Hírek


/ 2008.09.25. 20:34:50 |

Egy ezüst- és egy bronzérmet szállítottak az Albatoll tollasosai

 Az elmúlt hétvégén Veszprémben versenyeztek az ALBATOLL SE idősebb játékosai. Egy ezüst és egy bronzérmet szereztek a fehérvári tollaslabdázók. Nagy Sz. Levente és Stróbl Eszter szállították a medáliákat, akik vegyespárosban, illetve egyéniben voltak sikeresek.
/ 2008.09.25. 20:04:46 |

Kilenc érmet szereztek az ARAK atlétái a serdülő OB-n

 Szilassy Kata nyerte az ARAK egyetlen aranyérmét a hétvégi Serdülő Atlétikai Országos Bajnokságon. Szilassy Kata 1500 méteres akadályfutásban futott 5:27,14-es ideje az aranyérem mellett egyéni csúcsot is jelentett a 15 éves versenyzőnek. Az ARAK atlétái a bajnoki cím mellett öt ezüst- és három bronzéremmel gazdagodtak.
/ 2008.09.25. 15:57:42 |

Teherautók ütköztek Iszkaszentgyörgynél

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön dél után nem sokkal. Iszkaszentgyörgy és Guttamási között kettő rakomány nélküli teherautó ütközött. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel, a műszaki mentőszerrel és a daruval vonultak a káresethez.
/ 2008.09.25. 13:49:48 |

Megjelent a Székesfehérvár Zöld Arca című könyv

„Székesfehérvár Zöld Arca” címmel olyan kötet jelent meg, amely nemcsak szakmailag állja meg a helyét, hanem kifejezetten érdekes olvasmány is. A bemutatón dr. Csapó Csilla alpolgármester és Dióssy László szakállamtitkár méltatta Dr. Banizs Károly könyvét, kiemelve, hogy hiánypótló műről van szó, ami elsősorban a város polgárainak szól.
/ 2008.09.25. 12:19:33 |

Harmadik helyen végzett a Főnix Szombathelyen

 Az elmúlt hétvégén a székesfehérvári Főnix Gold FC 2001-es korosztálya Szombathelyen vendégeskedett a Lúrkó FC meghívásának téve eleget. A tornán a házigazda és a Főnix mellett a Grundball PFC, a ZTE, a Sopron SC, a Csepel-Halászi SC, a PMFC, és a Dalnoki Akadémia csapatai vettek részt.
/ 2008.09.25. 11:39:45 |

Suzuki hajtott árokba Sárkeszinél

 Szeptember 20-án kora este Sárszenmtihály és Sárkeszi között egy Suzuki árokba hajtott. Az autó átfordult a tengelye körül, majd a kerekein állt meg. A Suzukiban ülő három fiatal könnyebb sérüléseket szenvedett.
/ 2008.09.25. 11:05:17 |

Elfogadta a Közgyűlés az új Szervetei és Működési Szabályzatot

Csütörtökön tartotta szeptemberi ülését Székesfehérvár Önkormányzatának Közgyűlése. Az ülés elején egyperces néma főhajtással emlékeztek Gáspár Attilára, akit csütörtökön reggel kísértek végső útjára a Sóstói temetőben. A képviselők módosították az önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatát és döntöttek a távhődíjak 22 százalékos emeléséről is. Elindították a méhnyakrák elleni védőoltás közbeszerzését is, ugyanis Székesfehérváron minden 12 éves iskolás lány térítésmentesen kaphatja majd meg a HPV elleni oltást. A zárt ülésen történtekről pénteken délelőtt tart sajtótájékozutatót a város polgármestere.
/ 2008.09.25. 10:49:12 |

Opellal ütközött egy Daewoo a 7-es főúton

 Összeütközött két személygépkocsi szeptember 17-én a 7-es főúton. A kápolnásnyéki elágazónál egy Opel Astra és egy Daewoo Matiz ütközött. A balesetben a Daewoo sofőrje és utasa könnyebb sérüléseket szenvedett. Az Opelban senkinek sem esett baja. A tűzoltók a járművek áramtalanítását végezték el.

/ 2008.09.25. 10:41:58 |

Összehangolt ellenőrzést tartottak a hatóságok az M7-es autópályán

 Szerdán reggel nyolc órától délután kettőig kitereléses ellenőrzéssel találkozhattak az M7-es autópálya Fejér megyei szakaszán a főváros felé autózók. A 83. km szelvényben lévő parkolóban az Autópálya Kezelő Rt. Díjbeszedési csoportja mellett a Nemzeti Közlekedési Hatóság Fejér Megyei Kirendeltség közúti ellenőrei és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ellenőrei is jelen voltak.