Zalaegerszegen is kikapott az Albacomp

A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 21. fordulójában a listavezető Albacomp Zalaegerszegen szenvedett egypontos vereséget. Kámán Tamás az utolsó percben egy büntetőből szerezte a mindent eldöntő hazai kosarat, melynek köszönhetően a ZTE 84–83-ra győzni tudott. ZALAKERÁMIA-ZTE KK– ALBACOMP 84–83 (26–15, 16–23, 28–24, 14–21)
2009.03.18. 22:27 |

Az első negyed a hazai csapatnak sikerült jobban, 11 pontos előnyre tettek szert a zalai kék-fehérek. A 15. percben Bell és Hinnant összetűzése miatt idő előtt mehettek zuhanyozni, s a második negyedben az Albacomp felzárkózott. A nagyszünet után megint rákapcsolt a ZTE, majd az utolsó periódusban heroikus küzdelem alakult ki. Peresztegi Nagy Ákos együttese nagy munkávsl felzárkózott, 76-76-nál kiegyenlített. A hajrá megint a hazaiaké volt, s az utlosó percben Kámán büntetőjével tudott nyerni a Zalaegerszeg...

ZALAKERÁMIA-ZTE KK– ALBACOMP 84–83 (26–15, 16–23, 28–24, 14–21)

Zalaegerszeg, 1400 néző.
 V: Hartyányi, Győrfi, Gorka

ZALAKERÁMIA: Hinnant 10/6, WILSON 12, KÁMÁN 23/9, JONES 17, HELBICH S. 13/3. Cs: Trepák 5/3, Gáspár, Tóth Á., Simon L. 4. Edző: Völgyi Péter

ALBACOMP: Simon B. 2, DOYNE 24/3, RADOVICS 18/3, Bell 6/6, MORRISON 19. Cs: Góbi, Hanga 13/6, Soós 1, Keller. Edző: Peresztegi-Nagy Ákos

Az eredmény alakulása: 7. p.: 21–12. 13. p.: 26–23. 25. p.: 58–46. 33. p.: 74–71 Kiállítás: Hinnant, ill. Bell (15. p.)
 Kipontozódott: Trepák (36. p.)