Hírek


/ 2008.01.30. 19:39:39 |

Most szóljon bele a helyi építési szabályozásba!

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodája február 6-án 18 órakor lakossági fórumot tart a Városháza nagytermében (Városház tér 1.). A fórum témája: Székesfehérvár megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek Helyi Építési Szabályzatának és Szabályozási Tervének közgyűlés elé vitelét megelőző lakossági egyeztetés. A fórumot elsősorban: Felsőváros, Alsóváros és környéke, Kórház és környéke, Csala alatt délre eső területek, hulladéklerakó bővítésében érintett, valamint Maroshegy-kelet városrészek lakói számára szervezzük.
Látogassa meg a Főépítészi Iroda aloldalát itt!
A városrészek letölthető szabályozási terveit itt találja!
/ 2008.01.30. 19:36:24 |

Lakossági egyeztetés az építési szabályzatról és a szabályozási tervről a Palotavárosban és a Szedreskertben

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodája, valamint Boldizs Kálmánné, Farkas László és Knizse Gyula települési képviselők február 4-én 18 órakor lakossági fórumot tartanak a Vasvári Pál Általános Iskolában (György Oszkár tér 3.). A fórum témája: Székesfehérvár Megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek Helyi Építési Szabályzatának és Szabályozási Tervének közgyűlés elé vitelét megelőző lakossági egyeztetés.

/ 2008.01.30. 13:01:14 |

Pénteken Szakcsi-Egri-Kőszegi Trió Székesfehérváron

 A Sábalux Jazz Klub következő vendége a Szakcsi-Egri-Kőszegi Trió lesz pénteken este fél héttől a Kiskulacs étteremben. Szakcsi Lakatos Béla(zongora), Egri János(nagybőgő) és Kőszegi Imre(dob) este nyolc órától mintegy kétórás koncertet adnak Székesfehérváron. „A magyar jazz élet három kiemelkedő egyénisége, idősebb Szakcsi Lakatos Béla, Egri János és Kőszegi Imre olyan triót hozott létre, amelyben nincs zenekarvezető. A tagok egymást inspirálva, korlátok nélkül improvizálnak, és igazi örömzenét mutatnak be hallgatóiknak.”
/ 2008.01.30. 12:19:50 |

Rengeteg székesfehérvári kárbejelentés érkezett a viharos szél után

A hétvégi vihar főként a közép- és nyugat-dunántúli régiót sújtotta, a legtöbb bejelentés Veszprémből, Székesfehérvárról és Bicskéről érkezett. Az Allianz Hungáriához eddig 1290 bejelentés érkezett, a becsült kárráfordítás 130 millió forint körül van, míg az Az OTP Garancia Biztosító január 28-án több mint 500 bejelentést kapott. A biztosítók azt mondják, hogy kisebb kárbejelentés esetén akár egy nap alatt is folyósítható a kártérítés...
/ 2008.01.30. 12:17:11 |

Februártól változik az építés-felügyeleti bírság

Differenciált építés-felügyeleti bírságokat állapít meg az előírásokat megsértő építési szereplők számára az a kormányrendelet, amely korábbi jogszabályokat módosít. A Magyar Közlönyben megjelent új szabályokat február 2-től kell alkalmazni. Az építési bírságok számítási alapja továbbra is az adott épület értéke, amelyet rendszerint egy szorzással lehet meghatározni. Például családi- vagy ikerház esetén az alapterületet 140 ezer forinttal, míg többlakásos lakóépületnél 160 ezer forinttal kell megszorozni. Az így kiszámított épület-értékhez aránylanak a különféle bírságok.
/ 2008.01.30. 02:35:50 |

Újabb fehérvári kisbolygó az égen - Terkán Lajos nevét viseli

 Tavaly áprilisban Alba Regia néven jegyezték be a Nemzetközi Csillagászati Unió illetékesei a 111 468-as sorszámú kisbolygót. A felfedezők egyike Fűrész Gábor volt, aki a fehérvári csillagda szakköröseként kezdte a „pályát”, mára hazánk egyik legjobb asztrofotósa lett. A másik felfedező, Sárneczky Krisztián ma is folytatja a Szegedi Tudományegyetemen a kisbolygó-keresési programot. A programban felfedezett aszteroidák újabb csoportja kapott nemrégiben magyar vonatkozású nevet. Köztük van Terkán Lajos a fehérvári csillagda névadója.
/ 2008.01.30. 01:31:01 |

A Királyi Sétáról lesz szó a Marosi Arnold emléknapon

 A Szent István Király Múzeum és a Fejér Megyei Múzeumegyesület emléknapot szervez Marosi Arnold, a Múzeum első igazgatója tiszteletére február 9-én a Hiemer-házban (Oskola u. 2) A délelőtt 11 órakor kezdődő rendezvényen a Királyi Séta projekttel kapcsolatban is több előadásra várják az érdeklődőket. Dr. Biczó Piroska, régész: A Nemzeti Emlékhely legújabb régészeti kutatási eredményei, Szabó Zoltán, építész, vezető tervező: A Nemzeti Emlékhely távlati kialakításának tervei, illetve Dr. Éry Kinga, antropológus: A székesfehérvári királyi bazilika embertani leletei címmel tart előadást. Az előadások mindenki számára nyilvánosak.

/ 2008.01.29. 18:30:41 |

Önkormányzati köszönet a karácsonyi adományozóknak

 A Városházán köszöntötték kedden délután a sikeres karácsonyi adományozó akció résztvevőit. Az idén is több ezer fehérvári rászorulót tudtak segíteni a Szeretetházikóban összegyűlt adományokból. A Városház téren felállított "Szeretetházikóban" 102 ezer forint gyűlt össze a perselyben. Az összegből az idén a Kríziskezelő Kikinda utcai otthonában lakókat segítik, ahol állami gondozásból kikerült fiatalok laknak. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, olyan embereket ajándékoztak meg, akiknek ez a felajánlás jelentette a karácsonyt.
/ 2008.01.29. 10:04:12 |

A cukorbetegek életvezetése lesz a téma a Cukorbeteg Klub csütörtöki találkozóján

 A Székesfehérvári Cukorbetegekért Egyesület január 31-én (csütörtökön) 17 órakor várja tagjait és az érdeklődőket a Régió Házában (volt Technika Háza - Rákóczi út 25.). A találkozón Dr. Patik Ferenc háziorvos „A cukorbetegek életvezetése és a gyógyszerelés összefüggései” témáról tart előadást. A tavaly alakult klub célja elsősorban az, hogy a „sorstársak” találkozhassanak, de természetesen orvosi és dietetikai hátteret is biztosítanak.