Hírek


/ 2008.01.24. 07:39:42 |

Napi 350 helyett már 550 forintot költ a kórház a betegek étkeztetésére


 A kórházi étkeztetés színvonalának emelésére több mint 43 millió forintot kapott a Fejér Megyei Szent György Kórház. Az étkeztetéssel összefüggő körülményeinek javítására pedig további 21 millió forintot fordíthat állami támogatásból az intézmény. A betegek minden nap kapnak zöldséget vagy gyümölcsöt (télen leginkább almát vagy narancsot). A kórházi étkeztetésről szóló decemberi rendeletmódosítás óta napi 350 helyett 550 forintot fordítanak étkeztetésre betegenként.
/ 2008.01.23. 23:30:17 |

Szerbiában portyázik az FC Fehérvár

 Mielőtt kedden útnak indult az FC Fehérvár labdarúgó csapata Szerbiába – ahol az FK Rad és az FC Banat együtteseivel mérkőzik a felkészülés jegyében -, Disztl László vezetőedző még vezényelt egy edzést a piros-kékeknek. A tréningen futással gyakorolt a combsérüléssel bajlódó új szerzemény Polonkai Attila, viszont teljes értékű munkát végzett Sifter Tamás. A 27 éves, védekező középpályásként és hátvédként is bevethető játékos 2 és fél éves szerződést írt alá pályafutása első kitérője alkalmával. A 184 centi magas, 84 kilós Sifter Tamás tősgyökeres soproni, nem is játszott más csapatban a Sopron FC-n kívül. Az FC Fehérvár többek között Polonkaival és Sifterrel 0-0-ás döntetlent ért el az FK Rad ottohnában, Belgrádban.

/ 2008.01.23. 21:54:13 |

Jövő szerdán az összes Volán-társaságnál sztrájk lehet

 Ha a jövő hét elején sem sikerül megegyezniük a munkáltatóval, akkor január 30-án az összes Volán-társaságnál sztrájkolni fognak a dolgozók. A szakszervezetek béremelést szeretnének, nem pedig étkezési vagy üdülési csekket, esetleg mosópor-utalványt. A Volán-dolgozók szakszervezetei és a munkáltató között november óta tartanak a bértárgyalások, és azóta némileg közeledtek az álláspontok. A szerdai tárgyalás azonban ismét nem vezetett eredményre. Az érdekképviseletek 7,5 százalékos béremelést és havi 5000 forintos béren kívüli juttatást kértek. Ezzel szemben a munkáltatói oldal 5-6,5 százalékos jövedelemfejlesztési ajánlatot tett.

/ 2008.01.23. 20:09:03 |

Szedreskert városrész helyzetéről tart fórumot Knizse Gyula képviselő a Vörösmarty Általános Iskolában

Közös tájékoztatót tart január 24-én csütörtökön 18 órától Knizse Gyula, az 1-es számú választókerület képviselője és Sebestyén Csaba, a Közép-Pannon Zrt. vezérigazgatója. A fórum témája Székesfehérvár integrált városfejlesztési stratégiája lesz, valamint a városrész helyzetéről és fejlesztési lehetőségeiről is információt kaphatnak az érdeklődők. A tájékoztatónak a Vörösmarty Általános Iskola ad helyet.

/ 2008.01.23. 17:28:43 |

Kétszeresére nőtt az influenzás betegek száma Fejér megyében

Egy hét alatt csaknem duplájára nőtt az influenzás betegek száma Fejér megyében. A fertőzés az év harmadik hetében főként a fiatalabb korosztályt veszélyeztette. A figyelőjelentést küldő orvosok tájékoztatása szerint a legtöbb beteg a 15-24 éves korosztályból került ki, de már az óvodások, kisiskolások között is terjed a járvány - mondta dr. Almási Ferenc a kistérségi tisztifőorvos. Székesfehérvár környéki általános iskolából is jeleztek 40 százalékos hiányzást. A járvány miatt Fejér megye valamennyi fekvőbetegeket ellátó gyógyintézményében szigorú látogatási tilalom van érvényben január 18-a óta. A cikkben olyan kérdésekre is választ kaphat, hogy miért is veszélyes az influenza, hogyan védekezzünk ellene és mennyire hatékonyak a védőoltások.
/ 2008.01.23. 12:05:13 |

Március 9-re tűzte ki a köztársasági elnök a népszavazást

Sólyom László köztársasági elnök március 9-ére, vasárnapra tűzte ki a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörléséről szóló népszavazást. A parlament december 17-én rendelte el a referendumot. A jogorvoslati határidő végéig hét kifogás érkezett az Alkotmánybírósághoz; ezek közül hat mindhárom országgyűlési határozatot, míg egy csak a képzési hozzájárulásról szólót támadta meg.

/ 2008.01.22. 21:30:30 |

A Magyar Kultúra Napját ünnepelte Székesfehérvár - videóval!

 A hagyományoknak megfelelően a Magyar Kultúra Napja alkalmából közös ünnepi programot szervezett január 22-én Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és az Öreghegyi Közösségi Ház. Az esten Warvasovszky Tihamér polgármester mondott köszöntőt, majd főtanácsosi és tanácsosi címeket adott át a kultúra és közoktatás területén dolgozóknak. Ezt követően a magyar kultúra egyik jeles „nagykövete”, a pécsi UniCum Laude énekegyüttes adott koncertet (Videó). A fergeteges sikert arató előadás után Somogyi Réka selyemfestő kiállítás-megnyitója koronázta meg az estet.
/ 2008.01.22. 15:21:01 |

Narancssárga riasztást adott ki az OMSZ - viharos szél várható késő délutántól

 Hatalmas vihar közelít Magyarország felé, ezért az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga riasztást adott ki. A  legerősebb szélre, és óránként akár 90 kilométeres széllökésekre a Bakony és a Balaton térségében lehet számítani, de előfordulhatnak viharos széllökések Fejér megyében is. A Dunától keletre eső területeken ennél már jóval enyhébb lefolyású lesz a vihar, amellyel együtt csapadék is érkezik, főként eső, de havas eső, futó hózápor is lehet. A hidegfront miatt jelentősen lehűl a levegő is, éjszaka már valószínűleg újra fagyni fog.

/ 2008.01.22. 15:16:33 |

Egy óra alatt elfogták a rendőrök az iskolai tolvajt

 Hétfőn délután a rablást követően egy órán belül rendőrkézre került egy 32 éves férfi, aki egy székesfehérvári általános iskola irodájából egy táskát tulajdonított el, majd egy őt számon kérő iskolai alkalmazottat fellökött. A vagyon elleni bűncselekmények miatt többször elítélt férfit a gyors adatgyűjtést követően a járőrök elfogták. Az eltulajdonított autóstáska állampolgári bejelentés alapján előkerült, egy fehérvári ingatlan udvarán találták meg. A táskában személyes iratok és készpénz volt. A sértett hiánytalanul visszakapta értékeit.

/ 2008.01.22. 01:52:13 |

Több mint kétmilliárd forinttal több a város iparűzési adó bevétele


A tavalyi évben a főváros után Székesfehérvár érte el elsőként a 10 milliárdos határt az iparűzési adóbevétel tekintetében – mondta dr. Nagy László a Polgármesteri Hivatal közgazdasági igazgatója. Székesfehérvár Önkormányzata 1995-ben vezette be az iparűzési adót és a 2007-es volt az eddigi legmagasabb bevétel. A 2006-ban beszedett iparűzési adóhoz képest, -ami 7,9 milliárd forint volt- a tavalyi bevétel 2.1 milliárd Forinttal haladta meg az előző évit. A tavalyi bevétel mindegy kétharmadát a 100 legnagyobb székesfehérvári cég fizette be.