Győzelemmel kezdte a tavaszt az FC Fehérvár

Egyértelműen a három pontért lépett pályára az FC Fehérvár labdarúgó csapata a Soproni Liga 16. fordulójában. A télen megerősödő fehérváriak a kiesőjelölt Siófokot fogadta a Sóstói Stadionban. A csapatok dolgát nehezítette a játéktér talaja, talán ennek, no meg a hazai támadások pontatlan befejezésének köszönhetően csak egygólos győzelmet aratott. FC Fehérvár – BFC Siófok 2-1 (1-0)
2009.02.21. 21:12 |

FC Fehérvár – BFC Siófok 2-1 (1-0)

Jól kezdett az FC Fehérvár a bajnokság tavaszi nyitányán, hiszen már az ötödik percben góllal debütált új csapatában a brazil Andre Alves. Az 5. percben Mohl labdáját kapta meg Alves, és 6 méterről remek mozdulattal lőtt a sarokba. A folytatásban is a hazaiak irányítottak, de Milinte többször is a helyén volt.
 A második játékrészben már Sebőknek is akadt dolga, de megint a siófoki háló rezdült: az 59. percben Polonkai Attila helyezett 10 méterről a hálóba, 2-0. A fehérváriak számos helyzetet dolgoztak ki, de ezeket rendre elpuskázták. A 87. percben aztán a vendégek állították be a végeredményt, Kanta szépített, így az FC Fehérvár 2-1-el tartotta otthon a pontokat.