Hírek


/ 2007.04.17. 21:13:23 |

Halálos előzés a 62-esen Székesfehérvár és Seregélyes között

 Fának csapódott egy személygépkocsi kedden délután a 62-es főúton Székesfehérvár és Seregélyes-Jánosmajor között. A székesfehérvári tűzoltóság, valamint a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a Székesfehérvár irányába tartó Daewoo Lanos sofőrje egy pótkocsis teherautót előzött, majd – miközben visszatért a saját sávjába – félrerántotta a kormányt és a teherautó bal elejének ütközött. A Daewoo az út jobb oldalán lévő árokban az elejével egy fának csapódott. Az autóban elöl utazó, 46 éves székesfehérvári nő a helyszínen életét vesztette.

/ 2007.04.17. 09:39:38 |

Albatoll - Országos Diákolimpia Döntő fehérvári érmekkel

A hétvégén Pápán rendezték meg az Általános és Középiskolás Tollaslabdázók Diákolimpiájának Országos döntőjét. A 3 napos versenyen több mint kétszáz játékos vett részt „A” igazolt és „B” nem igazolt versenyzők kategóriájában. Az Albatoll játékosai közül többen kerültek a dobogóra illetve annak közelébe. Ebben az évben Szatzker Mártonnak sikerült ismét a dobogó legfelső fokára állnia.
/ 2007.04.17. 09:34:50 |

Hét motoros baleset történ az elmúlt hétvégén a megyében

 Nem kevesebb, mint tizenegy személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt a mögöttünk lévő hétvégén, amelyek közül hét balesetben motoros volt érintett. A szombaton bekövetkezett halálos végű balesetben is egy 25 éves motoros volt az áldozat. A hétvége 72 órája alatt húsz ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból. Tizenhatan nyilatkoztak az elfogyasztott alkohol mennyiségére és magára az alkoholfogyasztás tényére vonatkozóan, két sofőrt enyhe, kettőt közepes fokban találtak ittasnak a mintavételt végző orvosok a klinikai tünetek alapján. Helyszíni bírság kiszabására 320 esetben került sor és 78 szabálysértési, valamint hét büntető feljelentés született.

/ 2007.04.17. 09:07:51 |

A Cornexi-Acoa-HSB Holding csapata nyerte az Adidas Gyermekbajnokságot

A Cornexi - Alcoa - HSB Holding csapata nyerte az Adidas Gyermekbajnokság 1992/1993-as korosztályát, és ezzel megszerezte a klub történetének első magyar bajnoki címét. A döntőben a fehérváriak nagyon jó játékkal 21-16-ra győzték le a Ferencvárost. A nyolccsapatos döntő legjobb játékosának járó különdíjat Kocsis Renáta, a Cornexi beállója kapta.
/ 2007.04.17. 05:28:07 |

Interreg III.C projekt - Olasz partnerek szakmai látogatása Székesfehérváron

Székesfehérvár önkormányzata még 2006 októberében nyert támogatást az INTERREG IIIC által finanszírozott MODELE projektben való részvételre, és alprojekt megvalósítására olasz, spanyol, görög és szlovák régiókkal közösen. A program keretében hétfőn délután kis és középvállalkozóknak tartottak tájékoztató fórumot a Hiemer házban. A látogatás célja, hogy megismerkedjenek a kis- és középvállalkozók fejlesztésének hazai eszközeivel Széksfehérváron, és egy nyilvános fórum keretében bemutassák az olaszországi helyzetet és tapasztalatokat a szakma képviselőinek és az érdeklődőknek -tájékoztatott Fiedler Ágnes a projekt koordinátora.
/ 2007.04.16. 16:09:24 |

A Hórusz archívum képeiből nyílt kiállítás Székesfehérváron

 A Hórusz Archívum különleges képeiből nyílt kiállítás szombat délelőtt a Szent István Király Múzeum - Országzászló téri épületében. Az archívum több mint száz éve gyarapodik és olyan amatőr fotókat tartalmaz, amik évtizedek távlatában teljesen új jelentest nyertek, mint abban a pillanatban, amikor elkészültek. A tárlatot Haris László fotográfus nyitotta meg, aki beszédét azzal kezdte, hogy a Hórusz gyűjteményről, akármit lehet mondani, hiszen szokás mondani, hogy olyan esemény, amiről az archívumban nincs kép, az lehet meg sem történt.  
/ 2007.04.16. 12:06:05 |

Bicskén mutatják meg magukat a megye rendőrei Szent György Nap alkalmából

Április 21-én nyílt napot tart Fejér megye rendőrsége. A rendőrség napja alkalmából 10.00 órától 15.00 óráig Bicskén a Kossuth téren várják a megye rendőri szakma iránt érdeklődő lakóit. Fiataloknak, idősebbeknek egyaránt kínálnak látnivalót. Kipróbálhatják a biztonsági öv szimulátort és a motorosok ugyancsak szimulátor segítségével mutathatják meg mit tudnak. A gyerekeket érdekes és izgalmas programokkal várják a megyei rendőr-főkapitányság szakemberei. Max a járőrkutya és Frédi a kábítószerkereső kutya is várja mindazokat, akik meg akarják tudni, milyen is a kutyaélet, ha rendőr a gazda.
/ 2007.04.16. 11:57:08 |

Középkori napot tartanak a Vasári Pál Általános Iskolában

 Reggel nyolc órakor az iskola aulájában gyűltek össze a nap megnyitóján a diákok. A Himnusz elhangzása után Györe Bianka énekelte el az „Ó Szent István dicsértessél” népdalt, majd Sümegi Kata szavalta el Vajda János Székesfehérvárott versét. A középkori nap megnyitóján dr. Csapó Csilla alpolgármester is ott volt. A megnyitó után volt középkori fegyverkiállítás, reneszánsz hangszerbemutató és tánctanítás, de volt hadi- és divatbemutató is a Vasváriban -mondta Lackó Gábor a Vasvári Pál Általános Iskola igazgatója. A Vasvári Pál Általános Iskolában ezen a héten tartják az iskolaváró foglalkozásokat.
/ 2007.04.16. 10:01:42 |

A holocaust áldozataira emlékeztek a Zsinagóga emlékműnél

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város önkormányzata  és a Zsidó Hitközség tagjai közösen emlékeztek hétfőn reggel a II. Világháború 3000 székesfehérvári zsidó áldozatára a volt zsinagóga helyén, a Várkörút és a Rákóczi út kereszteződésében lévő Zsinagóga emlékműnél. Az holocaustra emlékezve beszédet mondott Warvasovszky Tihamér polgármester, aki felidézte a 63 évvel ezelőtt meggyilkolt 3000 fehérvári, félmillió magyar és 600 ezer európai zsidó történetét. Mint mondta ez a gyalázat nem ismétlődhet meg soha. A megemlékezésen Pilinszky János Sírverse és Bartók hegedűduója hangzott el a Teleki Blanka Gimnázium diákjainak előadásában.
/ 2007.04.16. 06:23:46 |

Szegedy- Maszák Zoltán tárlatát nyitották meg a Deák képtárban

 Szegedy- Maszák Zoltán képzőművész kísérleti képeiből nyílt kiállítás péntek este a Városi Képtár- Deák Gyűjteményében. A művész, aki egyben a Képzőművészeti Egyetem rektorhelyetese is, egy új számítógépes technika segítségével alkotta meg képeit. A képek a falon síkban helyezkednek el, mégis azt az érzést keltik, mintha térbeli testek lennének, amik a falba süllyednek. A képek nagy részén az emberi test valamely részét láthatja a szemlélődő egy újfajta megközelítésben, ezért a kiállítás a Tudományos művészet címet viseli. A tárlat május 6-ig tekinthető meg a képtár Oskola utcai épületében.