Hírek


/ 2010.11.09. 20:16:07 |

Újra diákolimpiát rendeznek a Csitáry Uszodában

Újra diákolimpiát rendeznek az úszóknak a Csitáry G. Emil Uszodában november 16-án és november 18-án. A rendezvényen a város diákjai mérik össze tudásukat és bajnokokat is avatnak majd. A megmérettetésre már sok jelentkezés érkezett, de a nevezéseket még a verseny napján is le lehet adni az uszodában.
/ 2010.11.09. 17:33:30 |

Balkánra induló katonáktól búcsúztak az Összhaderőnemi Parancsnokságon

Újabb honvédek kezdik meg szolgálatukat a Nyugat-Balkáni térségben. Az egy hónapos felkészülés után a misszióba induló katonáktól a székesfehérvári Összhaderőnemi Parancsnokságon ünnepség keretében búcsúzott a vezérőrnagy. Kovács József vezérőrnagy parancsnok szerint a Nyugat- Balkáni területen most viszonylag nyugalom van, mégis arra kérte a katonákat, hogy minden eshetőségre készüljenek fel.
/ 2010.11.09. 09:44:52 |

Halakról és madarakról városi gyerekeknek

 A Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetsége és az István Király Általános Iskola iskolások és nagycsoportos óvodások részére ingyenes szakkört szervez. A foglalkozások célja a gyerekek egészséges életmódra nevelése, a természet megszerettetése és a helyi értékek védelme. A gyerekeket László Ferenc szakkörvezető, Ivanics István ornitológus, tanár, Nagy Attila Világ és Európa-bajnok horgász és Harangozó Imre versenyhorgász várja.
/ 2010.11.09. 09:25:45 |

Távhő és környezetvédelem - rajzpályázat gyerekeknek a Széphőtől

 A Széphő Zrt. rajzpályázatot hirdet gyerekeknek két korcsoportban (4-9 és 10-14 év), melynek témája a „Távhő és környezetvédelem”. Az alkotások szabadon választott technikával A4-es méretben készülhetnek. A munkákat pedig november 24-ig levélben vagy személyesen lehet eljuttatni a Széphő Zrt. ügyfélszolgálatára. A legjobb pályaművek készítői értékes jutalomban részesülnek. Fődíj: korosztályonként egy-egy digitális fényképezőgép!
/ 2010.11.09. 09:03:29 |

A képnélküliség képtelenség? Elek Orsolya fotói a Csöp Galériában

 November 12-én, pénteken 18 órakor nyitja meg kapuit a Távirda utcai Csöp Galériában Elek Orsolya fotoriporter és képszerkesztő kiállítása "A képnélküliség képtelenség? címmel. "Egy olyan világban élünk és gondolkodunk, melyben a "delete" gomb fontosabb, mint fényképezőgép exponáló gombja. Másképp fogalmazva: sokkal több kép készül, mint amennyit be tudunk fogadni." - ezekkel a gondolatokkal ajánlja a fotós a tárlatot az érdeklődőknek.
/ 2010.11.09. 07:56:31 |

Már kaphatóak a jegyek a magyar labdarúgó - válogatott fehérvári mérkőzésére

Már kaphatóak a jegyek a magyar labdarúgó válogatott idei utolsó mérkőzésére, a jövő szerdán Székesfehérváron sorra kerülő litvánok elleni barátságos találkozóra. A Magyar Labdarúgó Szövetség tájékoztatása szerint a belépőket az IBUSZ összes irodájában, a www.ibusz.hu-n, illetve Székesfehérváron a Vidi shopban, az Auchanban, valamint a Premier Jegyirodában lehet megvásárolni 1500, 2500, és 4000 forintos áron.
/ 2010.11.09. 07:52:41 |

Folytatódik a várostörténeti kultúrmassza előadássorozata

November 9-én kedden 17 órától folytatódik a VÁKUM (Várostörténeti Kultúrmassza) rendhagyó előadás- sorozata a Múzeumi Látogató Központban. A rendezvényt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Bőrgyár Kultúrális Egyesület támogatja. Az előadást Siklósi Gyula régész professzor tartja, témája a középkori Fehérvár lesz. A rendezvényre a belépés ingyenes.
/ 2010.11.08. 19:14:31 |

Ovis tornával várja a gyerekeket a Vörösmarty Mihály Általános Iskola

 Az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is ovis tornával várja a Vörösmarty Mihály Általános Iskola a mozgékony, sportot kedvelő ovisokat. Székesfehérvár Megyei Jogú Város támogatásával minden szerdán 16 órától nem csak a jövendőbeli elsősöknek, hanem minden kis óvodásnak lehetősége van profi körülmények között, felkészült testnevelők vezetésével jót mozogni, sportolni.
/ 2010.11.08. 15:13:50 |

Várja a leendő elsősöket a Vízivárosi Általános Iskola

 A megújult Vízivárosi Általános Iskola 2010. november 18-án 17.00 órakor megnyitja kapuit a leendő elsősök előtt. A Vízisuli első foglalkozásán ajándék füzettel és meglepetéssel várják a tanító nénik az ügyeskezű, sportolni vágyó, de a nyelveket is szerető jövendőbeli kisiskolásokat.
/ 2010.11.08. 15:06:33 |

Telefonnal fejbeverte és elűzte a hajnalban támadó betörőt a néni

 Pórul járt egy betörő hétőn hajnalban, aki a fehérvári Vértanú utca egyik családi házába ment be. A férfi a lakás ajtaját benyomva jutott be az idős asszony otthonába, ahol előbb értékek után kutatott, majd elemlámpával az ágyban fekvő nő szemébe világítva rákérdezett, hogy hol talál pénzt. A nő azonban válasz helyett felkapta az ágya mellett levő vezetékes telefont, s fejbe vágta vele a betörőt, aki üres kézzel elmenekült.