, amikor egymeccses megbízást kapott az MLSZ-től, és a Kanada ellen szerepeltetett – rendkívül megfiatalított – válogatottal 1-0-s győzelmet aratott. Várhidi fiatal és motiválható válogatottja elnyerte az MLSZ – és a közvélemény – tetszését, így a tréner 2007. végéig marad a nemzeti együttes szövetségi kapitánya.
2007.01.03. 21:23:14
Ismét a jégkorong európai fővárosa lesz Székesfehérvár
Székesfehérvárra látogatott Azerbajdzsán magyarországi nagykövete
Muhamed Thaci az Albacomp új bedobója
Az ünnepek alatti bajnoki szünetet kihasználva bővítette játékos-keretét az Albacomp kosárlabda csapata. A fehérvári klub a bedobó posztra szerződtette a 26 éves, macedón-koszovói kettős állampolgár Muhamed Thacit. Az utóbbi szezonokban a koszovói szuperligában szereplő játékos 201 centiméter magas, pontátlaga öt éve rendre húsz körül van a délszláv versenysorozatban. Tavaly Szolnokon is járt próbajátékon, a fehérvári felkészülési tornán is szerepelt. Amennyiben játékengedélyét időben megszerzi az Albacomp, akkor a Pécs elleni, jövő keddi bajnokin pályára léphet.
Szlovéniában bevezették az eurót - jövőre Ciprus és Málta követheti
27 tagúra bővült az Európai Unió január elsejével
Januártól emelkednek a jegyárak a helyi tömegközlekedésben
Január 1-jétől átlagosan csaknem 20 százalékkal nőnek a tömegközlekedési tarifák Székesfehérváron. A jegykiadóknál váltott jegyek a tavalyi 115 forint helyett mintegy 140 forintba, a buszon váltottak pedig 150 forint helyett 180 forintba kerülnek. Az összvonalas havi bérletért 3250 forint helyett 4000 forintot kell fizetni. A diákok és a nyugdíjasok bérletei pedig 13 százalékkal kerülnek többe a tavalyinál. Az ivóvíz és csatornaszolgáltatás lakossági díja 11,2 százalékkal emelkedett, a kéményseprő-ipari közszolgáltatások díja 10,4 százalékkal, a települési folyékony hulladékkezelés díja pedig 14,5 százalékkal. A temetkezési szolgáltatásokért átlagosan 10 százalékkal kell többet fizetni az idén.
Elszenesedett holtest az égő autóban - gyilkosság történt?
Tavasszal kezdődik az építkezés a Vidámpark területén
A napokban írta alá azt a szerződést Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, az Euréka Park Kft. és a Pagát Kft, amely lehetővé teszi, hogy rendeződjön a Vidámpark területének sorsa. Mint ismert, a Vidámpark területén kalandpark, valamint sportcentrum és hotel épül. A munkálatok már 2007 tavaszán megkezdődnek, a nyitás várhatóan 2009 tavaszán lesz. Varga Zsolt, az Euréka Park Kft. ügyvezetője érdeklődésünkre elmondta, hogy a sportcentrumban teremfocipálya, konditerem, valamint aerobicterem és fallabdacentrum is lesz. A sportcentrum mellett négycsillagos hotel és konferenciaközpont is épül, a beruházás összértéke eléri az ötmilliárd forintot.
Bányai Barnabás az év első székesfehérvári kisbabája
A hagyományokhoz hűen életbiztosítással ajándékozta meg Székesfehérvár a városban 2007-ben elsőként született gyermeket. Kedden délelőtt a Fejér Megyei Szent György Kórház Csecsemő és Újszülött osztályán Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte a boldog kismamát és a két napos Barnabást. Január elsején este hat órakor születtett meg Bányai Barnabás az év első székesfehérvári kisbabája. Súlya 4260 gramm, hossza 61 centiméter. Édesanyja Bányainé Adorján Éva elmondta, hogy a családban Barnabás az első kisbaba.