Hírek


/ 2008.01.28. 22:02:29 |

Öt játékos képviselte az Alba Volánt az All Star Gálán

 Ünnepre gyülekeztek a sportrajongók 2008. január 26.-án a bécsi Albert Schultz Halléba, mégpedig a hoki ünnepére. Az Erste Bank Eishockey Liga, vagyis az osztrák jégkorong bajnokság idényének kellős közepén immár harmadik alkalommal került megrendezésre a pontvadászat All Star Gálája, melyen az EBEL tíz csapatának azon játékosai vehettek részt, akiket a közönség internetes szavazás útján bejuttatott. A sereghajtó Alba Volán SC jégkorongcsapata óriási megtiszteltetésben részesült, hiszen nem is egy, hanem több vonalon is érdekelt volt a külföldiek All Star alakulatában. Palkovics Krisztián, Guntis Galvins, Toni Sihvonen, Tokaji Viktor és Ocskay Gábor is bekerült Ted Sator ligaválogatott csapatába.
/ 2008.01.28. 21:51:39 |

Újabb felkészülési siker, újabb ukrán próbajátékos az FC Fehérvár háza táján

 A  sikeres szerbiai portya után valamivel gyengébb ellenféllel szemben színesítette az FC Fehérvár felkészülési programját. Disztl László vezetőedző a Nagyberki Kaposvölgye ellen több meghatározó játékosát is pihentette, pontosabban Sifterék Felcsúton tréningeztek addig, amíg a Sebők – Fehér, Koller, Denisov, Fejes – Lattenstein, Vadász – Sándor, Dvéri, Nagy – Disztl összeállítású fehérváriak 400 néző előtt meccseltek a műfüvön. Az FC Fehérvár keretéhez hétfőn csatlakozott egy újabb ukrán labdarúgó. Mihajlo Denisov mellett most már honfitársa, a húszéves Jegor Azbuhin is próbajátékosként dolgozik a piros-kékekkel.
/ 2008.01.28. 21:30:18 |

Fontos győzelmet aratott a Cornexi Vácott

 A Kiskunhalason elszenvedett csorba kiköszörülésére készült a Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn női kézilabda csapata az NB1 12. fordulójában. A bajnokság második körének első összecsapásán a fehérváriak a Váci NKSE otthonában léptek pályára, s nem számíthattak könnyű mérkőzésre, hiszen már a bajnoki nyitányon is megszenvedett Vura József együttese a dunakanyari alakulattal szemben, akkor két góllal nyert a Cornexi, most magabiztos előnyüket is leadták Tápai Szabináék, de a végén némi szerencsével mégis nyerni tudtak. A Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn a tabella negyedik helyéről várhatják a Dunaferr elleni rangadót. Váci NKSE - Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn 27-28 (14-17)

/ 2008.01.28. 11:17:55 |

Kárfelmérés Székesfehérváron - tetőket vitt a szél

A Városgondnokság és a Széphő Zrt vezetőivel közösen tájékozódott a város polgármestere Warvasovszky Tihamér a viharos szél okozta károkról. A város minden részén okozott kisebb károkat az orkán erejű szél. A lakótelepeken leginkább a tetőszigetelést és a bádog részeket kezdte megbontani , de volt olyan hely is, ahol a hőszigetelés kezdősínét is elkezdte letépni. A Belvárosban tetőcserepek százait fújta le a szél.
/ 2008.01.28. 07:50:34 |

"Rólad van szó" - kábítószer ellenes nap a Szabadművelődés Házában

"Rólad van szó" volt a mottója a szombaton rendezett Városi KEF Napnak. A KEF, az-az a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum és a Sziti Ifjúsági Iroda által rendezett diákprogramokat a Szebedművelődés Házában tartották: volt drogprevenciós és bűnmegelőzési vetélkedő általános- és középiskolásoknak is, kézműves foglalkozások és "Légy kreatíc" címmel zöldségszobrászat is várta a résztvevőket. Este a Ment&Másképp, illetve a TRIGGER zenekar lépett színpadra.
KÉPGALÉRIA a Városi KEF Napról
/ 2008.01.27. 22:00:47 |

Szén-monoxid-mérgezés Seregélyes-Szőlőhegyen

  A mentőszolgálattól érkezett a bejelentés vasárnap délután a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, mely szerint Seregélyes-Szőlőhegyen egy családi házban négy eszméletlen személy van, valószínűleg szén-monoxid-mérgezettek. A székesfehérvári tűzoltók egy gépjárműfecskendővel, hat fővel vonultak az esethez, és 13 percen belül a helyszínen voltak.
/ 2008.01.27. 18:20:02 |

Mátyás királyra emlékeztek Székesfehérváron

 Ötszázötven évvel ezelőtt Budán, a Duna jegén a magyar köznemesség királlyá választották az akkor 15 éves Hunyadi Mátyást, aki a reneszánsz korszak "hallatlanul tehetséges" embere, kulturális mecénás is volt. Mátyás király megkoronázására szombaton az I. András lovagrend mellett a város alpolgármestere dr. Csapó Csilla és a megyegyűlés elnöke dr. Balogh Ibolya is megemlékezett a Mátyás emlékműnél. A lovagrend tagjai az Országalmától meneteltek az emlékműig, ahol közösen megkoszorúzták a király szobrát.
KÉPGALÉRIA - Mátyás királyra emlékeztek a lovagok Székesfehérváron!
/ 2008.01.27. 17:59:34 |

Orkán Székesfehérváron - a Jégcsarnok tetejét is megbontotta a szél

Székesfehérváron, az Erzsébet utcában szintén egy négyemeletes lakóépület lapos tetejéről két helyen körülbelül 20 négyzetméteren szakította le a szél a bitumenes szigetelést. Az erős szél a székesfehérvári jégpálya tetőszerkezetének lemezborítását is megbontotta. A Kisteleki úton lakóházra dőlt egy körülbelül 10 méter hosszú fa, ezt a székesfehérvári tűzoltók daru segítségével távolították el. A Berényi úton, a Videoton területén a kerítés mellett egy tíz méter magas reklámtála dőlt ki. A Köfém lakótelepen egy Opel személygépkocsit rongált meg egy kidőlt fa. A Nagyszombati úton családi ház kéménye dőlt le...
KÉPGALÉRIA - Tetőt bontott meg a szél az Erzsébet utcában
/ 2008.01.27. 11:44:48 |

Lakóházak tetejét bontotta meg a szél

  A szombat éjszakai-vasárnap hajnali szélvihar számos esetben fákat döntött ki és tetőket rongált meg Székesfehérváron és Fejér megye több pontján. Székesfehérváron, az Erzsébet utcában egy négyemeletes lakóépület lapos tetejéről két helyen szakította le a szél a bitumenes szigetelést, melynek egy része az épület előtti füves területre esett.

/ 2008.01.26. 22:42:19 |

Tűz a Prohászka Ottokár utcában

 Egy áram alatt felejtett steklámpa okozott tüzet szombaton este Székesfehérváron. A Prohászka Ottokár utcában egy egyszintes, több bérlakásból álló épület hátsó, tárolóként használt, körülbelül 20 négyzetméteres lakásrészében egy, a konektorba bedugva felejtett steklámpa a heverőn meggyújtotta a matracot. Az égő ágyat a székesfehérvári tűzoltók kihozták az épületből, és eloltották a tüzet. Személyi sérülés nem történt Az esethez két gépjárműfecskendő összesen 12 tűzoltóval vonult.