Hírek
-
Az integrált városfejlesztési stratégiáról is szó volt a szedreskerti lakossági fórumon
Csütörtökön este lakossági fórumra várta Knizse Gyula a szedreskertieket a városrész önkormányzati képviselője a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában. A fórumon az is elhangzott, hogy ez a városrész lesz a következő években Székesfehérvár egyik legjobban fejlődő területe, hiszen a volt Vidámpark rehabilitációja során itt valósulhat meg a történelmi kalandpark, a makettváros, illetve négymilliárdos beruházással egy vállalkozó szállodát is épít a tóparton. A képviselő kiemelte, hogy a körzetben az egyik legfontosabb feladatának a járdák teljes felújítását tartja.
2008.01.25. 21:30:22 -
Új épületbe költözik az idősek otthona Maroshegyen
Megkezdődött a Rádió út 7-es szám alatt lévő épület bontása a Maroshegyen - számolt be Brájer Éva, a terület képviselője. Az épület helyén közel 200 millió forintos beruházás keretében kétszintes épületet emelnek, ahol a korábbi Balatoni úti gondozási központ lakóit helyezik el. Az új idősek otthona 40 főt tud majd fogadni. A beruházás finanszírozója a Széphő Zrt., míg a megépülő új központ működési költségeit az önkormányzat biztosítja.
2008.01.25. 20:29:14 -
Suzukiba hajtott egy Peugeot Boxer Abán
Személyautónak ütközött egy furgon pénteken kora reggel a 63-as főúton Abán. A Suzuki Swift sofőrje balra akart kanyarodni, de a mögötte érkező, lengyel rendszámú Peugeot Boxer a személyautónak hajtott. A Suzukit vezető férfi könnyebben sérült.
2008.01.25. 19:37:52 -
Aláírták a Hiemer-ház második ütemének felújítására vonatkozó támogatói szerződést
Ez év nyarán már új házasságkötő terem, rendezvény- és kiállítóterem illetve ifjúsági klub is működik majd a Hiemer-házban. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség pénzügyi és szerződéskötési igazgatója Rónaszéki Gábor csütörtökön délután írta alá a Norvég Alapból nyert 710 milliós támogatási szerződést. A felújítás az ütemterv szerint folyik: készen vannal az alapgépészeti szerelésekkel és több helyen már vakolnak is az épületben. A jövő héten, ha az időjárás is engedi a külső homlokzat állványozását is elvégzik -tájékoztatott Móricz Zoltán a Fetévszer főépítésvezetője. KÉPGALÉRIA - Nézze meg mit dolgoznak a Hiemer-házban!
2008.01.24. 16:47:02 -
E-on - végleges hibaelhárítás a Felsővárosban
Január második hetében foglalkoztunk azzal, hogy a Felsővárosban rendszeres áramszünetek keserítették meg a városrészben lakók mindennapjait. Az E-on akkor arról tájékoztatott, hogy műszaki problémák miatt vannak rendszeres áramszünetek. A szakemberek most új, végleges megoldáson dolgoztak, amellyel remélhetőleg véglegesen megszűnnek az áramellátási zavarok A délutáni munka során, a Zámoly út és Kiskút útja sarkán található transzformátor-állomásból két új erősáramú kábelt csatlakoztattak a légvezetékes hálózatra.
2008.01.24. 12:33:44
Napi 350 helyett már 550 forintot költ a kórház a betegek étkeztetésére
A kórházi étkeztetés színvonalának emelésére több mint 43 millió forintot kapott a Fejér Megyei Szent György Kórház. Az étkeztetéssel összefüggő körülményeinek javítására pedig további 21 millió forintot fordíthat állami támogatásból az intézmény. A betegek minden nap kapnak zöldséget vagy gyümölcsöt (télen leginkább almát vagy narancsot). A kórházi étkeztetésről szóló decemberi rendeletmódosítás óta napi 350 helyett 550 forintot fordítanak étkeztetésre betegenként.
Szerbiában portyázik az FC Fehérvár
Mielőtt kedden útnak indult az FC Fehérvár labdarúgó csapata Szerbiába – ahol az FK Rad és az FC Banat együtteseivel mérkőzik a felkészülés jegyében -, Disztl László vezetőedző még vezényelt egy edzést a piros-kékeknek. A tréningen futással gyakorolt a combsérüléssel bajlódó új szerzemény Polonkai Attila, viszont teljes értékű munkát végzett Sifter Tamás. A 27 éves, védekező középpályásként és hátvédként is bevethető játékos 2 és fél éves szerződést írt alá pályafutása első kitérője alkalmával. A 184 centi magas, 84 kilós Sifter Tamás tősgyökeres soproni, nem is játszott más csapatban a Sopron FC-n kívül. Az FC Fehérvár többek között Polonkaival és Sifterrel 0-0-ás döntetlent ért el az FK Rad ottohnában, Belgrádban.
Jövő szerdán az összes Volán-társaságnál sztrájk lehet
Ha a jövő hét elején sem sikerül megegyezniük a munkáltatóval, akkor január 30-án az összes Volán-társaságnál sztrájkolni fognak a dolgozók. A szakszervezetek béremelést szeretnének, nem pedig étkezési vagy üdülési csekket, esetleg mosópor-utalványt. A Volán-dolgozók szakszervezetei és a munkáltató között november óta tartanak a bértárgyalások, és azóta némileg közeledtek az álláspontok. A szerdai tárgyalás azonban ismét nem vezetett eredményre. Az érdekképviseletek 7,5 százalékos béremelést és havi 5000 forintos béren kívüli juttatást kértek. Ezzel szemben a munkáltatói oldal 5-6,5 százalékos jövedelemfejlesztési ajánlatot tett.
Szedreskert városrész helyzetéről tart fórumot Knizse Gyula képviselő a Vörösmarty Általános Iskolában
Közös tájékoztatót tart január 24-én csütörtökön 18 órától Knizse Gyula, az 1-es számú választókerület képviselője és Sebestyén Csaba, a Közép-Pannon Zrt. vezérigazgatója. A fórum témája Székesfehérvár integrált városfejlesztési stratégiája lesz, valamint a városrész helyzetéről és fejlesztési lehetőségeiről is információt kaphatnak az érdeklődők. A tájékoztatónak a Vörösmarty Általános Iskola ad helyet.
Kétszeresére nőtt az influenzás betegek száma Fejér megyében
Március 9-re tűzte ki a köztársasági elnök a népszavazást
Sólyom László köztársasági elnök március 9-ére, vasárnapra tűzte ki a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörléséről szóló népszavazást. A parlament december 17-én rendelte el a referendumot. A jogorvoslati határidő végéig hét kifogás érkezett az Alkotmánybírósághoz; ezek közül hat mindhárom országgyűlési határozatot, míg egy csak a képzési hozzájárulásról szólót támadta meg.
A Magyar Kultúra Napját ünnepelte Székesfehérvár - videóval!
Narancssárga riasztást adott ki az OMSZ - viharos szél várható késő délutántól
Hatalmas vihar közelít Magyarország felé, ezért az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga riasztást adott ki. A legerősebb szélre, és óránként akár 90 kilométeres széllökésekre a Bakony és a Balaton térségében lehet számítani, de előfordulhatnak viharos széllökések Fejér megyében is. A Dunától keletre eső területeken ennél már jóval enyhébb lefolyású lesz a vihar, amellyel együtt csapadék is érkezik, főként eső, de havas eső, futó hózápor is lehet. A hidegfront miatt jelentősen lehűl a levegő is, éjszaka már valószínűleg újra fagyni fog.
Egy óra alatt elfogták a rendőrök az iskolai tolvajt
Hétfőn délután a rablást követően egy órán belül rendőrkézre került egy 32 éves férfi, aki egy székesfehérvári általános iskola irodájából egy táskát tulajdonított el, majd egy őt számon kérő iskolai alkalmazottat fellökött. A vagyon elleni bűncselekmények miatt többször elítélt férfit a gyors adatgyűjtést követően a járőrök elfogták. Az eltulajdonított autóstáska állampolgári bejelentés alapján előkerült, egy fehérvári ingatlan udvarán találták meg. A táskában személyes iratok és készpénz volt. A sértett hiánytalanul visszakapta értékeit.
Több mint kétmilliárd forinttal több a város iparűzési adó bevétele
A tavalyi évben a főváros után Székesfehérvár érte el elsőként a 10 milliárdos határt az iparűzési adóbevétel tekintetében – mondta dr. Nagy László a Polgármesteri Hivatal közgazdasági igazgatója. Székesfehérvár Önkormányzata 1995-ben vezette be az iparűzési adót és a 2007-es volt az eddigi legmagasabb bevétel. A 2006-ban beszedett iparűzési adóhoz képest, -ami 7,9 milliárd forint volt- a tavalyi bevétel 2.1 milliárd Forinttal haladta meg az előző évit. A tavalyi bevétel mindegy kétharmadát a 100 legnagyobb székesfehérvári cég fizette be.