Hírek


/ 2010.11.08. 08:05:59 |

Idegenben nyert a Sapa Fehérvár AV 19 az EBEL-ben

Remek hajrájának köszönhetően, az utolsó harmadban kétgólos hátrányból felálló Sapa Fehérvár AV19 hosszabbításban verte meg a Jesenicét az osztrák jégkorong-bajnokság 19. fordulójában. Ales Kranjc a ráadás 24. másodpercében szerezte a győztes fehérvári találatot.
Jesenice – SAPA Fehérvár AV19 3-4 (1-1, 2-0, 0-2)
/ 2010.11.08. 07:55:47 |

Ping-pong - Fehérvári szondis siker az NBI-ben

 Hétvégén zajlott az asztalitenisz NBI nyugati csoportjának hatodik fordulója, melyben a Honvéd Szondi SE a Harkány SE-t látta vendégül. A párosok még kiegyenlített küzdelmet mutattak, sőt még a 3:1-es játszma arány is megegyezett. Az 1:1-es állás után fej fej mellett haladtak ez egyesületek a pontszerzésben, aztán 5:4 már a Szondi vezetett, s végül 11:7 lett a végeredmény.
/ 2010.11.07. 17:09:56 |

Eredménytelen a Székesfehérvár-Kelenföld vonal biztosítóberendezéseire kiírt közbeszerzés

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. eredménytelenné nyilvánította a Kelenföld - Székesfehérvár vonal biztosító berendezésire és távközlési munkáira kiírt nyílt közbeszerzést, mivel az ajánlattevők többet kértek annál, mint amennyi fedezet az ajánlatkérő rendelkezésére állt.
/ 2010.11.07. 12:50:41 |

Vácon Tilinger Tamarát lökték fel úgy, hogy lesérült

 Az Alcoa FKC RightPhone – hetek óta hiányzó Rádl Tímea, Németh Kriszta és Becséri Kitti mellett – a szerdán Veszprémben orrcsont-törést szenvedett Ana Amorim nélkül léptek pályára Vácon, majd mintegy tízpercnyi játék után újabb kulcsjátékosukat veszítették el. A ziccerre törő Tilinger Tamarát Temes Bernadett lökte fel hátulról, aminek következménye egy egyszerű szabaddobás és egy súlyos térdsérülés…
Syma Váci NKSE – Alcoa FKC RightPhone 34-30
/ 2010.11.07. 12:32:47 |

Tűzoltók szabadították ki a sofőrt az Aszalvölgyi úti kereszteződésben

 A Szent Flórián körúton, az Aszalvölgyi út kereszteződésében egy Ford Mondeo és egy Renault Mégane ütközött. A Fordot vezető férfit a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül. A sofőrt és utasát a mentők kórházba szállították. A Renault-t vezető idős férfinak nem esett baja.
/ 2010.11.06. 21:14:34 |

Összeütközött két autó az Aszalvölgyi útnál

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szombaton reggel. A Szent Flórián körúton, az Aszalvölgyi út kereszteződésében egy Ford Mondeo és egy Renault Mégane ütközött. A Fordot vezető férfit a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül. A sofőrt és utasát a mentők kórházba szállították. A Renault-t vezető idős férfinak nem esett baja.

/ 2010.11.06. 20:04:12 |

Könnyedén győzött az Albacomp az újonc Szeged ellen

A háromszoros bajnok, kétszeres kupagyőztes Albacomp KC az újonc Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák csapatát fogadta a férfi kosárlabda NB I/A 6. fordulójában. A fehérvári csapat magabiztos győzelmet aratott hazai közönség előtt. Albacomp KC – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 99-70 (30-20, 22-14, 20-19, 27-17).
/ 2010.11.06. 18:44:13 |

Zsögödi Nagy Imre kiállítása a Csók István Képtárban

 A magyarországi kiállítás-körút utolsó helyszínére, Székesfehérvárra érkezett a fénnyel festő művésznek nevezett Zsögödi Nagy Imre munkásságát bemutató tárlat. A nagybányai iskola jeles művésze hű maradt a tanultakhoz, és nem felejtette el gyökereit. Aba-Novák Vilmos barátjaként pedig az anyaország iránti elkötelezettségét is megőrizte. Alkotásai - amelyeket Szabó András, a hagyatékot gondozó alapítvány kurátora ajánlott a közönség figyelmébe – egészen januárig láthatók a Csók István Képtárban.
/ 2010.11.06. 18:30:14 |

Háromgólos Videoton győzelem Kaposváron

 Nem született meglepetés a Videoton – Kaposvári Rákóczi találkozón a labdarúgó NB1 13. fordulójának első, szombati mérkőzésén. A vendégek André Alves duplájával és Dusan Vasziljevics góljával már egy félidő után magabiztosan vezettek, a második játékrészben még Elek Ákos is betalált, a végén Oláh Lóránt állította be a 4-1-es végeredményt.
Kaposvár – Videoton 1-4 (0-3)
/ 2010.11.06. 10:18:36 |

Elhunyt dr. Glósz Ervin Efrém Székesfehérvár Díszpolgára

 Glósz Ervin atya 1929-ben született Budapesten. 1948-ban lépett be a Ciszterci Rendbe, s két évet töltött Zircen. A rend állami feloszlatása után Székesfehérvárott, aztán Szegeden folytatta teológiai tanulmányait. 1953-ban szentelte pappá Shvoy Lajos püspök. Lelkipásztori szolgálatát mindig, mindenkor erőt adó hittel, derűvel és hozzáértéssel végezte. Dr. Glósz Ervint Székesfehérvár Önkormányzata saját halottjának tekinti. A plébánostól 2010. november 10-én, szerdán vesznek végső búcsút.