Hírek
-
Értesítést küld a személyi okmányok lejárta előtt az Ügyfélkapu
Január végétől az Ügyfélkapu-regisztrációval rendelkezők e-mailben kapnak értesítést arról, ha személyi igazolványuk, vezetői endedélyük vagy útlevelelük érvényességi ideje a végéhez közeledik. Az értesítést három alkalommal: az érvényességi idő lejárta előtt 2 hónappal (útlevél esetén 6 hónappal), majd 1 hónappal és végül a lejárat napján kapják meg a felhasználók az Ügyfélkapu-regisztrációnál megadott e-mail címükre. A szolgáltatás ingyenes, és az Ügyfélkapu-regisztrációval rendelkező felhasználóknak automatikusan aktiválódik.
2008.01.15. 08:37:09 -
Szinte egyeduralkodóak a Németh László Általános Iskola sakkozói a városi diákolimpián
Összesen 57 sakkozó ült tábla mellé a egyéni diákolimpia városi döntőjén, melynek a Németh László Általános Iskola adott otthont. Székesfehérvár tanintézményei közül öt iskolát képviseltek az indulók, a Comenius Kéttannyelvű Iskola, a Hétvezér, az István Király, a Tolnai utcai, valamint a házigazda Németh László Általános Iskola növendékei négy korcsoportban küzdöttek. Öt fordulót teljesítettek a versenyzők 2x25 perces játékidővel. A korcsoportok első két helyezettje jutott tovább a február 2.-i Dunaújvárosban megrendezésre kerülő megyei döntőre, valamint a fiúknál és a lányoknál is a bajnok jogán egy-egy sakkozó utazhat Újvárosba. A megyei döntőbe jutó 18 versenyző közül a Németh László rekordszámú, 16 diákot delegálhat a következő fordulóra.
2008.01.14. 22:57:49 -
Kaposváron növelte pontjai számát az Albacomp
A kosárlabda NB1 14. fordulójában a korábban szebb napokat látott Kaposvári KK otthonába látogatott a hullámzó teljesítményt nyújtó Albacomp együttese. Goran Miljkovic alakulatában már szóhoz jutott a spanyol-amerikai állampolgárságú Shedrick Lamont Boozer is. Szoros első negyedet produkáltak a csapatok Kaposváron, majd a második periódusban Miljkovic mester átszervezte a védekezést, s ez olyannyira eredményes volt, hogy ellépett ellenfelétől a vendég együttes. A nagyszünet után tovább növelte előnyét az Albacomp, s így már hiába sikerült jobban a hajrá a somogyi csapatnak, nem került veszélybe a fehérváriak győzelme. KAPOSVÁRI KK-ALBACOMP 73–87 (26–24, 6–20, 18–24, 23–19)
2008.01.14. 22:36:21 -
Hetek óta akadozik az áramszolgáltatás Felsővárosban - folytatás
Hetek óta szakadozik az áramszolgáltatás Székesfehérváron a Felsővárosban. Karácsony óta naponta több órán keresztül kénytelenek elviselni az ottlakók, hogy az áramszolgáltató képtelen biztosítani a folyamatos áramellátást. A Felsővárosban több helyen a fűtést sem tudják üzemeltetni az áramkimaradások miatt. Megkeresésünkre hétfőn közleményben értesített a társaság, hogy tavasz elején elvégzik a hálózaton azokat a fejlesztéseket, amivel nem lesz napi rendszerességgel több órás áramszünet a városrészben. A cikkben a társaság részletes közleményét is olvashatja!
2008.01.14. 17:53:43 -
2007 eredményei, 2008 tervei - beszélgetés Warvasovszky Tihamér polgármesterrel
Székesfehérvár független vélemények szerint továbbra is Magyarország egyik legfejlettebb, legdinamikusabban fejlődő városa. A város mintegy 36 milliárd Forint főösszegű költségvetése elegendő forrást biztosított a közel száz városi intézmény működtetéséhez, a városüzemeltetési feladatokhoz, az új követelményeknek megfelelő, elektronikus lakossági ügyintézés magasabb színvonalához, valamint a közalkalmazottak foglalkoztatásához - mondta Warvasovszky Tihamér polgármester. A 2007-es év történéseiről és idei tervekről beszélgettünk a város polgármesterével...
2008.01.14. 11:11:56
Január 22-én a Magyar Kultúra Napján kezdődik a Reneszánsz Év
Játszótéri dohányzás - 5000 Forint a szabálysértési bírság alsó határa
Keressük Székesfehérvár Álompárját - Augusztus 30-án lesz az első esküvő a Hiemer-házban
Nagy csatában maradt alul az Alba Volán
Bajnoki győzelemmel kezdte a 2008-as esztendőt a Cornexi
Visszakapta licencét az FC Fehérvár
Az elmúlt hetek pozitív fejleményeinek köszönhetően a várakozásnak megfelelő döntést hozott szombaton az MLSZ fellebbviteli licencadó bizottsága. A határozat értelmében a FC Fehérvárnak ismét van licence, azaz semmi akadálya, hogy folytassa szereplését a Soproni Ligában. A testület egyrészt azt állapította meg, hogy a 2007. november 30-án első fokon eljárók minden szükséges körülményt jól mérlegeltek, amikor a licenc megvonásáról döntő határozatukat meghozták, másrészt az FC Fehérvár azóta eleget tett a szükséges hiánypótlásnak, így fellebbezése megalapozott volt.