Hírek


/ 2008.09.28. 13:18:49 |

Frontális karambol a 7-es főúton

  Frontálisan ütközött két személygépkocsi pénteken délután a 7-es főúton. A dinnyési bekötőút és az M7-es autópálya lehajtója között egy Suzuki Swift és egy Fiat Punto ütközött, majd mindkét autó keresztbe fordult az úton. A balesetben négyen sérültek meg, az egyik sérültet mentőhelikopter szállította kórházba.
/ 2008.09.28. 09:53:52 |

Portugál-magyar együttműködés a megújuló energiaforrásokért

A megújuló energiák hasznosítását, valamint közös projektek kialakítását segítő együttműködési megállapodást írt alá pénteken Székesfehérváron, a Portugál-Magyar Kereskedelmi Kamara, a Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.
/ 2008.09.27. 22:50:01 |

Nem sikerült a bravúr - Kikapott a Fehérép Debrecenben

 A Békéscsaba elleni kisiklás után javításra készült a Fehérép-Alcoa FKC, azonban nem volt könnyű dolga Sótonyi László csapatának a női kézilabda NB1 ötödik fordulójában, hiszen a listavezető DVSC-Aquaticum otthonában kellett helyt állnia. Az első félidőben ez sikerült is, a szünetben még a Fehérép vezetett, de fordulás után a nyáron megerősödő Debrecen felőrölte a fehérvári együttest, és otthon tartotta a bajnoki pontokat. DVSC-AQUATICUM–FEHÉRÉP-ALCOA FKC 31–27 (15–16)
/ 2008.09.27. 22:27:00 |

Diósgyőrben korai góllal nyert az FC Fehérvár

 A Soproni Liga 9. fordulójában a héten edzőt menesztő Diósgyőri VTK otthonába látogatott. A fehérváriak remekül kezdtek, Simek Péter már a nyolcadik percben vezetéshez juttatta a Vidit. Asok hibával játszó, és számos helyzetet kidolgozó felek eztán már nem találtak a kapukba, így az FC Fehérvár megérdemelt, és fontos győzelmet aratott Miskolcon. DVTK – FC Fehérvár 0-1 (0-1)
/ 2008.09.27. 09:11:20 |

A város szépkorú polgárait ünnepelték az ARÉV Sportcsarnokban

Az Idősek Világnapja alkalmából rendeztek ünnepséget péntek délután az Arév Sportcsarnokban, ahol Kovács Kati koncertjével köszöntötték a szépkorúakat. Megnyitó beszédében Székesfehérvár polgármestere arra kérte a jelenlévőket, hogy törődjenek nyugdíjastársaikkal. A polgármester felsorolta azokat a kedvezményes lehetőségeket is, amivel a város az idősek hétköznapjait kellemesebbé teheti.
/ 2008.09.26. 23:15:50 |

Az Alba Volán II. hibáiból élt az Újpest a MOL Ligában

 A MOL Jégkorong Liga soros fordulójában az Újpest együttesét fogadta az Alba Volán SC Farmcsapata. Kóger István tanítványai az első harmadban még remek játékkal rukkoltak elő, a középső periódus azonban katasztrófálisra sikeredett, egyéni hibák sokaságából húzhatott el az Újpest. A végére már hitét is elvesztette a „kisVolán”. Alba Volán - Újpesti TE 3-8 (1-1, 2-5, 0-2)
/ 2008.09.26. 23:05:05 |

A 3-2 csodája - Az Alba Volán ismét nyert az EBEL-ben

 Az Erste Bank Liga harmadik fordulójában az előző kiírás döntőse, azonban idén még pontot nem szerző Olimpija Ljubljana otthonában korcsolyázott jégre az Alba Volán SC, és a székesfehérvári hokisok tovább szárnyaltak az osztrák jégkorong bajnokságban. A Volán harmadik győzelmét aratta az EBEL-ben és továbbra is 100%-os. Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 2-3 (1-1, 1-2, 0-0) 
/ 2008.09.26. 22:47:51 |

A Debrecent és a Siófokot kapták a Magyar Kupában az FC Fehérvár csapatai

 Pénteken a Magyar Labdarúgó-szövetség székházában kisorsolták a Magyar Kupa ötödik fordulójának párosításait. A legjobb tizenhat között már igazi rangadók is lesznek, a Fehérvár a Debrecennel, míg az FC Fehérvár II. az NB1-es Siófokkal küzd a továbbjutásért.
/ 2008.09.26. 15:46:57 |

Közgyűlés után - polgármesteri sajtótájékoztató a Városházán

 Sajtótájékoztatón számolt be pénteken reggel Warvasovszky Tihamér polgármester a szeptemberi közgyűlés történéseiről. Elmondta, hogy zárt ülésen döntött a testület arról, hogy Kiss Dorottya lesz a Szabadművelődés Háza új igazgatója. Ugyancsak zárt ülésen választotta ki a testület a jövő áprilisra elkészülő alsóvárosi kerékpárút kivitelezőjét. A költségvetés első féléves végrehajtásával kapcsolatban elmondta, hogy a bevételek jól alakultak és ehhez igazítva a kiadások is megfelelőek.