-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Ismét lopott egy közös képviselő - több hasonól eset miatt folyik büntetőeljárás a városban
A villanyóra-szekrényben találtak rá négy társasház közüzemi számláira és más hivatalos papírjaira Székesfehérváron. Valamennyi háznak egy közös képviselője volt korábban, akit hosszú ideig sem a lakásán, sem telefonon nem tudtak elérni a lakók. A férfi ellen sikkasztás miatt indított eljárást a rendőrség. Varga Jánosné a Székesfehérvári Lakásbérlők és Lakástulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének elnöke úgy tudja, hogy Székesfehérváron hat-hét közös képviselő ellen folyik büntetőeljárás, mert pénzt emeltek le a rájuk bízott házak számláiról, vagy nem fizették be a közüzemi költségeket, miközben elkönyvelték a befizetést.
2007.08.07. 22:38 |
A villanyóra-szekrényben találtak rá négy társasház közüzemi számláira és más hivatalos papírjaira Székesfehérváron. Valamennyi háznak egy közös képviselője volt korábban, akit hosszú ideig sem a lakásán, sem telefonon nem tudtak elérni a lakók. A férfi ellen sikkasztás miatt indított eljárást a rendőrség.
A közös képviselőhöz négy tömbház tartozott. A májusi közgyűlésen az egyik épület lakói figyeltek fel több gyanús kifizetésre, és új képviselőt választottak. A régi képviselőt hosszú ideig sem a lakásán, sem telefonon nem tudták elérni. Közben kiderült, hogy a ház bankszámlájáról négy és fél millió forint eltűnt, a lakók ezért feljelentést tettek.
A férfi a napokban került elő, a négy ház korábbi pénzügyi dokumentációira pedig felbontatlan borítékokban a panelek villanyóra szekrényeiben találtak rá - mondta Varga Jánosné, a Lakásbérlők és Lakástulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének elnöke. Hozzátette: az összekevert számlákat az új közös képviselők most válogatják szét. Az csak később derül ki, hogy melyik épületnél hiányzik pénz, és ha igen, mennyi.
R. Szabó Ágnes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője a Független Hírügynökségnek megerősítette: május 29-én sikkasztás gyanúja miatt indult eljárás az egyik társasház feljelentése alapján. Gyanúsítottként hallgatták ki a volt közös képviselőt. A többi ház új közös képviselőit is kihallgatják majd, és könyvelő bevonásával vizsgálják, mennyi pénz tűnt el.
Varga Jánosné úgy tudja, hogy Székesfehérváron hat-hét közös képviselő ellen folyik büntetőeljárás, mert pénzt emeltek le a rájuk bízott házak számláiról, vagy nem fizették be a közüzemi költségeket, miközben elkönyvelték a befizetést. Részleteket azonban nem tudni ezekről az ügyekről.
A közös képviselőhöz négy tömbház tartozott. A májusi közgyűlésen az egyik épület lakói figyeltek fel több gyanús kifizetésre, és új képviselőt választottak. A régi képviselőt hosszú ideig sem a lakásán, sem telefonon nem tudták elérni. Közben kiderült, hogy a ház bankszámlájáról négy és fél millió forint eltűnt, a lakók ezért feljelentést tettek.
A férfi a napokban került elő, a négy ház korábbi pénzügyi dokumentációira pedig felbontatlan borítékokban a panelek villanyóra szekrényeiben találtak rá - mondta Varga Jánosné, a Lakásbérlők és Lakástulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének elnöke. Hozzátette: az összekevert számlákat az új közös képviselők most válogatják szét. Az csak később derül ki, hogy melyik épületnél hiányzik pénz, és ha igen, mennyi.
R. Szabó Ágnes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője a Független Hírügynökségnek megerősítette: május 29-én sikkasztás gyanúja miatt indult eljárás az egyik társasház feljelentése alapján. Gyanúsítottként hallgatták ki a volt közös képviselőt. A többi ház új közös képviselőit is kihallgatják majd, és könyvelő bevonásával vizsgálják, mennyi pénz tűnt el.
Varga Jánosné úgy tudja, hogy Székesfehérváron hat-hét közös képviselő ellen folyik büntetőeljárás, mert pénzt emeltek le a rájuk bízott házak számláiról, vagy nem fizették be a közüzemi költségeket, miközben elkönyvelték a befizetést. Részleteket azonban nem tudni ezekről az ügyekről.