Hírek


/ 2007.04.23. 07:45:37 |

Negyedmilliárd forint bírság a húsvéti ellenőrzések nyomán

Mintegy negyedmilliárd forintnyi bírságot szabtak ki a hatóságok a húsvéti időszakban elvégzett élelmiszerellenőrzések nyomán - közölte a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal. A hatóságok mintegy 13.700 helyen végeztek ellenőrzést és 119 ezer élelmiszertételt vizsgáltak meg. Ennek során 2.881 esetben bírságoltak, azaz csaknem minden ötödik ellenőrzés végződött bírságolással, melyek végösszege 239 millió 964 ezer 258 forint volt. Az ellenőrzések középpontjában elsősorban a füstölt sonka, lapocka, tarja, és egyéb pácolt, füstölt, füstölt-főtt, lángolt érlelt, sütött húsok, továbbá a tojás, mustár, torma, húsvéti édes-, sütő, és szeszipari termékek és üdítőitalok álltak.
/ 2007.04.23. 07:28:52 |

Fehérvári Ének: idén is szállt a dal a város utcáin

Hétvégén ötödik alkalommal rendezték meg a Fehérvári Ének Országos Ifjúsági Énekkari találkozót. Az idén Székelyudvarhelyről, Nyitráról, Nyíregyházáról, Kecskemétről és Pápáról is érkeztek kórusok, a rendezvény házigazdája a hagyományoknak megfelelően a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium volt. Vasárnap délelőtt szerenáddal búcsúztatták a fesztivált a kórusok a történelmi belvárosban. A kecskeméti, pestszentlőrinci és nyitrai énekesek a Szent Anna kápolna előtt, míg a fehérvári és pápai fellépők a ciszterci templomnál adtak rögtönzött koncertet.
/ 2007.04.22. 08:39:19 |

Eddig csaknem 50 ezer fiatal váltott ki startkártyát

Eddig csaknem 50 ezer fiatal váltott ki Start kártyát 2005 ősze óta, mióta lehetőség van erre, az érvényes kártyák száma 47.073, ebből 12.784-et Budapesten váltottak ki, az érvényes kártyával rendelkezők közül 14.975 felsőfokú végzettségű.
A kártyát érdemes akkor kiváltani, amikor munkalehetőség adódik, mert a kártya érvényessége két év alatt abban az esetben is lejár, ha az adott fiatal nem vette igénybe a kártya által nyújtott kedvezményt. Az érvényességnél figyelembe kell venni azt is, hogy a kártyát a 25 évnél, felsőfokú végzettségnél a 30 évnél fiatalabbak használhatják.

/ 2007.04.22. 08:20:33 |

Nem késik Magyarország csatlakozása - lezajlott a schengeni információs rendszer telepítése

Magyarországon rendben lezajlott a schengeni információs rendszer telepítése - jelentette be Petrétei József rendészeti és igazságügyi miniszter az európai uniós bel- és igazságügy-miniszterek luxemburgi találkozóján pénteken. Egyelőre nem mutatkozik veszély, hogy a határellenőrzés nélküli övezethez az év utolsó napjára tervezett magyar csatlakozás késne, más országok esetében is elhárulni látszanak a kockázatok - tette hozzá. Megerősítette, hogy a tagországok jelentős felajánlásokat tettek a külső uniós határok ellenőrzésével foglalkozó ügynökség (Frontex) tevékenységéire.

/ 2007.04.22. 07:52:00 |

Ültess fát vasárnap a Föld Napján!

Az első Föld Napján, Denis Hayes amerikai egyetemista kezdeményezésére, 1970. április 22-én 25 millió amerikai emelte fel szavát a természetért. Ez a történelmi jelentőségű esemény az Egyesült Államokban – és az ország határain túl is – fontos változásokat hozott: az USA-ban szigorú törvények születtek a levegő és a vizek védelmére, új környezetvédő szervezetek alakultak, és több millió ember tért át ökológiailag érzékenyebb életvitelre. 1990 óta Magyarországon évről évre egyre többen érzik úgy, legalább megpróbálják és legalább a Föld Napján, április 22-én tesznek valamit ennek érdekében: fát ültetnek, rajzpályázatot hirdetnek, környezeti vetélkedőt, patak- és falutakarítást szerveznek.
/ 2007.04.21. 22:12:40 |

Pontott szerzett az FC Fehérvár a Bozsik-stadionban

Napra pontosan fél évvel ezelőtt a Sóstón 1-0-ra nyert az FC Fehérvár a Budapest Honvéd ellen, mely találkozó után Marijan Vlak vette át a piros-kékek irányítását, de túl sok győzelmet a horvát szakemberrel sem aratott a fehérvári csapat. A Borsodi Liga 25. fordulójában ismét a Honvéd volt a Vidi ellenfele, igaz, most a kispesti együttes lépett elő esélyesnek. A fehérváriak az utóbbi időben gyengélkednek, a Honvéd pedig lendületben van, mindezt mutatja, hogy Supka Attila együttese a magyar Kupában is talpon van még.
/ 2007.04.20. 22:58:08 |

Természetvédelmi terület kapott lángra Fejér megyében

Pénteken délben két tűzesethez is riasztották a székesfehérvári tűzoltókat. Takács József alezredes, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: Seregélyes-Elzamajorban 4-5 hektáron nádtorzsa kapott lángra. A tűzoltóknak éppen sikerült megfékezniük a lángokat, mikor Börgöndpuszta és Dinnyés között, a Székesfehérvár felől Budapest felé vezető vasúti sín mellett is kigyulladt a száraz aljnövényzet, a nádas és a nádtorzsa. Az erős szélben a lángok gyorsan terjedtek. A tűz 16-17 hektáron pusztított. A lángokat két óra alatt sikerült megfékezni.
/ 2007.04.20. 11:09:50 |

Korszerű faipari és építőmesteri laboratóriumot avattak a Vörösmarty Szakiskolában

Ünnepélyes keretek között adták ma át Székesfehérváron a Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskola újonnan elkészült faipari és építőmesteri laboratóriumát. Menyhárt László igazgató elmondta, közel 18 millió forint értékben fejlesztettek, a nagy értékű műszereken kívül a labor szinte valamennyi berendezését az iskola tanulói készítették el. A mérőlabor átadásán Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a város akkor tud versenyképes maradni az Európai Unióban, ha megfelelően képzett szakemberei vannak.
/ 2007.04.20. 09:39:47 |

Jól haladnak az előkészületei a július 28-29-i 112. atlétikai OB-nak Székesfehérváron

A szervezők szerint jó ütemben haladnak az előkészületek a július 28-29-én sorra kerülő 112. atlétikai országos bajnokságra, amelynek először ad otthont Székesfehérvár. A versenyt az ARAK 2006. szeptember 22-én átadott pályáján rendezik meg. Az ob névadó szponzorainak egy vezető energiaszolgáltató céget és egy gyógyszergyártással foglalkozó társaságot sikerült megszerezni, akik a legjobb eredményt elérő 22 éven aluli versenyzőnek különdíjat is adnak. A 112. ob lebonyolítási költsége három és tízmillió forint közé tehető. A rendezést Székesfehérvár városa is magáénak érzi, hiszen az önkormányzat is támogatja.
/ 2007.04.20. 09:35:39 |

Két csarnokban is gyártanak Ikarus buszokat székesfehérváron

 Legalább két csarnokban folyik buszgyártás Székesfehérváron - közölte a Gazdasági Rádióval Széles Gábor, a Műszertechnika Holding elnöke. A vállalkozó azt állította: legalább kétszáz buszt gyártottak, illetve gyártanak. Széles a rádiónak az információkat nem cáfolta. Továbbra is állította: a hazai gyártást legfeljebb évi 400 busz előállításában tudja elképzelni, valamint orosz és kínai piacokon kíván üzemeket létesíteni, ott ugyanis jelentős megrendelésekre számíthat.