Hírek
-
Két középpályást igazolt az FC Fehérvár
A hét közepén az ArtMedia Bratislava vendégeként nyert 2-1-re az FC Fehérvár, majd visszazökkenve a felkészülési időszak edzésritmusába, a péntek reggeli tréningen csak a fél csapatnak dirigálta a feladatokat a szakmai stáb. A fehérváriak csütörtökön kihirdették azt a névsort, mely a kölcsönadásra szánt fiatalokat veszi lajstromba. Ennek megfelelően Fekete Attila, Pálfi Milán, Horváth Ádám, Nemes Norbert, Janovics István, Kovács Krisztián, Kakas József és Meggyes Dávid után érdeklődhetnek a kölcsönözni kívánó csapatok. Az érkezők oldalán Polonkai Attila és Sifter Tamás szerepelnek.
2008.01.18. 22:03:01 -
Szoros csatában szenvedett vereséget az Alba Volán
A mini-rájátszás talán egyik legfontosabb összecsapására készült az Alba Volán SC jégkorong csapata. Az Erste Bank Eishockey Liga középszakaszának harmadik fordulójában a négycsapatos tabella harmadik helyéről várta a negyedik Graz 99Ers elleni folytatást, azzal a súlyos téttel, hogy amelyik csapat pont nélkül marad, búcsút inthet a legjobb nyolc közé jutásról szövögetett álmoknak. Nos a tétnek megfelelően már az első másodpercben belekezdtek a felek, óriási iram, és sziporkázó játék jellemezte az első harmadot. A folytatásban is nagy csatát vívott a két együttes, de három perccel a vége előtt egy megpattanó korong megpecsételte a Volán sorsát, egy góllal nyert a Graz. Alba Volán SC – Graz 99Ers 0–1 (0-0, 0-0, 0-1)
2008.01.18. 21:56:23 -
5.1 milliárd Forintért lesz új gazdája a murvás parkolónak - városfejlesztésre költi a vételárat az önkormányzat
Két napirendi pontot tárgyalt pénteken délelőtt a város képviselőtestülete: nyílt ülésen az Ady Endre utca 5. szám alatti helység pályáztatás nélküli kiadásáról tárgyaltak a képviselők, melyet a BOCS Alapítvány részére adott volna ingyenes használatba a város öt esztendőre. Zárt ülésen egyetlen napirendi pontot tárgyaltak a képviselők: a murvás parkoló eladásáról döntöttek. A város 5.1 milliárd Forintért értékesíti az ingatlant, melynek vételárát városfejlesztésre költi az önkormányzat. Tavasszal a székesfehérváriak véleményét is kikérik, hogy milyen fejlesztést valósítsanak meg a pénzből.
2008.01.18. 18:09:45 -
Kamionbaleset az Új Csóri úton
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken délután. A bejelentés szerint Székesfehérváron az Új Csóri úton (a 8-as főút városi szakszán) egy kamion és két személygépkocsi ütközött. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel vonultak a kárhelyre. A helyszínen kiderült, hogy egy szerb rendszámú Volvo nyerges vontató – mely 4-5 tonna fémszerelvényt szállított – és egy Ford Mondeo ütközött, egy másik zemélygépkocsi pedig – egy Lada az út menti vízelvezető árokba hajtott.
2008.01.18. 16:44:18 -
Indul a téli-tavaszi közmunka program
A program keretében 51 fő segíti a városüzemeltetési feladatokat a kistérségben. A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás az elmúlt év végén sikeresen pályázott a Szociális és Munkaügyi Minisztériumhoz közmunkások foglalkoztatásának támogatására a téli-tavaszi időszakban. A pályázaton elnyert közel 17 millió Ft-ból a kistérség 10 településén 3 hónapon keresztül foglalkoztatnak 51 fő regisztrált munkanélkülit, elsősorban a közterületek rendben tartását szolgáló tevékenységekben – tájékoztatott a Társulási Tanács elnöke, Warvasovszky Tihamér.
2008.01.18. 13:57:36
Vidéki fellegvárként a szinkronúszás elitjében - tavaly is remekeltek az Orkás hölgyek
Sikerekben bővelkedő esztendőt zárt az Orka Szinkronúszó Sportegyesület. Először fordult elő, hogy az egyesület két versenyzője részt vehetett egy Európa-bajnokságon, ami mindenképpen mérföldkőnek számít az Orka életében. Bertalan Anita és László Réka remekül helytállt a kontinens élmezőnyében, mindketten sokat készültek edzőjükkel, Cselleng Klárával, a sok munka pedig egy felejthetetlen Európa-bajnoki szerepléssel jutalmazta meg az Orkásokat -mondta Bokorné Sike Erika, az Orka SE ügyvezető elnöke.
A karmestertől ma a legifjabbak tanulhatnak
Mától teljes látogatási tilalom van a Szent György Kórházban
A 2008. második hetéről rendelkezésre álló adatok alapján az influenzás megbetegedések száma elérte, illetve egyes területeken jelentősen meghaladta a járványos szintet Fejér megyében. Ezért az ÁNTSZ Közép-Dunántúli Regionális tiszti főorvosának utasítása alapján 2008. január 18-ával kezdődően, további intézkedésig a Fejér Megyei Szent György Kórházban és annak csákvári gyógyintézetében is látogatási tilalmat rendelt el az intézmény főigazgatója.
Jövőre elkészül a wellness cetrum a Vidámpark területén
Adócsalás miatt vannak bíróságon a Videoton FC Kft volt vezetői
A perben a Videoton FC Kft. 1998 és 2005. év közti tevékenységét vizsgálja a Székesfehérvári Városi Bíróság, az ügyben kilenc vádlott van. A Videoton FC több korábbi ügyvezetőjével és játékos-ügynökével szemben először a Magyar Labdarúgó Liga (MLL) rendelt el vizsgálatot. A MLL a vizsgálat anyagát eljuttatta a Polgármesteri Hivatalhoz, ahol az ügyet a közgyűlés is megtárgyalta, majd a veszprémi rendőrök folytattak le nyomozást, amelynek eredménye az ügyészség vádirata után került a bíróság elé.