Megvan a harmadik Volán-győzelem

A 4-2-es, Linztől elszenvedett vereségek árnyékában találkozott az Erste bank Eishockey Ligában immár harmadszor az Alba Volán SC a Black Wings Linz csapatával a 25. fordulóban. A tabella harmadik helyén álló osztrákok a múlt héten leigazolt kanadai csatárral, Seversonnal a soraiban vették fel a küzdelmet az edzőváltáson átesett, és a sereghajtó pozíciójában szerénykedő fehérváriakkal, de az első harmadban nem lehetett észrevenni a két csapat közötti különbséget. A folytatásban aztán megmutatkozott, hogy ezen az estén az Alba Volán volt a jobb a csapat. Alba Volán SC - Black Wings Linz 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
2007.11.26. 01:23 |

Az első húsz percben óriási iramban terelgették a korongot a felek, s bizony kiegyenlített csata folyt a jégen. Talán egy picivel Budai Krisztiánnak akadt több dolga, de kollégája, Jürgen Penker sem unatkozhatott az osztrák ketrec előtt. Az emberelőnyök gólra váltásában egyik csapat sem jeleskedett a nyitó periódusban, a fehérváriak kettő, a Linz játékosai egy emberfórt hagytak kihasználatlanul.

A második játékrészben sem vett vissza az iramból egyik együttes sem. Először Galvins lövését kellett hárítania az osztrák kapusnak, majd Sihvonen próbálkozását is hatástalanította. A 26. percben, amikor emberhátrányban hokizott a Linz, Lukas ziccerénél vetődött ki Budai és meghiúsította a vendégtámadást, sőt Severson lövését is védte a remek formában ténykedő magyar hálóőr. A 30. percben Vaszjunyint küldték ki a bírók, de a fehérváriak ezt a hátrányt is kivédekezték, majd amikor kiegészült a Volán, jöhetett az örömünnep: a 32. percben Vaszjunyin visszatért a jégre, erőszakosan megtámadta Groleau-t, elvette tőle korongot, Tokajihoz passzolt, aki Palkovics Krisztiánt ugratta ki, és a legeredményesebb fehérvári játékos Penker lábvédői között lőtt a hálóba, 1-0! Ezzel még nem volt vége, másfél perccel később Palkovics játszott össze Ocskayval, Ocskay Gábor pedig az osztrák harmadban lövésre vállalkozott, korongja Groleau korcsolyáján irányt változtatott, s ez becsapta penkert, megint a kapus lábai között jutott a pakk a gólvonal mögé… A folytatásban elszántan küzdött a Linz a gólszerzésért, de a fehérváriak elsősorban Budai és Galvins vezérletével remekül szűrtek. A periódus hajrájában Tokaji lőtt a ketrec mellé, Fodor kísérletét pedig az osztrák kapus mamutja fogta.

A záró harmadban  sem vettek vissza a jégen lévők. A 46. percben Kangyal bontotta le Salfit, a fehérvári csapatkapitányt pedig kissé túlzottan 5 perces kiállítással és végleges fegyelmivel sújtotta a bíró. Az ötperces hátrányt úgy védekezte ki a Volán, hogy a Linz szinte kapura sem lőtt, s ez méginkább feltüzelte a hazaiakat. MacSweyn és Kovács is megtornáztatták Penkert, majd négy perccel a meccs vége előtt időt kért Jim Boni, az osztrákok mestere. A taktikai szünet sem használt a fekete szárnyaknak, Leahy és Ignatevs lövését is bravúrral hárította a hibátlan Budai. Az 59. perc elején aztán végképp megtépázta a Volán a linzi szárnyakat: Sihvonen zseniális passzára a fantasztikus formában játszó Guntis Galvins érkezett és a bal felső sarokba pattintotta a korongot, beállítva a 3-0-s végeredményt.

Az Alba Volán SC a Villach és az Olimpija legyőzése után harmadik diadalát aratta az EBEL-ben, immár Énekes Lajos irányítása alatt.

Alba Volán SC – BW Linz 3–0 (0-0, 2-0, 1-0)