-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nagy Benedek szobrászművész, dr. Tóth Jenő szemész főorvos és az Alba Regia Táncegyüttes kapta idén a Príma -díjat
Szombaton este a Szent István Művelődési házban adták át az idei Fejér Megyei Príma-díjat, amit Nagy Benedek szobrászművész, Dr. Tóth Jenő szemész és az Alba Regia Táncegyesület kapott. A közönségdíjat majd nyolcezer szavazattal Gerséné Krausz Szilvia, a Hang-Szín-Tér művészeti iskola igazgatója kapta. Az idei évben másodszor fogtak össze a helyi vállalkozók, hogy díjazzák a művészet, a sport és a társadalmi élet kiemelkedő képviselőit a megyében -emelte ki Varga IStván a Vállalkozók Országos Szövetségének megyei elnöke. Az átadáson dr Csapó Csilla székesfehérvár alpolgármestere is ott volt, aki ünnepi beszédében a Príma-díj sokrétűségéről beszélt.
Székesfehérvár különdíját dr Csapó Csilla alpolgármester adta át az Alba Regia Táncegyüttesnek. Az ünnepségen Székesfehérvár és Fejér megye különdíjával idén mind a 11 jelölt értékes díjat kapott. 2007-ben a közönségdíjas, közel 8000 szavazattal Gerséné Krausz Szilvia lett. Az 1-1 millió forintos fődíjat az Alba Regia Táncegyüttes, Dr. Tóth Jenő a megyei kórház szemész szakorvosa és Nagy Benedek szobrászművész.
Az Alba Regia Táncegyesület 1994-ben alakult 30 taggal, non-profit, kiemelkedően közhasznú civil szervezetként. Az egyesület jelenleg 28 rendes tagból és 500 pártoló tagból áll. Célul tűzte ki a népi hagyományok ápolását, a néptánc és a népzenei értékek, a kulturális örökség felkutatását, új értékek létrehozását. Az egyesület egyik fő feladatának tekinti a nemzetközi hírű Alba Regia Táncegyüttes támogatását, az utánpótlás csoportok nevelését. Akkreditált néptáncoktatói tanfolyamaival segíti a táncpedagógusok képzését és továbbképzését.
Gerséné Krausz Szilvia jelenleg a bodajki Hang-Szín-Tér Művészeti Iskola igazgatója. Az iskola ellátja Fejér megye, Komárom-Esztergom megye és Veszprém megye településein az alapfokú művészetoktatást, így a régió kisebb településein is elérhetővé válik a különféle művészeti ágakkal való ismerkedés. A tíz év alatt nyolcezer-hétszáz diákjuk volt. Az iskolában a diákok a művészet több ágával ismerkedhetnek, foglalkoznak zenével, mozgáskultúrával, színpadra állítanak darabokat, képzőművészeti alkotásokat készítenek. Évente családias találkozókat tartanak.
Nagy Benedek, a neves szobrászművész, Mór díszpolgára, országszerte több mint 40 köztéri mű alkotója, az 1980-as évek elején kezdeményezője és részese volt Mór építészeti arculata formálásának. Városvédő tevékenységének köszönhető a móri Lamberg kastélyhoz tartozó műemléki Kútház megmentése, a kastélypark felújítása és szoborparkká alakítása, a kastélyudvar barokk díszmedencéjének tervezése, a zenepavilon és a madárház tervezése és kivitelezésének művezetése.