-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Forgalomlassító demonstráció miatt nehézkes a közlekedés a Budai úton és a Piac téren
A következő nyolc napban három alkalommal kell forgalomlassító demonstrációra számítaniuk a székesfehérváron. A bejelentett tiltakozó megmozdulásokat a rendőrség tudomásul vette – közölte a Fejér Megyei RFK sajtószolgálata. Autók állnak a Piac téren a Budai útról jobbra kikanyarodó sáv folytatásában, ahol a buszok közlekednek és a Budai úton a Református templom környékén, ahol egyébként is sor alakul ki a lámpánál. A rendőrség kéri, hogy a demonstrációkból eredő menetidő növekedést számítsák be a közlekedők, óvatosan és körültekintően közelítsék meg a fentebb említett útszakaszokat!
2007.11.20. 07:41 |
A következő nyolc napban három alkalommal kell forgalomlassító demonstrációra számítaniuk a székesfehérváron. A bejelentett tiltakozó megmozdulásokat a rendőrség tudomásul vette – közölte a Fejér Megyei RFK sajtószolgálata.
Egy civil szerveződés félpályás forgalomlassító demonstrációt jelentett be a múlt héten, így november 20-án és november 27-én 07 órától 19 óráig Székesfehérváron a Piac tér Vörösmarty tér felöli oldalán, a Budai útról jobbra kanyarodó sáv folytatásában lévő buszsávon a második kandelábertől a forgalomirányító készülékig állnak föl demonstrálók. November 22-én 07 órától 13 óráig a Budai út 242. szám előtt lévő megállni tilos táblától a forgalomirányító készülékig a külső forgalmi sávban, 13 órától 19 óráig a Budai út 242. számmal szemben lévő templomtól a következő forgalomirányító készülékig - mindkét oldalon szabadon hagyva a családi házak kapubejárói előtt lévő feljáratokat -, kell számítani tiltakozó megmozdulásra.
A bejelentés szerint a demonstrálók várható létszáma naponta kb. húsz jármű, hatvan fővel. A rendezvények helyszínén a rendőri irányítás mellett tíz fő rendezőt állítanak ki a szervezők. Az összes résztvevő láthatósági mellényt fog viselni, a rendezvényeken a résztvevők annak céljával megegyező tartalmú transzparenseket helyeznek el a járműveiken.
A rendőrség kéri, hogy a demonstrációkból eredő menetidő növekedést számítsák be a közlekedők, óvatosan és körültekintően közelítsék meg a fentebb említett útszakaszokat!
Egy civil szerveződés félpályás forgalomlassító demonstrációt jelentett be a múlt héten, így november 20-án és november 27-én 07 órától 19 óráig Székesfehérváron a Piac tér Vörösmarty tér felöli oldalán, a Budai útról jobbra kanyarodó sáv folytatásában lévő buszsávon a második kandelábertől a forgalomirányító készülékig állnak föl demonstrálók. November 22-én 07 órától 13 óráig a Budai út 242. szám előtt lévő megállni tilos táblától a forgalomirányító készülékig a külső forgalmi sávban, 13 órától 19 óráig a Budai út 242. számmal szemben lévő templomtól a következő forgalomirányító készülékig - mindkét oldalon szabadon hagyva a családi házak kapubejárói előtt lévő feljáratokat -, kell számítani tiltakozó megmozdulásra.
A bejelentés szerint a demonstrálók várható létszáma naponta kb. húsz jármű, hatvan fővel. A rendezvények helyszínén a rendőri irányítás mellett tíz fő rendezőt állítanak ki a szervezők. Az összes résztvevő láthatósági mellényt fog viselni, a rendezvényeken a résztvevők annak céljával megegyező tartalmú transzparenseket helyeznek el a járműveiken.
A rendőrség kéri, hogy a demonstrációkból eredő menetidő növekedést számítsák be a közlekedők, óvatosan és körültekintően közelítsék meg a fentebb említett útszakaszokat!