Az utolsó harmadban maradt alul az Alba Volán

Pontjai gyarapítására törekedett az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 22. fordulójában is, miután az Olipmiját idegenben verte, az Innsbrucktól pedig csak büntetőkkel kapott ki, vérmes reményekkel vette fel a küzdelmet az EBEL tabellájának nyolcadik helyén álló Klagenfurt ellen is. Rögtön a kezdőbuli után emberelőnybe került a Volán, de ekkor a fehérváriak még nem nagyon tornáztatták meg a Klagenfurt hálóőrét, a negyedik percben pedig Enzenhofer tornázott volna szívesen, de inkább csak bosszankodhatott. Hiába vezetett azonban kétszer is a Volán, az utolsó harmadra elfáradt, s így a KAC gyűjtötte be a két pontot. Alba Volán SC – KAC 3–5(1-2, 2-1, 0-2)
2007.11.19. 01:03 |
 Pontjai gyarapítására törekedett az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 22. fordulójában is, miután az Olipmiját idegenben verte, az Innsbrucktól pedig csak büntetőkkel kapott ki, vérmes reményekkel vette fel a küzdelmet az EBEL tabellájának nyolcadik helyén álló Klagenfurt ellen is.

Rögtön a kezdőbuli után emberelőnybe került a Volán, de ekkor a fehérváriak még nem nagyon tornáztatták meg a Klagenfurt hálóőrét, a negyedik percben pedig Enzenhofer tornázott volna szívesen, de inkább csak bosszankodhatott. Egy korongszerzés után Sihvonen indult meg, a finn center passzolt, egy védő belepiszkált, a kapu előtt pedig ketten érkeztek a korongra, Vaszjunyin és Chris Allan közül a kanadai paskolta a pakkot a hálóba, remek kezdés!
 A  gól után a bíró sorozatban küldte ki a fehérvári játékosokat, Ondrejcik, Horváth András és Kangyal váltották egymást a büntetőpadon, de hiába játszhatott hat percen át fórban a KAC, képtelenek voltak betalálni. Amikor a hazaiak voltak emberelőnyben akkor Kovács Csaba két kísérletét is hárította a vendégkapus, a túloldalon pedig Harand lövését hatástalanította Budai. A harmad hajrája a vendégeknek sikerült jobban. A 19. percben 15 másodperc alatt fordított a Klagenfurt: előbb Andew Schneider használta ki a védők tétlenkedését, majd a középkezdés után Warren Norris lépett ki, és könyörtelenül vágta a szóló végén Budai ketrecében a pakkot, 1-2.

A második játékrész elején Schuller veszélyeztetett, de Budai a helyén az ellentámadásból pedig Vaszjunyin koptatta meg a bal kapuvasat. A 27. perctől megint négy percig emberhátrányban hokizott a Volán, de mégis a kék-fehérek szereztek gólt. A 31. percben Kangyal ült a padon, amikor Palkovics szerzett korongot saját kékvonalánál, megiramodott, s Fury-val a nyakán fonákkal ütötte a pakkot az osztrák ketrecbe, 2-2, emberhátrányból! Két és fél perccel később Galvinc vette célba a kaput a kékvonalról, lövését Enzenhofer mamuttal védte, a lecsorgó korongot pedig Fodor Szabolcs tekerte vissza fonákkal a hálóba, megint vezet a Volán. Nem sokáig örülhettek azonban a fehérváriak, mert harminc másodperc múlva, megint a hazai háló rezdült, Norris saját maga második találata, a Klagenfurt egyenlítését jelentette. A 3-3 után kiegyenlített csata folyt a jégen, további gól nélkül.

A záró periódust villámrajttal kezdte a KAC. A 42. perben Chad Hinz addig passzírozta a korongot Budai lábvédőjéhez, míg az becsorgott, 3-4, majd nem sokkal később, egészen két perc és tizenkét másodperc múlva megint a kabadai Hinz kerülte meg a hazai védőket és a kivetődő Budai alatt csúsztatta a pakkot a jobb alsóba. Ezután a Volán nehezen találta a ritmust, elfáradt, s csak a hajrában pörgött fel, de a fehérvári játékosok különösebben már nem dolgoztatták meg Enzenhofer kapust. A Klagenfurt 5-3-as győzelmével érvényesítette a papírformát, de megküzdött a győzelemért.

Alba Volán SC – KAC 3–5(1-2, 2-1, 0-2)