Hírek
-
Fejér megye kastélyai, várai - rajzpályázatot hirdettek gyerekeknek
Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület és az ART Stúdió "Fejér megye kastélyai, várai" címmel hirdetett rajzpályázatot. A pályázaton részt vehet a megye összes óvodása és általános iskolása, aki szeret rajzolni vagy festeni. pályázatot hétfőn délelőtt a Városházán hirdették ki és március elsejéig várják a munkákat az ART Stúdióba. A pályázat védnöke Iszkaszentgyörgy polgármestere Gáll Attila illetve a Károlyi József Alapítvány részéről Károlyi Angelika. A program fővédnöke pedig Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér.
2008.01.22. 00:41:59 -
Ocskayt, Palkovicsot, Tokajit és Guntist is beszavazták az osztrák All Star gálára
Az Alba Volán négy játékosa is szerepelhet az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) szombati, bécsi All Star-gáláján.Az EBEL-ben elsőéves és sereghajtó székesfehérváriaktól Tokaji Viktor és Guntis Galvins védők, valamint Ocskay Gábor és Palkovics Krisztián csatárok léphetnek jégre a légiósok csapatában, melynek egyik trénere a Volán mestere, Ted Sator lesz. A légiós hátvédek közt Tokaji, a támadók mezőnyében Palkovics a második legtöbb szavazatot kapta.
2008.01.22. 00:22:09 -
A képen látható bűnözőt keresi a rendőrség
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya eljárást folytat csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, amelyben a lakosság segítségét kéri a képen látható személy azonosságnak a megállapításához. A hatóság kéri, aki a képen látható személyt felismeri, személyazonosságát és vagy tartózkodási helyét illetően érdemi információval bír, hívja a 22/541-600 telefonszámot 107-es vagy 112-es segélyhívó bármelyikét.
2008.01.21. 20:09:41 -
Ne csökkenjen a közterületeken a rendőri jelenlét - interjú dr. Simon László rendőr-főkapitánnyal
Fejér megye rendőrfőkapitánya tavaly augusztus elseje óta teljesít szolgálatot a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság élén. Dr. Simon László rendőr ezredes a közterületen elkövetett vagyon elleni bűncselekmények jelentős csökkenését várja az új székesfehérvári térfigyelő kamerarendszerről, melyet az idei évben szerelnek fel a városban. A tavalyi évre vonatkozó hivatalos statisztikák, a napokban kerülnek nyilvánosság elé, azonban az már biztos, hogy országosan egyedülálló módon majd felére csökkent 2007-ben a közutakon bekövetkezett halálos balesetek száma – választolta kérdésünkre a megye rendőr-főkapitánya.
2008.01.21. 07:45:10 -
Súlyos vereséget mért az Olimpija az Alba Volánra
Már két mérkőzés óta gólképtelen az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga középszakaszában. A mini-rájátszás harmadik fordulójában a Graz nyert 1-0-ra a fehérváriak otthonában, majd a kék-fehérek a vasárnapi idegenbeli mérkőzésen sem voltak képesek betalálni az ellen kapujába. A legjobb nyolc csapat közé igyekvő együttesek versenyfutásának negyedik körében az Olimpija Ljubljana vendégeként lépett fel Ted Sator alakulata, s már az ötödik percben hátrányba került, Todd Elik kettős emberelőnyből mattolta Budait. A folytatásban sem számíthatott sok jóra a Volán, az Olimpija szinte minden játékszituációban eredményes volt. Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 5-0 (2-0, 1-0, 2-0)
2008.01.20. 22:30:46
Zalaegerszegen szenvedett vereséget az Albacomp
Nyeretlenül tért haza a Cornexi a sereghajtó otthonából
Online tájékoztató kiadványok a Magyar Nemzeti Banktól
Halálos baleset történt vasárnap este az Új Csóri úton
Elgázolt egy személyautó egy gyalogost vasárnap a 8-as főúton, a Székesfehérvár tábla után 100 méterrel. Az elgázolt férfi a helyszínen meghalt - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A gázolást észlelve az út belső sávjában haladó másik autós fékezett, balra rántotta a kormányt, s nekiütközött egy szemből érkező kocsinak, majd az ütközés erejétől megpördült, s egy másik gépkocsival is ütközött. A hármas karambolban senki nem sérült meg. Az útszakaszon péntek óta ez a harmadik súlyos baleset. Képek a balesetről itt!
A munkavállalók több mint 3 százaléka fogyatékkal élő a Grundfosnál
Hétfőtől forgalomkorlátozások a Maros Center építése miatt
Tisztelettel tájékoztatjuk a Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy a MAROS CENTER Üzletközpont építésével összefüggésben a Balatoni út - Tordai út csomópontban („Szilvamag” területén) 2008. január 21-e és 2008. február 22-e között forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre közműépítési munkálatok miatt. Első ütemben 2008. január 21-től február 08-ig a belső Balatoni út félpálya szélességben, valamint a Balatoni út–Tordai utca csomópont Tordai utcai ága kerül lezárása. Kérjük, hogy közlekedésük során fokozott figyelemmel kísérjék a kihelyezett közúti jelzéseket!