Hírek


/ 2008.10.03. 07:35:01 |

Könyvtárak összefogása - öt fehérvári intézmény vesz részt a 80 milliós pályázatban

 A könyvtári szolgáltatások infrastruktúrájának fejlesztésére közösen pályázik öt székesfehérvári és a gárdonyi városi könyvtár, melynek érdekében a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár vezetésével konzorciumot hoztak létre. A mintegy 80 millió forintból megvalósítható projekt keretében az informatikai fejlesztést, akadálymentesítést, valamint a feldolgozó munkát segítő eszközök beszerzését szolgálja.

/ 2008.10.03. 06:26:54 |

Átadták a Verstejinen Logistics új logisztikai központját a Vásárhelyi úton

 Új logisztikai központot adtak át csütörtökön délután Székesfehérváron a Vásárhelyi úton. A holland Versteijnen Logistics Kft mintegy 12 ezer négyzetméteren alakított ki raktárbázist. A raktárbázis átadásán a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ott volt, aki elmondta, hogy a város már a kilencvenes évek közepén felismerte a logisztika fontosságát.
/ 2008.10.03. 01:25:28 |

A Mobilitási hét székesfehérvári rendezvényeit értékelték

 A Munkácsy Mihály, a Kossuth Lajos és a Széna téri Általános Iskola volt az a három intézmény, melyek a legaktívabbak voltak idén a Mobilitási Héten. A munkácsys tanulók már harmadik alkalommal értek el első helyezést, ami nem csoda, hiszen kiemelt hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre és a biztonságos közlekedésre nevelésre az intézményben.
/ 2008.10.03. 00:15:17 |

A Munkácsy-kiállítás is ingyenes lesz a diákoknak


 Aláírásra került az az együttműködési megállapodás, melyet Székesfehérvár Önkormányzata és a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben megrendezett Munkácsy-kiállítás szervezője, a BÜBALI Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. kötött. Ennek értelmében a város Önkormányzata az előzetes igényfelmérés során jelentkező 7045 diák részére biztosítja a Munkácsy-kiállítás ingyenes megtekintését.
/ 2008.10.03. 00:01:47 |

Október 15-ig lehet pályázni a Civil Alapra

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata - a Civil Alap terhére – pályázatot hirdet. A pályázathoz szükséges dokumentumok szeptember 24-től átvehető a Polgármesteri Hivatal Kommunikációs és Civilkapcsolatok Irodáján illetve a Főportán (Városház tér 1.), letölthető INNEN. Pályázat beérkezésének határideje: október 15. 16 óra, a pályázati döntés várható határideje október 31.
Letölthető pályázati adatlap

/ 2008.10.02. 13:43:46 |

Idősbarát Önkormányzat díjat kapott Székesfehérvár

Az Országos Idősügyi Konferencia csütörtöki, budapesti díjátadó ünnepségén Idősbarát Önkormányzat díjat kapott Székesfehérvár, az elismerést Warvasovszky Tihamér polgármester vette át. Miniszteri dícséretben részesült Márton Zoltán, az Esélyek Háza igazgatója az esélyegynlőségért és az idősekért végzett munkájáért.
/ 2008.10.02. 13:25:37 |

A tőkeerős Wing Zrt. üzleti szállodát épít a Vidámparki-tó mellett

 A volt Vidámpark területén tervezett szálloda új beruházói egyeztettek a Városházán. A korábbi tulajdonos értékesítette a területet. Az egyik legnagyobb magántulajdonban lévő magyar ingatlanvállalkozás a Wing Zrt. üzleti szállodát tervez építeni. Dr. Fürjes Balázs a Wing Zrt. vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy a Vidámparki-tó az eredeti terveknek megfelelően körbejárható lesz.
/ 2008.10.02. 09:49:48 |

A látássérültek hozzáférhetősége a múzeumokhoz és műemlékekhez

Október 4-én a Károlyi József Alapítvány a fehérvárcsurgói kastélyban szemináriumot szervez műemlékekkel és múzeumokkal foglalkozó magyar szakemberek részére, hogy kicserélhessék tapasztalataikat külföldi kollégáikkal a múzeumok és műemlékek nyitásában vakok és gyengénlátók felé.
/ 2008.10.02. 08:29:28 |

Otthonom: Erdély - Pápai Barna fotókiállítása a Möbius Kávézóban

 Otthonom: Erdély címmel Pápai Barna fotoriporter kiállítását nyitják meg pénteken 18 órakor a Möbius Kávézóban (Kossuth utca 11). A fiatal fotográfus évente többször látogat el szülőföldjére, ahol olyan pillanatokat örökít meg, melyeket sokszor az odautazók sem vesznek észre. Ezekből a pillanatfelvételekből készített a közönség számára egy különleges tárlatot.
/ 2008.10.02. 07:58:18 |

Lovrekné Auth Ágnes kapta idén a Fricsay-díjat

 Somorjai Ferenc, Horányi Ottília, Mihályi Gyuláné, Tatár Dezsőné és Márkus József után Lovrekné Auth Ágnes kapta az ARÉV Sportcsarnokban, a Zene Világnapja alkalmából megrendezett ünnepségen, a nagy jelentőséggel bíró Fricsay-díjat. Lovrekné Auth Ágnes a Teleki Blanka Gimnázium Leány- és Vegyeskarát vezeti. A díjat a város polgármestere Warvasovszky Tihamér adta át.