-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Veszprémbe vinnék az onkológiai centrumot - a volt egészségügyi miniszter a kórház igazgatója
Július végén pályázatot ír ki az Egészségügyi Minisztérium mintegy 7 milliárd forintos keretösszeggel- jelentette be az egészségügyi miniszter. Mivel a Közép-dunántúli Régióban még nincs onkológiai centrum és a szaktárca nevesítette a kiírásban a veszprémi székhellyel tervezett beruházást, A szaktárca vezetője, aki Pál Béla meghívására érkezett Veszprémbe megbeszélést folytatott dr. Rácz Jenővel volt egészségügyi miniszterrel, a veszprémi kórház igazgatójával.
2008.07.14. 08:33 |
Július végén pályázatot ír ki az Egészségügyi Minisztérium mintegy 7 milliárd forintos keretösszeggel- jelentette be az egészségügyi miniszter. Mivel a Közép-dunántúli Régióban még nincs onkológiai centrum és a szaktárca nevesítette a kiírásban a veszprémi székhellyel tervezett beruházást, A szaktárca vezetője, aki Pál Béla meghívására érkezett Veszprémbe megbeszélést folytatott dr. Rácz Jenővel volt egészségügyi miniszterrel, a veszprémi kórház igazgatójával.
Az egészségügyi miniszter "vis maior helyzetnek" nevezte, hogy sem Székesfehérváron, sem pedig Veszprémben mindmáig nem épülhetett meg az onkológiai centrum. Székely Tamás kiemelte, a rendelkezésre álló 7 milliárdos forrásból egy onkológiai centrumnak meg kell épülnie, a keret fennmaradó részét pedig eszköz- és műszerfejlesztésekre, kemoterápiás kezelések alkalmazására és egyes centrumokban az onkológiai sebészet feltételeinek a megteremtésére fordítják
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács az általa kiírt pályázatok révén tudja segíteni az egészségügyi szektort és annak egyes részeit, így a járóbeteg-ellátás színvonalának javítását, viszont a további fejlesztési lehetőségeket az ágazati operatív programok nyújthatják az egészségügy számára- hangsúlyozta Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke.
A Veszprémben létesítendő regionális rákgyógyító centrum egyébként szerepel az Új Magyarország Fejlesztési Terv projektjei között, a rákellenes programban is- hangzott el a tájékoztatón. A sajtótájékoztatón elhangzott, amennyiben a megyei kórház a pályázaton jól szerepel, abban az esetben akár már jövő tavasszal megkezdődhetnek a háromszintes onkológiai centrum építési munkálatai.
Az egészségügyi miniszter "vis maior helyzetnek" nevezte, hogy sem Székesfehérváron, sem pedig Veszprémben mindmáig nem épülhetett meg az onkológiai centrum. Székely Tamás kiemelte, a rendelkezésre álló 7 milliárdos forrásból egy onkológiai centrumnak meg kell épülnie, a keret fennmaradó részét pedig eszköz- és műszerfejlesztésekre, kemoterápiás kezelések alkalmazására és egyes centrumokban az onkológiai sebészet feltételeinek a megteremtésére fordítják
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács az általa kiírt pályázatok révén tudja segíteni az egészségügyi szektort és annak egyes részeit, így a járóbeteg-ellátás színvonalának javítását, viszont a további fejlesztési lehetőségeket az ágazati operatív programok nyújthatják az egészségügy számára- hangsúlyozta Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke.
A Veszprémben létesítendő regionális rákgyógyító centrum egyébként szerepel az Új Magyarország Fejlesztési Terv projektjei között, a rákellenes programban is- hangzott el a tájékoztatón. A sajtótájékoztatón elhangzott, amennyiben a megyei kórház a pályázaton jól szerepel, abban az esetben akár már jövő tavasszal megkezdődhetnek a háromszintes onkológiai centrum építési munkálatai.