-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Vezetőváltás előtt a Vörösmarty Színház - visszavonta a Közgyűlés Vasvári Csaba vezetői megbízását
Szerdai rendkívüli ülésén április 27-i hatállyal visszavonta Vasvári Csaba magasabb vezetői megbízását Székesfehérvár Közgyűlése. Az egy ellenszavazat mellett meghozott döntés oka az, hogy a fenntartó önkormányzat bizalma az utóbbi hónapokban megingott a Vörösmarty Színház vezetésében. Vasvári Csaba a társulat tagja marad, az igazgatói tisztség betöltésére hamarosan pályázatot írnak ki.
2011.04.20. 19:29 |
Szerdai rendkívüli ülésén április 27-i hatállyal visszavonta Vasvári Csaba magasabb vezetői megbízását Székesfehérvár Közgyűlése. Az egy ellenszavazat mellett meghozott döntés oka az, hogy a fenntartó önkormányzat bizalma az utóbbi hónapokban megingott a Vörösmarty Színház vezetésében. Vasvári Csaba a társulat tagja marad, az igazgatói tisztség betöltésére hamarosan pályázatot írnak ki.
„Székesfehérvár és a megye színházkedvelő közönsége joggal várja el önkormányzatunktól, hogy a fenntartásában működő színházat, mely évente több száz millió forintból gazdálkodik, a vidéki színházak legjobbjai között tartsák számon. A nagy többséggel meghozott közgyűlési döntéssel a várost irányító testület a továbblépés, a fejlődés útját nyitotta meg.” indokolta a szerdai döntést dr. Cser-Palkovics András polgármester.
Székesfehérvár önkormányzata korábbi ülésein többször foglalkozott a színház működésének kérdéseivel, fenntartóként javaslatot is tett a szükséges gazdasági és szervezési teendőkre. A cél az volt, hogy az intézmény pénzügyi egyensúlya helyreálljon és a nézőszám csökkenése megálljon. A színház vezetésében azonban az utóbbi hetek-hónapok során megrendült a bizalom. A testület mai ülésén arról döntött, hogy a jövőben más vezetőre bízza a város legnagyobb intézményének irányítását.

Vasvári Csaba igazgatói munkáját a Közgyűlés megköszönte, színművészként azonban továbbra is számít közreműködésére a városvezetés. Magasabb vezetői megbízását április huszonhetedikével visszavonta, az igazgatói poszt betöltésére hamarosan új pályázatot írnak ki.
Dr. Cser-Palkovics András elmondta, hogy olyan vezetőre számít a város, aki stabilizálja az intézmény működését, az elvesztett nézőket visszaszerzi és szélesebb közönséget vonzó, igényes alkotásokkal a Vörösmarty Színházat ismét a vidéki színjátszás egyik fellegvárává emeli.