Hírek


/ 2008.01.18. 09:06:12 |

Vidéki fellegvárként a szinkronúszás elitjében - tavaly is remekeltek az Orkás hölgyek

 Sikerekben bővelkedő esztendőt zárt az Orka Szinkronúszó Sportegyesület. Először fordult elő, hogy az egyesület két versenyzője részt vehetett egy Európa-bajnokságon, ami mindenképpen mérföldkőnek számít az Orka életében. Bertalan Anita és László Réka remekül helytállt a kontinens élmezőnyében, mindketten sokat készültek edzőjükkel, Cselleng Klárával, a sok munka pedig egy felejthetetlen Európa-bajnoki szerepléssel jutalmazta meg az Orkásokat -mondta Bokorné Sike Erika, az Orka SE ügyvezető elnöke.

/ 2008.01.18. 08:59:39 |

A karmestertől ma a legifjabbak tanulhatnak

  A hetvenes években tízezrek tapsolták vörösre a tenyerüket a Sóstói-stadionban, amikor a Videoton SC legendás csapata bajnoki ezüstérmes nyert. Ennek a gárdának egyik alappillére, vezére volt Karsai László, aki decemberben, töltötte be hatvanadik életévét. Legutóbb néhány hete mentegetőzött, mert a VT Vasas jubileumi összejövetelén piszkálták korával a régi játszótársak rendesen. „Nem szívesen mondja ki az ember ezt a számot, bár a gyerekeim és a rokonok megköszöntöttek. Csupán annyit mondtam nekik, ne forszírozzátok a hatvanat, mert kinyomom a telefont!- mondta nevetve...
/ 2008.01.18. 08:31:33 |

Mától teljes látogatási tilalom van a Szent György Kórházban


 A 2008. második hetéről rendelkezésre álló adatok alapján az influenzás megbetegedések száma elérte, illetve egyes területeken jelentősen meghaladta a járványos szintet Fejér megyében. Ezért az ÁNTSZ Közép-Dunántúli Regionális tiszti főorvosának utasítása alapján 2008. január 18-ával kezdődően, további intézkedésig a Fejér Megyei Szent György Kórházban és annak csákvári gyógyintézetében is látogatási tilalmat rendelt el az intézmény főigazgatója.
/ 2008.01.18. 08:08:38 |

Jövőre elkészül a wellness cetrum a Vidámpark területén

 Legkésőbb nyár elején elkezdődik a Vidámparki-tó mellett tervezett négymilliárdos szálloda-beruházás és várhatóan 2009-ben már üzemelni fog a fittness centrum és a négy csillagos szálloda is a tóparton. Ehhez a jogerős építési engedély is a cég rendelkezésére áll. A központ mellett az önkormányzat a Királyi Séta projekt keretén belül történelmi játszóparkot és makettvárost épít. A Rózsa ligetben tervezett makett-város bekerülési költsége várhatóan ötszázmillió forint, a Kalandparkra pedig a tervek szerint négyszázmillió forintot fordít a város. A várhatóan egy időben befejeződő beruházásokkal a volt Vidámpark területének sorsa évtizedekre rendeződhet. 
/ 2008.01.18. 07:59:21 |

Adócsalás miatt vannak bíróságon a Videoton FC Kft volt vezetői

 A perben a Videoton FC Kft. 1998 és 2005. év közti tevékenységét vizsgálja a Székesfehérvári Városi Bíróság, az ügyben kilenc vádlott van. A Videoton FC több korábbi ügyvezetőjével és játékos-ügynökével szemben először a Magyar Labdarúgó Liga (MLL) rendelt el vizsgálatot. A MLL a vizsgálat anyagát eljuttatta a Polgármesteri Hivatalhoz, ahol az ügyet a közgyűlés is megtárgyalta, majd a veszprémi rendőrök folytattak le nyomozást, amelynek eredménye az ügyészség vádirata után került a bíróság elé.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |