Hírek


/ 2007.04.19. 07:45:10 |

Szponzor lett a Praktiker is az Albacomp kosárlabdacsapatánál

A székesfehérvári Albacomp kosárlabdacsapatának szponzora lett a Praktiker. A barkácsáruház-lánc a háromszoros magyar bajnok mezein is látható, de egy alapítványon keresztül az utánpótlást is segíti. A szponzoráció keretében a Praktiker reklámtáblákkal lehet jelen a székesfehérvári sportcsarnokban, a kék-sárga logó pedig a játékosok nadrágján látható. A Dávid Kornél Kosárlabda Alapítványon keresztül a cég az utánpótlás-nevelést is támogatja. A reklámszerződést határozott időre, egy esztendőre kötötték a felek.
/ 2007.04.19. 03:33:05 |

Emelt szintű testnevelést oktató osztályok indulnak a Ligetsori Vörösmarty Mihály Általános Iskolában

Magas szintű, testnevelés tagozatos, sportirányultságú iskolát szeretnénk létrehozni a Ligetsori Vörösmarty Mihály Általános Iskolában – számolt be a Hiemer Házban megtartott sajtótájékoztatóján Szili Csaba tanár, a projekt vezetője. Mindezt a városi sportegyesületek közreműködésével képzelik el, akiknek képviselői szép számmal voltak jelen a sajtótájékoztatón és szándéknyilatkozat aláírásával fejezték ki elkötelezettségüket. Az elképzelést széleskörű összefogás is támogatja, melyben szülők, pedagógusok, önkormányzati képviselők, vállalkozók és magánszemélyek vesznek részt. Székesfehérvár Megyei Jogú Város képviselőtestületéből jelen volt a rendezvényen Knizse Gyula, Gál Péter Pál és Szigli Isván önkormányzati képviselő is.
/ 2007.04.19. 01:28:32 |

Bravúros győzelemmel kezdte a felsőházi rájátszást a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

Nagy menetbe kezdett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a női kézilabda felsőházi rájátszásában, mely sorozat végén a dobogóra lépés a cél. Ennek a komoly, ám igencsak nehezen és bravúrok gyűjtögetésével elérhető tervnek első állomásán éppen a négy bónuszponttal rajtoló – tehát az alapszakaszt megnyerő – Budapest Bank-FTC ellen lépett pályára a fehérvári csapat. A találkozó előtt fogadkoztak a hazaiak, idén először megverik a Fradit, és lányok tudták: az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó.  Bravúrral kezdte szereplését a felsőházi rájátszásban a Cornexi, idén először, legyőzte a bajnoki címre törő Ferencvárost! Cornexi-Alcoa-KSB Holding – Budapest Bank FTC 30-29 (13-13)    
/ 2007.04.19. 00:56:38 |

Csalódás az EB pályázat miatt, de Székesfehérvár tovább folytatja a megkezdett infrastrukturális fejlesztéseket

A város polgármestere telefonon elmondta, hogy rendkívül csalódottak a magyar-horvát pályázat miatt, de mint hangsúlyozta az élet nem áll meg és a Sóstói Stadionban tervezett fejlesztések napirenden maradnak. Azokat a felajánlott beruházásokat, amelyek a közlekedés, az infrastruktúra fejlesztését szolgálják, egyébként sem csak az Európa-bajnokság miatt akartuk megvalósítani, azokra Székesfehérvár jövője, fejlődése miatt van szükség - mondta a Cardiffban tartózkodó Warvasovszky Tihamér. Mint mondta, Székesfehérvár bekapcsolódik az elővárosi közlekedésbe, felépíti a börgöndi repülőteret, folytatja az infrastruktúra bővítését és szorgalmazza a várost elkerülő út építésének folytatását.
/ 2007.04.18. 22:18:03 |

Győzelemmel zárta az alapszakaszt az Albacomp

 A férfi kosárlabda bajnokság alapszakaszának záró fordulójában az Albacomp sorsdöntő mérkőzésen fogadta a paksi Atomerőmű SE alakulatát. A kék-fehéreknek óriási szükségük volt a győzelemért járó pontokra, hiszen egy esetleges vereséggel és a többi párharc kedvezőtlen alakulásával akár a tabella hetedik helyére is visszacsúszhattak volna Matus Gábor tanítványai. A fehérváriak azonban  feledtetve a kupa-fiaskókat érett, helyenként okos kosárlabdát bemutatva győzték le a címvédőt, s így a harmadik helyen zárták az alapszakaszt, s kedvező pozícióból várhatják a rájátszást. Albacomp - Atomerőmű SE 72-63 (16-22,17-11,22-19,17-11)

/ 2007.04.18. 14:39:48 |

Gábor Dzsingisz volt a vendég a NYME Geoinformatikai Karának teadélutánján


A Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának vendége volt ma délután Gábor Dzsingisz volt holland mezőgazdasági és környezetvédelmi államtitkár. Az előadáson a Holland birtokrendezés tapasztalatait osztotta meg a GEO-s hallgatókkal. A volt holland mezőgazdasági és környezetvédelmi államtitkár Gábor Dzsingisz 1956-ban Sopronból menekült Hollandiába, ahol parlamenti képviselő is volt. Nyugdíjba vonulásáig pedig Hollandia budapesti nagykövetségén dolgozott az agrár- és környezetvédelmi ügyekért felelős tanácsosként.
/ 2007.04.18. 14:27:44 |

Az ukrán nagykövet látogatása Székesfehérváron

A "Nagykövetek a Kodolányin" előadássorozat keretében érkezett Székesfehérvárra Dmitrij Tkacs, Ukrajna magyarországi nagykövete. Berta Ákos rektor-helyettes kiemelte, a látogatás arról tanúskodik, hogy Ukrajna érdeklődik a Kodolányi János Főiskola iránt és fontosnak tartja az oktatási intézmények közötti kapcsolatokat. Dmitrij Tkacs  a magyar-ukrán kapcsoltok kezdeteitől dolgozik diplomáciai területen.

/ 2007.04.18. 11:37:09 |

Lengyelország és Ukrajna rendezheti a 2012-es foci EB-t

 Lengyelország-Ukrajna kapta meg a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság lebonyolítási jogát. Michel Platini fél 12 után nem sokkal jelentette be, hogy a lengyel-ukrán tandem nyerte a foci eb megrendezésének jogát. A lengyel helyszínek: Gdansk, Poznan, Varsó és Wroclaw, míg Ukrajnában Dnyepropetrovszk, Donyeck, Kijev és Lvov ad helyet a mérkőzéseknek.

/ 2007.04.18. 11:18:12 |

Április 23-án éjszaka lesz kullancsírtás Székesfehérváron

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata felhívja a figyelmet, hogy a város területén április 23-án napnyugtától április 24-én napkeltéig kullancsirtás lesz. Április 21-én éjszaka pedig valamennyi óvoda és bölcsőde területe, illetve a Kodolányi János Középiskola területe lesz érintett. A kezeléshez használt anyag az ACTELLIC 50 EC irtószer, mely méhekre kifejezetten veszélyes!
/ 2007.04.18. 08:08:03 |

Egymillió emberrel kevesebb ember fizet ma adót Magyarországon, mint hét évvel ezelőtt

2000 óta egymillió fővel csökkent Magyarországon a személyi jövedelemadót fizetők száma. A mérleget egy általános adóreform billenthetné helyre, erre viszont nem lát esélyt a pénzügyminiszter. Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) statisztikájának tanúsága szerint az adófizetők száma emellett is évek óta folyamatosan csökken. Míg 2000-ben több mint 4 millió adózó vette ki részét a közteherviselésből, számuk mára 3 millió alá, 2,995 ezerre süllyedt. Nyilván ez az oka annak, hogy miközben a fizetendő adó összege az 1999-es 740 milliárdról 2005-re 1322,5 milliárd forintra, vagyis a duplájára sem emelkedett, az egy adófizetőre jutó adó mértéke 186 ezerről közel két és félszeresére, 442 ezer forintra nőtt.