Hírek


/ 2008.01.10. 08:08:15 |

Idén is vár minden sporttársat a Városi Sí-Bank a Vasvári Pál Általános Iskolában

 A Székesfehérvári Városi Sí-Bank tájékoztatja a fehérváriakat, hogy minden érdeklődő, kedvezményes áron snowboardot és sífelszerelést kölcsönözhet (méret szerinti kötéssel felszerelt síléceket, síbakancsokat, síbotokat). Helyszín: Székesfehérvár, Vasvári Pál Általános Iskola (Szfvár, György Oszkár tér 3.) Információ kérhető: Gáncs Józseftől a Városi Síbank kezelőjénél. Telefon: 20/911-22-90 Kölcsönzési árak a cikkben!
/ 2008.01.10. 03:22:51 |

Indul az EBEL rájátszása - Egy szlovén és egy amerikai csatár az Alba Volánnál


Az Alba Volán SC jégkorong csapata számára szinte most kezdődig igazán az Erste Bank Eishockey Liga. Az osztrák bajnokság alapszakaszának utolsó helyén végzett fehérváriak a mini rájátszásban harcolhatják ki a felsőházi tagságot. A Volánnak az Innsbruckkal, az Olimpija Ljubljanával, és Graz-cal kell csatáznia a legjobb nyolc közé jutásért. Nagy feladat áll a Ted Sator dirigálta kék-fehérek előtt, hiszen a mini play-off első két helyén kell zárniuk, ha tovább akarnak lépni. A célok elérése érdekében két csatárt igazolt a Volán.
/ 2008.01.09. 23:17:41 |

Munkában az FC Fehérvár - szombaton már edzőmérkőzést vívnak

 Az FC Fehérvár labdarúgó csapata a hét közepén már nagy munkában volt, napi két edzéssel készül az előtte álló tavaszi idényre. Disztl László vezetőedző, valamint Szabó György és Bekő Balázs pályaedzők szinte minden gyakorlatnál tevékeny részesei a feladatoknak. Az új tréner szerint a tervnek megfelelően halad a felkészülés, bár teljes intenzitással még nem mozoghatnak a játékosok.Mindez annak tudható be, hogy nem egyforma edzettségi állapotban tértek vissza a szabadságról a futballisták, így először fizikailag egy szintre kell hozni a csapatot, s a komoly munkát csak eztán kezdhetik meg.
/ 2008.01.09. 23:12:13 |

Két fehérvári érdekeltségű csapat is indul a Budapest-Bamako Rallyn

 2008. január 12.-én a reggeli órákban rajtol a fővárosból a Budapest-Bamako Rally. A két kontinensen átívelő autós, motoros versenynek két székesfehérvári érdekeltségű csapat is résztvevője lesz. A CSUKI-BU-BA Team és a BKV Team tagjai a rajt után Székesfehérváron is megállnak, a Vörösmarty Színház előtti téren Warvasovszky Tihamér polgármester köszönti a nagy túrára indulókat. A rövid pihenő alatt meg lehet tekinteni a buszt, és a terepjárót, sőt fényképeket is lehet készíteni. A rendezvény minden érdeklődő előtt nyitott!
/ 2008.01.09. 15:40:48 |

Civilek a fogyasztóvédelemért az ország második legnagyobb vásárlóerejével bíró városban

A Regionális Fogyasztóvédelmi Hatóság ügyfélszolgálati kapcsolattartó irodája ettől az évtől kezdődően, január elsejétől a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület Csanádi téri központjában érhető el. A témáról szerdán délután tartottak sajtótájékoztatót a Városházán. Az országban a főváros után Székesfehérváron a legnagyobb a vásárlóerő –hangsúlyozta a város polgármestere Warvasovszky Tihamér. Mint mondta a Székesfehérvári Fogyasztóvédő Egyesülettel már a 90-es évek végétől együttműködési megállapodása van a városnak.
/ 2008.01.09. 09:23:38 |

Az évezred első évtizedének végére újra állhat már a Királyi Bazilika egy része

A „Királyi séta – Történelmi időutazás az ezeréves Székesfehérváron” megvalósításáról beszélgettünk Viniczai Tibor alpolgármesterrel. A Nemzeti Emlékhelyen felépül az egykori Szent István bazilika egy metszete, új díszkivilágítást kap a város Főtere, megépül a Királyi Kalandpark a Vidámpark területén és a XVI. századbeli város makettjének elkészítése is a terv részét képezi. A Királyi Bazilikának egy része 2010 tavaszán már állni fog. "Nem csak mi fehérváriak, hanem az egész magyarság tartozik ezzel, hiszen a középkor dicsőséges 500 évéből szinte alig látni valamit." -emelte ki az alpolgármester.
/ 2008.01.09. 08:08:19 |

Májustól az átlagpolgár csak kölcsönből tudja majd kifizetni a közlekedési bírságot

 Emelkednek a közúti szabálysértésekért kiszabható bírságok május elsején. A sebességhatár túllépése például legalább 30 ezer forintba „kerül" majd. ha valakit városban 50 helyett 65-tel mér be a traffipax, 30 ezer forintos büntetésre számíthat, de ha 91-gyel száguldott, a bírság 90 ezer forint lehet. Autópályán már 13 km/órás sebességtúllépés esetén is kiszabhatják a 30 ezer forintos bírságot. Százezer forintba kerülhet a piroson történő áthajtás, ha pedig valaki fokozottan védett természeti területre hajt, 300 ezer forintot kockáztat.
/ 2008.01.08. 23:17:51 |

Húsz éves eltűnt lányt keres a Székesfehérvári Rendőrkapitányság

A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás folytat az 1987-ben született székesfehérvári Pankus Mária eltűnése ügyében. A 20 éves lány még tavaly november 24-én a lakásáról ismeretlen helyre távozott. Személyleírása: 160-165 cm magas, 60-70 kg súlyú, molett testalkatú, barna vállig érő hajú, barna szemű. Eltűnésekor viselt ruházata: kék színű farmernadrág, vajszínű kabát melynek szőrős a gallérja, zöld színű félcipő. Különös ismertetőjele, hogy vállán „KÁRMEN” tetoválás van, mindkét kézfején égési sérülései vannak.
/ 2008.01.08. 16:45:19 |

Folytatódik a fehérvári nyugdíjasoknak meghirdetett színházjegy-akció

 Székesfehérvár Önkormányzata 2007. ősze óta biztosít lehetőséget a város nyugdíjasainak arra, hogy színházi főpróbákat ingyenesen megnézhessenek. A Vörösmarty Színházzal együttműködve 2008. január 10-én (csütörtökön) újabb 60 nyugdíjas juthat el térítésmentesen színházba. Az időskorúak ezúttal Turgenyev Egy hónap falun című vígjátékát láthatják. A nyugdíjas klub tagok a klubvezetőkön keresztül érdeklődhetnek. Akik egyik fehérvári nyugdíjas szervezetnek sem tagjai, azok a Városháza Kommunikációs és Civilkapcsolatok Irodáján jelentkezhetnek levélben (8000 Székesfehérvár, Városház tér 1.), vagy telefonon (22/537-197).

/ 2008.01.08. 13:51:16 |

A kukák mellől január végéig szállítják el a fenyőfákat

 Vízkereszt után már a legtöbb család már leszedi a karácsonyfákat és kiviszi a lakásból. A székesfehérvári szemétszállításért felelős cég arra kéri a lakosokat, hogy a kiszolgált fenyőket a szemétgyűjtők mellett helyezzék el, a fákat mindenhonnan díjmentesen elszállítják. Az összeszáradt fenyőket a feldolgozóban aprítják és komposztálják majd. A napokban már megkezdték a fák elszállítását, amit január végéig folytatnak. Kérik a lakókat, hogy egy helyre gyűjtsék a fákat és ne a panelház ablakán dobják ki azokat.