Hírek
-
Floralia: megkezdődött a tavaszköszöntő fesztivál Gorsiumban
Virágvásárral, kézműves termékek bemutatójával, kelta "harcosok" viadalával, ókori gyermekjátékokkal nyitották meg a gorsiumi régészeti parkban a Flóra istennőt és a tavaszt köszöntő ünnepségsorozatot, a Floraliát. Bár a színházi előadásokra, Septimus Severus császár egykori gorsiumi bevonulásának felelevenítésére, a négynapos programsorozat leglátványosabb elemeire csak a következő napokban kerül sor, már szombaton több százan ismerkedtek a régészeti park látnivalóival. Vasárnap a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium és a francia sarcalles-i J. J. Rousseau Liceum diákjainak a bemutatójára kerül sor.
2007.04.29. 10:39:59 -
A Fehérvári Görkorcsolya Club SE rendezi hétfőn a Magyar Köztársaság Kupáért a görhoki bajnokságot
A Fehérvári Görkorcsolya Club SE idén már 8. alkalommal rendezi meg hagyományos Május 1. Kupát, ami idén április 30-án a Magyar Köztársaság Kupáért folyik. Ez az eddigi legrangosabb görhoki, illetve más néven inline hoki rendezvény Székesfehérváron amit a Magyar Jégkorong Szövetséggel közösen rendeznek. A Magyar Köztársaság Kupa eddig mindig Győrben volt, azonban már nekünk is van már egy nagyszerű pályánk, ezért méltó helyet adhatunk az országból ideérkező 10 csapatnak -mondta Orgovány István a pálya üzemeltetője. A mérkőzések 8 órakor kezdődnek a Bregyó Sportcentrumban és 19 óráig tartanak.
2007.04.29. 08:55:25 -
Vasárnapi matiné: FC Fehérvár - MTK
A múlt héten az FC Fehérvár Bozsik stadionbeli pontszerzése lendületet adhat a bajnokság utolsó szakaszára. A Honvéd otthonában elért 1-1 után a Borsodi Liga 26. fordulójában ismét egy fővárosi csapat lesz a fehérváriak ellenfele. Marijan Vlak együttesének most még a múlt hetinél is nehezebb dolga lesz, hiszen a tabella 6. helyén álló Vidi a második MTK-t fogadja a vasárnap délutáni matinén. A bajnokság őszi idényében a már Vlak által vezetett piros kékek 1-0-s győzelmet arattak a Hungária Körúton, azonban azóta sok minden változott.
2007.04.28. 12:34:20 -
Több, mint 200 diák vett részt az alapfokú atlétikai versenyen
Az ARAK lázasan készül a július végi 112. atlétikai országos bajnokságra, de olykor az amatőrök is helyet kapnak a Sóstói Stadion új atlétikapályáján. A csütörtök délutáni napsütést sporttal élvezték ki Székesfehérvár középiskolás tanulói, hiszen a nem igazolt sportolni vágyó diákok hét számban mérhették össze tudásukat az alapfokú viadalon. A versenyzők 100, 400, 800, és 1500 méteren álltak rajthoz, valamint magasugrásban, távolugrásban, és súlylökésben mérhették össze tudásukat. Az atlétikai megmérettetésen természetesen nem születtek országos csúcsok, de mindenképpen dicséretes, hogy a fiatalok szívesen mozognak és versenyeznek, és az még üdvözítőbb, hogy nem is kis számban teszik mindezt, hiszen az alapfokú atlétikai viadal harmadik fordulóján több, mint kétszáz diák húzott szögescipőt, állt rajthoz, lökte a súlyt, tört a léc fölé, vagy éppen a homok távolságába.
2007.04.28. 12:24:05 -
Előny az adogatónál - Az Albacomp győzelemmel kezdte a negyeddöntőt
Pénteken fehérvári összecsapással indult útjára a labda a férfi kosárlabda NB1rájátszásában. A három nyert mérkőzésig tartó negyeddöntő első összecsapásán az alapszakasz tabellájának harmadik helyén záró Albacomp a hatodik Lami-Véd Körmend együttesét fogadta, s az első percekben el is engedte. A fehérváriak álmosan kezdték a rangadót, s ezt az agilis, a mérkőzés előtt egyébként már egy órával dobásokat gyakorló vendégek ki is használták. Az első negyedben már majdnem elúszott a kék-fehérek hajója, azonban a védekezés szigorításával sikerült visszakapaszkodni a fedélzetre, s az Alba 11 ponttal nyerte a párharc első mérkőzését. ALBACOMP – LAMI-VÉD KÖRMEND 79–68 (17–25, 16–11, 23–14, 23–18)
2007.04.28. 12:09:35
Jövő héten kezdődik és három hétig tart a Kortárs Művészeti Fesztivál
Rendőrségi köszönet a város polgármesterének
Forgalomkorlátozások a Majálishoz kapcsolódóan
Felhívjuk a Tisztelt Lakosság figyelmét, hogy a Majálishoz kapcsolódóan forgalomkorlátozásokra és az autóbusz -közlekedésben is változásokra kell számítani! Április 30-án 22 órától lezárásra kerül a Megyei Bíróság előtti parkoló és út a Malom utca és Dózsa Gy. út között, valamint a a Magyar Király Hotel előtti parkoló és az Evangelikus templom melletti parkoló. Május 1-jén 05 órától lezárásra kerül a Mátyás király körút az Ybl Miklós utca és Várkörút között. A fenti zárások május 1-jén 23 órakor kerülnek feloldásra! Kérjük, hogy a Belvárosban és a Zichy liget térségében ne használják gépjárműveiket! 2007. május 1-jén (kedden) a Zichy-ligeti városi rendezvény miatt a Mátyás király körút Ybl . u. – Várkörút közti szakasza teljes szélességben lezárásra kerül.
Idegenvezetőket biztosít a város május elsején a Hiemer ház megtekintéséhez
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2007. május 1-jén (kedden) 10 és 15 óra között óránként indít idegenvezetővel csoportokat a Hiemer-ház megtekintésére. A program ingyenes, a szakmai vezetéssel a ház története is megismerhető. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Hagyományteremtő szándékkal rendezte meg második társasházkezelő konferenciáját a Széphő Zrt.
Közgyűlés után - Warvasovszky Tihamér polgármester sajtótájékoztatója
Az április 26-i közgyűlésen meghozott döntésekről tájékoztatott Székesfehérvár polgármestere. Az elfogadott zárszámadás részleteiről szólva Warvasovszky Tihamér kiemelte, 18 milliárd forintból működött a város 79 intézménye és mintegy 4000 közalkalmazott dolgozik Fehérváron. A Belváros forgalmi rendjéről és a fizető parkolási rendszerről szóló önkormányzati rendelet megalkotásával kapcsolatban a polgármester elmondta, a legfontosabb cél, hogy mentesítsék a gépjárműforgalomtól a centrumot. Zárt ülésen nem hoztak döntést a képviselők a Távírda utcai ingatlan értékesítésével kapcsolatban: a területet parkolóház építésére hirdették meg, ezt a kitételt szeretné látni a közgyűlés.
Szakmai Esélynapot tartottak a Hiemer házban
EU ünnep: az ország májusfáját állítják fel a Hősök terén
Rock and roll világverseny lesz a hétvégén Székesfehérváron
Lakossági fórumot hirdet a Főépítészi Iroda a "Budai Kapu" Gazdasági Területtel kapcsolatban
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodája 2007. április 27-én pénteken 16.00 órakor lakossági fórumot tart. A lakossági egyeztetés témája, hogy hamarosan a közgyűlés elé kerül a „Budai Kapu” Gazdasági Terület (Alba Ipari Zóna IV. üteme és a Budai út közötti terület) helyi építési szabályzata és szabályozási terve. A fenti terület Budai – Nagyszombati úti csomópontba történő csatlakozása miatt a gépkocsiforgalom várható növekedése elsősorban a Budai és Nagyszombati úti lakókat érinti. A fórumon lehetőség van a döntés előtti lakossági vélemény nyilvánításra. A fórum helye: Városháza, Nagytanácsterem – Székesfehérvár, Városház tér 1.