Hírek
-
Szemtanúkat keres a rendőrség - eltörte az utas lábát a 43-as busz
A rendőrség a szemtanúit keresi annak a balesetnek, melyben egy idős asszony lába eltört, mikor odacsukta azt a 43-as busz, Székesfehérváron. A baleset január 17-én reggel történt a Piac téri buszmegállóban: a 43-as helyi autóbuszról szállt le a 87 éves asszony, mikor a sofőr figyelmetlenségből rácsukta az ajtót. A nő lába emiatt eltört, súlyos sérüléssel került kórházba. Az eset szemtanúinak jelentkezését várja a rendőrség, hogy minden kétséget kizáróan lezárhassák az ügyben indított vizsgálatot.
2008.01.31. 18:22:18 -
Színes programsorozattal ünnepli Székesfehérvár a Reneszánsz Évet
Magony Imre: „Társa az országnak“ című kötetét és a Reneszánsz Év székesfehérvári eseményeit mutatták be ma sajtótájékoztató keretében a Városházán. Székesfehérvár polgármestere a Reneszánsz Évvel kapcsolatban elmondta, az önkormányzat igyekezett úgy összeállítani a programot, hogy egyaránt szóljon minden korosztályhoz, illetve, hogy legyenek benne látványos és tudományos események is.Reneszánsz Év - Régiós rendezvények (letölthető dokumentum) A Reneszánsz Év honlapját itt találja!
2008.01.31. 14:20:53 -
Iskolában a hoki, jégen a suli
Nincs is talán annál célravezetőbb utánpótlás-képzés, ha a sportoló gyermek még az iskolában is foglalkozhat választott sportágával. Székesfehérváron létezik egy olyan jól működő kapcsolat, mely most még csak gyerekcipőben (pontosabban korcsolyában) jár, de az egészségmegőrzés mellett akár a fehérvári jégkorongsport továbbfejlődését is szolgálhatja. 2008. szeptemberében már az ötödik évfolyamot indítja a Vörösmarty Mihály Általános Iskola az úgynevezett hokis osztályában. Négy évvel ezelőtt az Alba Volán jégkorong-szakosztálya keresett egy olyan iskolát, ahol magas szintű testnevelés-oktatás folyik, eközben pedig a Vörösmarty Általános Iskola éppen emeltszintű testnevelés-oktatási koncepciója miatt kereste meg az Alba Volánt.
2008.01.31. 00:30:51 -
Gyatra játékkal rukkolt elő az FC Fehérvár
A Győri ETO FC vezetőedzője, Egervári Sándor nem sok jót remélt játékosaitól, mert mint mondta nagyon fáradtan érkeztek az FC Fehérvár elleni felkészülési mérkőzésre. Ennek ellenére nem a Győr, hanem a fehérmezes Vidi volt az a csapat, melynek szinte momentuma sem volt a 90 perc alatt. Meglehetősen sokan áldozták szabadidejüket a Sóstói Stadion műfüves oltárán szerdán délelőtt, mintegy 200 néző volt kíváncsi a két élvonalbeli együttes akár magas színvonallal is kecsegtető összecsapására, sajnos csalódniuk kellett. FC Fehérvár - Győri ETO FC 0-2 (0-1)
2008.01.31. 00:23:37 -
Brájer Éva képviselő fogadóórája a Táncsics Mihály Általános Iskolában
Február 4-én hétfőn, 18.00 órakor Brájer Éva területi képviselő fogadóórát tart a Táncsics Mihály Általános Iskolában. A helyszínen mindenkit szeretettel várnak.
2008.01.30. 20:57:36
Most szóljon bele a helyi építési szabályozásba!
Látogassa meg a Főépítészi Iroda aloldalát itt!
A városrészek letölthető szabályozási terveit itt találja!
Lakossági egyeztetés az építési szabályzatról és a szabályozási tervről a Palotavárosban és a Szedreskertben
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodája, valamint Boldizs Kálmánné, Farkas László és Knizse Gyula települési képviselők február 4-én 18 órakor lakossági fórumot tartanak a Vasvári Pál Általános Iskolában (György Oszkár tér 3.). A fórum témája: Székesfehérvár Megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek Helyi Építési Szabályzatának és Szabályozási Tervének közgyűlés elé vitelét megelőző lakossági egyeztetés.
Pénteken Szakcsi-Egri-Kőszegi Trió Székesfehérváron
Rengeteg székesfehérvári kárbejelentés érkezett a viharos szél után
Februártól változik az építés-felügyeleti bírság
Újabb fehérvári kisbolygó az égen - Terkán Lajos nevét viseli
A Királyi Sétáról lesz szó a Marosi Arnold emléknapon
A Szent István Király Múzeum és a Fejér Megyei Múzeumegyesület emléknapot szervez Marosi Arnold, a Múzeum első igazgatója tiszteletére február 9-én a Hiemer-házban (Oskola u. 2) A délelőtt 11 órakor kezdődő rendezvényen a Királyi Séta projekttel kapcsolatban is több előadásra várják az érdeklődőket. Dr. Biczó Piroska, régész: A Nemzeti Emlékhely legújabb régészeti kutatási eredményei, Szabó Zoltán, építész, vezető tervező: A Nemzeti Emlékhely távlati kialakításának tervei, illetve Dr. Éry Kinga, antropológus: A székesfehérvári királyi bazilika embertani leletei címmel tart előadást. Az előadások mindenki számára nyilvánosak.