-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Reszkessetek betörők - éjszaka is lát Székesfehérvár új térfigyelő rendszere
2008.06.29. 15:35 |
Pénteken délután adták át az Önkormányzat Informatikai Központ Kht. új Honvéd utcai telephelyén a város új 25 kamerából álló térfigyelő rendszerét. A kamerák képeit rendőrök figyelik a nap 24 órájában és már a tesztidőszak alatt is sikerült bűncselekményt megakadályozni a rendszer segítségével.
KÉPGALÉRIA

A város önkormányzata még tavaly döntötte el, hogy folytatja a térfigyelő kamerák telepítését Székesfehérváron. Most olyan kamerarendszert adtak át, mely éjszaka is tökéletes képet biztosít a rendőröknek. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a térfigyelők körzetében 60-65 százalékkal csökken az elkövetett bűncselekmények száma -emelte ki az új központ és a térfigyelő rendszer átadásán a város polgármestere Warvasovszky Tihamér.

Az Önkormányzat Informatikai Központjának telephelyén figyelik a rendőrök folyamatosan a kamerák képeit. A Honvéd utcai új központban kapnak helyet hamarosan a város által működtetett szerverek is, így ez lesz a központja a www.szekesfehervar.hu portálnak. Erre egy külön beléptető rendszerrel ellátott biztonságos szerverhelységet alakítottak ki. Az önkormányzat által négy éve létrehozott kht végzi a város informatikai rendszerének fenntartását.

Meretei Péter az ÖIK ügyvezetője elmondta, hogy a most átadott központ ban biztosítható az a mags szintű műszaki háttér, mely megfelel a kor támasztotta követelményeknek. A térfigyelő kamerarendszer jól vizsgázott az elmúlt hetekben végzett tesztek alatt, így most már élesben lehet lefülelni a forgalmasabb helyeken tevékenykedő tolvajokat és garázdákat, ugyanis a figyelők folyamatos kapcsolatban vannak a rendőrség ügyeletével.
A Polgármesteri Hivatal sajtóanyaga az új székesfehérvári térfigyelő rendszerről (letölthető .doc)
KÉPGALÉRIA

A város önkormányzata még tavaly döntötte el, hogy folytatja a térfigyelő kamerák telepítését Székesfehérváron. Most olyan kamerarendszert adtak át, mely éjszaka is tökéletes képet biztosít a rendőröknek. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a térfigyelők körzetében 60-65 százalékkal csökken az elkövetett bűncselekmények száma -emelte ki az új központ és a térfigyelő rendszer átadásán a város polgármestere Warvasovszky Tihamér.

Az Önkormányzat Informatikai Központjának telephelyén figyelik a rendőrök folyamatosan a kamerák képeit. A Honvéd utcai új központban kapnak helyet hamarosan a város által működtetett szerverek is, így ez lesz a központja a www.szekesfehervar.hu portálnak. Erre egy külön beléptető rendszerrel ellátott biztonságos szerverhelységet alakítottak ki. Az önkormányzat által négy éve létrehozott kht végzi a város informatikai rendszerének fenntartását.

Meretei Péter az ÖIK ügyvezetője elmondta, hogy a most átadott központ ban biztosítható az a mags szintű műszaki háttér, mely megfelel a kor támasztotta követelményeknek. A térfigyelő kamerarendszer jól vizsgázott az elmúlt hetekben végzett tesztek alatt, így most már élesben lehet lefülelni a forgalmasabb helyeken tevékenykedő tolvajokat és garázdákat, ugyanis a figyelők folyamatos kapcsolatban vannak a rendőrség ügyeletével.
A Polgármesteri Hivatal sajtóanyaga az új székesfehérvári térfigyelő rendszerről (letölthető .doc)