-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Hőségriasztás kedd éjfélig
Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig harmadfokúra emelik. Székesfehérváron működnek az ivókutak, klimatizált helyiségek is segítséget nyújtanak a hűsölni vágyóknak.
2026.06.24. -
Színes virágok Fehérváron
Idén is színes egynyári virágágyásokkal díszíti Székesfehérvár köztereit a Városgondnokság. A város több helyszínén alakítottak ki látványos virágkompozíciókat, amelyek nemcsak a városképet teszik szebbé, hanem minden évben új témákat és hangulatokat is megjelenítenek.
2026.06.24.
Általános iskolások közlekedési versenye - a győztesek képviselik a megyét az országos vetélkedőn
Pénteken Vörös Ferenc rendőr alezredes, Fejér megyei rendészeti igazgató nyitotta mega 4. és 8. osztályosok közlekedésismeretek tanulmányi versenyének megyei döntőjét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság épületének tornatermében. Székesfehérvárról a Táncsics Mihály, a Széna téri, a Vízivárosi, a Munkácsy Mihály és a Hétvezér általános iskolából érkeztek gyerekek a versenyre.
2009.02.23. 00:12 |
Pénteken Vörös Ferenc rendőr alezredes, Fejér megyei rendészeti igazgató nyitotta mega 4. és 8. osztályosok közlekedésismeretek tanulmányi versenyének megyei döntőjét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság épületének tornatermében.Tizenöt iskolából összesen 26 versenyző jutott tovább a megyei fordulóra. Ebből 14 fő negyedik osztályos tanuló, míg 12 fő nyolcadikos.

Székesfehérvárról a Táncsics Mihály, a Széna téri, a Vízivárosi, a Munkácsy Mihály és a Hétvezér általános iskolából, míg Dunaújvárosból a Gárdonyi Géza Általános Iskolából jutottak tovább a versenyre diákok. Ezen kívül a kincsesbányai, a bodajki, a kápolnásnyéki, a móri, a csóri, a nádasdladányi, a pákozdi, a sárosdi, a mezőszilasi, az adonyi és az iváncsai általános iskolák tanulói versenghetnek az országos továbbjutásért.

A Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság által megszervezett megyei fordulón a gyerekek gyakorlati és elméleti síkon is összemérik tudásukat. A dobogós helyen végzők érmet kapnak. Az első helyezettek képviselik megyénket az országos versenyen, melyre 2009. április 7-9. között kerül sor Nyíregyházán.

Székesfehérvárról a Táncsics Mihály, a Széna téri, a Vízivárosi, a Munkácsy Mihály és a Hétvezér általános iskolából, míg Dunaújvárosból a Gárdonyi Géza Általános Iskolából jutottak tovább a versenyre diákok. Ezen kívül a kincsesbányai, a bodajki, a kápolnásnyéki, a móri, a csóri, a nádasdladányi, a pákozdi, a sárosdi, a mezőszilasi, az adonyi és az iváncsai általános iskolák tanulói versenghetnek az országos továbbjutásért.

A Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság által megszervezett megyei fordulón a gyerekek gyakorlati és elméleti síkon is összemérik tudásukat. A dobogós helyen végzők érmet kapnak. Az első helyezettek képviselik megyénket az országos versenyen, melyre 2009. április 7-9. között kerül sor Nyíregyházán.