Hírek
-
Székesfehérvárról indult képzőművész nyerte a Strabag fődíját
Öt fiatal képzőművész vehette át az idei STRABAG-díjakat a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeumban csütörtök este. A fődíjas Borsos-Lőrinc Lilla lett, aki Székesfehérvárról indult és Pécsen át került a Magyar Képzőművészeti Egyetemre, ahol 2006-ban végzett.
2008.09.12. 09:45:28 -
Vadételek asztala - II. Országos Vadgasztroinómiai Fesztivál
Szeptember 13-án szombaton már második alkalommal rendezik meg a VADEX Mezőföldi Zrt. Soponyai Ökoturisztikai Központjában a II. Országos Vadgasztronómiai Fesztivált Soponyán. Egy olyan közösségi összefogással rendezett találkozó lesz a szombati, mely országos szinten kovácsolja össze a természet, az ökoturizmus, a nívós vadászati kultúra, a vadhús- és borfogyasztás, a gasztronómia szerelmeseit.
2008.09.12. 08:07:05 -
A hajnali vihar miatt több helyen elment az áram a városban
Több városrészben is elment az áram pénteken reggelre Székesfehérváron, vélhetőleg a hajnali vihar miatt. Székesfehérvárt és környékét a hajnali órákban érte el egy viharzóna és ezt követően az egész Belvárosban, illetve néhány távolabbi részen is elment a közvilágítás. Az egyelőre nem ismert, hogy közvetlenül mi okozta a közvilágítás teljes sötétségét. Késő reggelre helyreállt a szolgáltatás.
2008.09.12. 07:56:42 -
Bababörze lesz vasárnap a Vízivárosi Általános Iskolában
A vasárnap délelőtti bababörze célja a gyermekes családokat segítő babaholmik csereberéjére. Számos szülőnek óriási költséget jelent a gyermek ellátása, mivel a boltokban megvásárolható termékek sokuknak megfizethetetlenek. Sok gyermekholmi válik fölöslegessé a gyermekek növekedésével. Ezeknek a fölöslegessé vált, de másoknak még használható termékeknek a szervezett cseréje csökkentheti az anyagi szűkösségben élő gyermekes családok hátrányait.
2008.09.12. 07:41:51 -
Norvég szakemberek nézték meg országuk adófizető polgárainak pénzéből felújított Hiemer-házat
A Hiemer-ház felújítására fordított Norvég Alapból nyert támogatás felhasználását ellenőrizte az a norvég szakembercsoport, akik csütörtökön délelőtt jártak Székesfehérváron. Megtekintették a Hiemer-ház augusztusban átadott felújított szárnyát és érdeklődtek az utolsó ütem megvalósítása iránt is. A Norvég Alapból finanszírozott Hiemer-ház II. ütem rekonstrukciót az egyik legjobb pályázatnak ítélte Anders Erdal, a norvég Külügyminisztérium igazgatóhelyettese.
2008.09.12. 07:29:20
Fehérvár Szépe 2008 - szeptember 13-án a Vörösmarty Színházban rendezik a gálát
Sikeresen lezárult az Almássy 11-14 saját közbeszerzése a Panelprogramban
Az Almássy lakótelep 11-14 társasház előtt tartott sajtótájékoztatót Orosz István a körzet képviselője és Égi Tamás a Pénzügyi Bizottság elnöke. Beszámoltak arról, hogy sikeresen lezárult a társasház energiatakarékos felújításának közbeszerzése, melyet azért végzett önállóan a lakóközösség, mert nem fogadta el a korábbi közbeszerzés nyertesének 55 milliós ajánlatát, most 37 millió forintért végzik el a lakások fűtés és elektromos rendszerének felújítását. Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke Városházán tartott sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy az idei panelprogram 3.4 milliárdos becsült értékből mintegy 900 millió forintot takarított meg az önkormányzat.