Hírek


/ 2008.02.03. 14:27:35 |

Garázstűz a Németh László utcában

  Kigyulladt egy garázs vasárnap hajnalban Székesfehérváron. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel, 12 tűzoltóval vonultak a káresethez. A Németh László utcában lévő garázssor egyik, körülbelül 25 négyzetméteres garázsának palafedésű tetőszerkezete kapott lángra, melyet tárolóként és kisműhelyként használtak. A helyiségből egy 11,5 kilogrammos PB-gázplackot a székesfehérvári tűzoltók hoztak ki.
/ 2008.02.02. 22:15:48 |

Elmaradt a csoda - simán nyert a Dunaferr a Cornexi otthonában

 A női kézilabda NB1 Fejér megyei rangadója mindig presztízsjelleggel bír, pláne akkor, ha mondjuk a Dunaferr NK a második a tabellán, míg a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn az aktuális ranglista negyedikje. A bajnokság 13. fordulójában az aranyéremről nagy valószínűséggel éppen szerdán a Győr ellen lecsúszó Dunaferr esélyesként érkezett Székesfehérvárra, hiszrn a Cornexiben több meghatározó játékos is a maródiak listáján volt kénytelen kívülről szemlélni a csapatok melegítését, de Fehérváron mindig lehet bízni a csodában. Most azonban már a találkozó elején megmaradtak a hazai érzületű nézők a valóság talaján, meg kell kellett maradniuk, mert a Dunaferr tulajdonképpen már az első félidőben eldöntötte a meccset…

/ 2008.02.01. 22:20:10 |

Megyei rangadóra készül a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn

 Rangadóra készül a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn kézilabda csapata. Vura József együttese a megyei rivális Dunaferr NK alakulatát fogadja bajnokság 13. fordulójában. A két csapat csatája mindig preztizsjelleggel is bír, pláne akkor, ha a tabellán nem állnak nagyon messze egymástól. Nos a Dunaferr jelen pillanatban a második 22 ponttal, az egy mérkőzéssel kevesebbet megvívó Cornexi pedig 15 egységgel a negyedik. A fehérváriak szoros meccsekkel kezdte a bajnokság tavaszát, pozitív mérleggel, míg a Dunaferr éppen a hét közepén hazai pályán vereséget szenvedett a Győrtől, így az újvárosiak nagy hátrányba kerültek a bajnoki aranyért folytatott versenyben.

/ 2008.02.01. 22:14:52 |

Női focistákat toboroz az ARISZ

 Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület idén már 16 éve várja a labdarúgás iránt tevékeny érdeklődést tanúsító hölgyeket. Az ARISZ női labdarúgó csapata jelenleg a megyei kispályás bajnokságban vitézkedik, a félszezon után a tabella élmezőnyében várja a tavaszi folytatást. A Széna téri Általános Iskolában edző, s a mérkőzéseit a Sóstói Stadionban játszó ARISZ a meglévő 16 futballistája mellé új labdazsonglőröket keres.
/ 2008.02.01. 21:59:16 |

Nem sikerült győzelemmel búcsúzni a fehérvári közönségtől

 Nem korcsolyázott jégre más céllal az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Liga mini-rájátszásának soros fordulójában, minthogy szépen búcsúzzon lelkes hazai közönségétől az osztrák bajnokságban. A rájátszásba már biztosan nem jutó fehérváriak azt az Innsbruckot látták vendégül, mely csapat – az Olimpija Ljubljana társaságában - már a nyolc között érezheti magát, tehát komolyabb téttel nem bírt az összecsapás, mégis nagy elánnal kezdtek a csapatok. Az első két harmad kiegyenlített játéka után a záró játékrészben védelmi hibák miatt kétgólos előnyre tett szert az Innsbruck, melyet a Volán megpróbált ledolgozni, de a játékvezető sem volt partner ebben. A fehérvári közönség - igaz, kikapott az Alba Volán - vastapssal búcsúzott a kék-fehérektől - de csak az EBEL pontvadászatában... Alba Volán SC – Innsbruck „Die Haie” 2–4 (0-1, 1-0, 1-3)
/ 2008.02.01. 15:17:47 |

17 vezető jogosítványát vonták be - az elmúlt hét baleseti krónikája

 Január utolsó hetének közlekedési helyzetképe meglehetősen változatos képet mutat. Annak ellenére, hogy viszonylag kevés sérüléssel végződő baleset igényelt rendőri intézkedést, a balesetek zömmel súlyos sérüléssel jártak. Maguk az okok is igen sokszínűek. A bekövetkezett tíz baleset mögött tíz különböző okot detektáltak kollégáink. Még mindig sok az ittas sofőr az utakon. A héten tizenhét vezetői engedélytől volt kénytelen megválni felelőtlen gazdája…
/ 2008.02.01. 11:18:53 |

Mercedesszel ütközött egy Suzuki

 Nem állt meg a stoptáblánál egy személygépkocsi, és összeütközött egy másik autóval pénteken este Székesfehérváron. A balesetben ketten könnyebben sérültek.
/ 2008.02.01. 08:17:56 |

Vasutassztrájk - nem járnak a vonatok, az elővárosi közlekedés biztosított

 Országszerte alig járnak a vonatok, de a kora reggel elindított járatok többségén is csak kevesen utaztak, az állomásokon sincsenek sokan a várakozók, a tájékoztatás folyamatos, de szinte mindenütt bizonytalan a vonatok indulása, illetve érkezése. A sztrájk jelentősen érinti az egész országot, kivételnek számít például Szeged környéke, illetve a Budapest elővárosi forgalom - fogalmazott Feledy István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) vezető ügyvivője.

/ 2008.02.01. 07:51:05 |

Tizenegymillió fölé emelkedett a mobil-előfizetők száma Magyarországon

Tizenegymillió harmicezerre nőtt a három magyarországi mobilszolgáltató ügyfeleinek száma, így tavaly év végén 100 főre 109,7 előfizetés jutott, közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság. 2006 végén a három szolgáltatónak összesen 9 millió 966 ezer ügyfele volt és 100 lakosra 99 előfizetés jutott. Az ügyfélszám alapján a T-Mobile piaci részesedése 43,97 százalékról 44,00 százalékra nőtt, a Pannon piaci részesedése 35,12 százalékról 35,11 százalékra, a Vodafone részesedése pedig 20,91 százalékról 20,89 százalékra csökkent.
/ 2008.02.01. 01:32:46 |

Hétfőtől már büntetnek a 2007-es parkolóbérletért

A 2007-es évre váltott parkoló bérletek január 31-ig, csütörtökig érvényesek Székesfehérváron. Pénteken és szombaton bírságot még nem, csak figyelmeztetést tesznek a szélvédőre a parkolóőrök, hétfőtől, azonban már büntetnek is. Tavaly a lakossági bérletből több, mint 4700 darabot váltottak ki, idén eddig 2900 parkolóbérletet igényeltek a lakók. A történelmi Belvároson kívül minden zónára érvényes bérletből, aminek 68000 forint az ára eddig 122 darabot vásároltak. Töltse le innen a részletes parkolási árjegyzéket!