Hírek
-
Gábor Dénes Főiskola: évnyitó a monitoron
A Gábor Dénes Főiskola vezetősége már a tanévnyitóval is igyekszik bizonyítani, hogy az oktatás középpontjában az informatika áll. Valószínűleg webtörténeti premier volt Magyarországon, hogy a szeptember 6-án, 11 órakor kezdődő évnyitót az iskola honlapján, élőben is lehetett követni.
2008.09.08. 22:24:02 -
Majd 50 közúti híd vár felújításra Fejér megyében
Fejér megyében közel 50 olyan közúti híd, műtárgy található, ami felújításra szorul. A Magyar Közút Kht. Fejér Megyei Területi Igazgatósága évente 2-3 híd felújítását tudja elvégeztetni - mondta Molnár István a MK Kht. területi igazgatója. Jelenleg a 7-es számú főúton Polgárdinál és a 811-es úton Csalánál végeznek hídfelújítást. E két munka mintegy 58 millió forintba kerül. A megyében egyébként 278 híd található a közúthálózaton.
2008.09.08. 15:53:48 -
Arany oklevél a Kodolányinak minőségfejlesztésért
Az ünnepélyes tanévnyitóval megkezdődött a 2008/2009-es tanév a Kodolányi János Főiskolán, ahol több mint kétezer első éves diák kezdte meg felsőfokú tanulmányait. A tanévnyitó során vette át a főiskola rektora, Dr. h.c. Szabó Péter Phd. az Oktatási és Kulturális Minisztérium arany fokozatú elismerő oklevelét, mellyel az intézmény minőségfejlesztés területén végzett munkáját ismerték el.
2008.09.08. 12:10:36 -
Az ország legjobbjai lettek a székesfehérvári mentősök
A Magyar Mentő- és Mentőtiszti Egyesület tudományos ülésével egybekötve rendezték Balatonaligán az országos mentőversenyt. Székesfehérvárt Horváth Attila mentőtiszt, Ferenczi Krisztián Tamás mentőápoló, Klupács Péter mentőápoló- gépkocsivezető és Somogyi János mentőápoló-gépkocsivezető alkotta csapat képviselte. A székesfehérvári csapat kapta a különdíjat és a dobogó legfelső fokára is őket szólították, így mindent megnyertek.
2008.09.08. 08:05:42 -
Konferencia a Gorsium Régészeti Park 50 éves fennállásának alkalmából
A Szent István Király Múzeum konferenciát szervez a Gorsium Régészeti Park 50 éves fennállásának alkalmából szeptember 24-26-án. Gorsium Régészeti Parkot 1958-ban alapította a székesfehérvári István Király Múzeum és vezetője, Fitz Jenő DSc. Az elmúlt 50 év során egy európai hírű régészeti park jött létre, és kiemelkedően fontos lelőhellyé vált Gorsium. A három nap alatt közel 25 előadást hallhatnak a konferencia résztvevői.
2008.09.08. 07:45:46