Döntetlennel zárult a Cornexi - Zaporozhye csata

Az első hazai felkészülési mérkőzésen sem léptek pályára junior-válogatott játékosok, de az ukrán bajnok Motor Zaporozhye ellen hiányzott a sérült Vaszari Virág és Tápai Szabina is a Cornexi-Alcoa-Autobahn együtteséből. A két alakulat összecsapására az idény eleji forma volt a jellemző – ez természetes is -, azonban izgalomban nem volt hiány. Az ukránok szinte végig vezettek,azonban a fehérváriak remekül hajráztak az utolsó percekben, és döntetlenre hozták a találkozót. A Cornexiben az új litván légiós, Bernataviciute, az orosz Trishchuk és a fiatal kapuvédő, Pácz Viktória is oroszlánrészt vállaltak a pontmentésben. Cornexi-Alcoa-Autobahn - Motor Zaporozhye 28-28 (12-15)

2007.08.09. 01:14 |

A Motor kezdte jobban a mérkőzést, már 5-1-re is vezetett, majd a felpörgő Cornexi egyenlített, sőt fordított is. A vezető gól után időt kért az ukránok mestere, s ez jó hatással volt a vendégekre, mert megint elléptek a fehérvári csapattól. A félidőben három góllal vezetett a Zaporozhye, és előnyét őrizte a találkozó hajrájáig. Vura József tanítványai rendületlenül ostromolták az ellen fórját, de csak a meccs vége előtt két perccel sikerült egyenlíteni. Az ukránok betaláltak, majd Kovács Angéla válaszolt a lefújás előtt, beállítva a 28-28-as végeredményt. A találkozó jól szolgálta a felkészülést, felhívva a figyelmet a hibákra, ugyanakkor szórakoztatva a mintegy 600 fős közönséget.

A Cornexi-Alcoa-Autobahn a hétvégén a Hódmezővásárhellyel kétszer idegenben mérkőzik, majd a hazai rendezésű tornán a horvát Pancevoval, a norvég Levangerrel, és a Dunaferrel itthon, aztán a Dunaferrel és a Győrrel Dunaújvárosban és a Lada Togliattival hazai környezetben hangolódik a 2007-2008-as idényre.

A következő bajnoki kiírás visszatér a régi rendszerhez, tehát mindenki kétszer mérkőzik meg ellenfeleivel a bajnokság során, az eddig megszokott rájátszás nem szerepel a programban.

”Így jóval nagyobb jelentőségük lesz a kiscsapatok elleni mérkőzéseknek. – vélekedett Vura József, a Cornexi-Alcoa vezetőedzője. -  Ha egy-egy hátsó régióba tartozó együttese ellen pontot veszít egy élcsapat, az nem érheti el a céljait. Nagyon fontos, hogy az élcsapatokat hazai környezetben meg tudjuk verni, hogy jó helyen végezzünk. A Győrt kiáltják ki bajnokesélyesnek. Tavaly is ők voltak a favoritok, mégsem nyerték meg a bajnokságot. A Fradi – bár azt mondják sokat gyengült – nagyon gyors játékosokat sorakoztat fel, kellemetlen stílusú ellenfél, biztos vagyok benne, hogy ők is az élbolyban végezhetnek. A Dunaferr is erősített, hiszen leigazolta a horvát válogatott kapust, Knezevic-et. Minden csapat minden erejével azon van, hogy egyre jobb, egyre meghatározóbb legyen. De természetesen a Debrecen is a dobogóra tör, és velünk is számolniuk kell az ellenfeleknek.”

Cornexi-Alcoa – Motor Zhaporozhye (UKR) 28-28 (12-15)

Köfém Sportcsarnok, 600 néző
 Vezette: Hargitai, Markó

Cornexi: Djeric, Fekete, Pácz (kapusok); Bernataviciute 6 (3), Trishchuk 5 (1), Kenyeres 4, Balogh 3 (2), Kamper 3, Kovács 2, Szrnka 2, Kiss 1, Vijunaite 1, Válova 1, Gordeyeva. Vezetőedző: Vura József

Zaporozhye: Zaspa, Makarenko, Pytikop (kapusok); Pidpalova 8 (4), Lyapina 6, Sokol 5, Tsyhitsa 4, Laiuk 2, Batkova 1, Sheyenko 1, Shumak 1, Grytsyuk, Mahilina, Malyuchenko, Valyushek. Vezetőedző: Andrey Portnoy.

Kiállítások: 4 perc; 14 perc
 Hétméteresek: 6/8 (Kamper és Szrnka hagyott ki egyet-egyet); 4/4