Egy lépésnyire az Alba Volán a bajnoki címtől

Nagy lépést tett az Alba Volán SC tízedik bajnoki címe felé azzal, hogy a 2008-2009-es sorozat döntőjének negyedik mérkőzésén nyerni tudott az Újpest otthonában. A fehérváriak összekapták magukat, és esélyt sem  adtak a liláknak. A Volán összesítésben 3-1-re vezet, és szombaton 18 órától véget vethet a párharcnak, és bajnok lehet.
Újpest–Alba Volán 0–5 (0–0, 0–3, 0–2)
2009.03.19. 21:45 |
 Nagy lépést tett az Alba Volán SC tízedik bajnoki címe felé azzal, hogy a 2008-2009-es sorozat döntőjének negyedik mérkőzésén nyerni tudott az Újpest otthonában. A fehérváriak összekapták magukat, és esélyt sem  adtak a liláknak. A Volán szombaton bajnok lehet.

Az első harmadban még állta a sarat az Újpesti TE csapata az Alba Volán elleni döntő negyedik mérkőzésén, de a második játékrészben már nem úszta meg gól nélkül. A 24. perc elején Sofron István szerzett vezetést a vendégeknek, majd tíz másodperc elteltével már kétgólos volt az előny: Palkovics Krisztián talált Palko kapujába. Szuper Leventének is akadt dolga, bár közel sem annyi, mint kollégájának, akit a 36. percben  saját csapattársa hozott kiszolgáltatott helyzetbe. Kadjubjak saját harmadában eladta a korongot, a letámadó Fodor Szabolcs pedig könyörtelenül lőtt a hálóba, 0-3.

A záró periódusban is az Alba Volán irányított, Fodor lövésénél például a kapuvas mögött csípett el egy korongot az UTE kapusa – ekkor még nem ítélt gólt a bíró, az utolsó négy percben azonban Ocskay Gábor kétszer is beköszönt, így a fehérváriak 5-0-ra nyertek. A Volán összesítésben 3-1-re vezet, és szombaton 18 órától véget vethet a párharcnak, és bajnok lehet.

Megyeri út, 1429 néző
 Vezette: Falkner (osztrák), Nagy A., Németh M.

ÚJPEST: Palko – Hüffner, Hetler, Berta, Borbás, Németh P. – Rufus, Kadlubiak, Zlocha, Dubek, Sikorcin – Tolnai, Harmati, Markó, Rafaj, Virág Csaba – Németh Á.

ALBA VOLÁN: Szuper – Horváth A., TOKAJI, PALKOVICS, OCSKAY, Fekete – Bonni, Byström, Guerriero, MARTZ, Kovács Cs. – Martens, Jobb, FODOR SZ., Vaszjunyin, BENK – Ondrejcík, Sofron, Nagy G., Hegyi II Á., Tóth A.

Gólok: 23:05: Sofron (Tóth A., Nagy G., 0–1). 23:15: Palkovics (Fekete, Ocskay, 0–2). 35:34: Fodor Sz. (0–3). 56:54: Ocskay (Palkovics, Tokaji, 0–4). 59:42: Ocskay (Palkovics, Tokaji, 0–5)

Kiállítások: 12, ill. 18+10 perc fegyelmi (Hegyi II Á.)
 Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 az Alba Volán javára